Jump to content

Zastrašujući podatak: Velika Britanija u posljednjih 25 godina uništila skoro dva i pol milijuna ljudskih embrija

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

пре 13 минута, Wlof рече

 

Poenta je da su embrioni ljudska bica kao i novorodjencadi, petogodisnjaci, desetogodisnjaci, tinejzderi, pedesetogodisnjaci, itd i ponistavanje zivota nekog ljudskog zivota nije eticki.
 

Da li smatraš veštačku oplodnju etičkom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Kratos рече

Osim možda piškenja i kakenja.:D

Pomagala ja oko bratanaca. Pelene, noša, inhalacije, antibiotici, uspavljivanje, šetnje po parku...nije sve u roditeljima, i tetke rul :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Wlof рече

 

Ako se pritom ne bi ubijala ljudska bica, da.

Nema "ako". Samim tim sto postoji ta tehnologija, u proslosti su mnogi embrioni "propali" prilikom razvijanja tehnika. 

  • Волим 1

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Wlof рече

 

Poenta je da su embrioni ljudska bica kao i novorodjencadi, petogodisnjaci, desetogodisnjaci, tinejzderi, pedesetogodisnjaci, itd i ponistavanje zivota nekog ljudskog zivota nije eticki.
 

Prvi bold ok. Ovaj drugi je veoma tesko braniti. 

  • Волим 1

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Wlof рече

 

Ako se pritom ne bi ubijala ljudska bica, da.

Treba mnogo vremena da prođe da bi se tehnologija razvila do tog nivoa da se živa bića ne ubijaju, ne samo ljudska. To važi za čitavu medicinu, ne samo za veštačku oplodnju. Do tad će da propadne mnogo embriona, ali će se i mnogo beba roditi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Treba mnogo vremena da prođe da bi se tehnologija razvila do tog nivoa da se živa bića ne ubijaju, ne samo ljudska. To važi za čitavu medicinu, ne samo za veštačku oplodnju. Do tad će da propadne mnogo embriona, ali će se i mnogo beba roditi.

 

Super. Ajde onda da eksperimentisemo na ljudima i da razvijamo tehnologiju tako sto ce mu ugasiti mnoge ljudske zivote, da bi spasili mnoge.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Wlof рече

 

Super. Ajde onda da eksperimentisemo na ljudima i da razvijamo tehnologiju tako sto ce mu ugasiti mnoge ljudske zivote, da bi spasili mnoge.
 

Pa cela medicina se bazira na tome. Možda ne sad u tolikoj količini, ali samo zato što se već zna dosta pa nema toliko potrebe za tim. 

Kad smo kod experimenata nad živim bićima, to me podseća na vegane kad gledaju da li je neki proizvod testiran na životinjama. Pa nije testiran zato što su kompanije dobre i moralne, već zato što je davno već istestirano i dokazano da nije ili jeste štetno :D.

Kao što rekoh-nema omleta bez razbijenih jaja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Wlof рече

Nema puno sta da se brani, vec sam pomenuo implicitno i eksplicitno, ponistavanje zivota ljudskog bica, samo zato sto postoji ne moze da bude eticki.
 

Je l to važi samo za ljudska bića? Eksperimenti nad životinjama su ok?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad već pominješ ta jajca non stop šta mu ona dođu u razvoju pileta,embrion ili fetus?:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Pa cela medicina se bazira na tome. Možda ne sad u tolikoj količini, ali samo zato što se već zna dosta pa nema toliko potrebe za tim. 

Kad smo kod experimenata nad živim bićima, to me podseća na vegane kad gledaju da li je neki proizvod testiran na životinjama. Pa nije testiran zato što su kompanije dobre i moralne, već zato što je davno već istestirano i dokazano da nije ili jeste štetno :D.

Kao što rekoh-nema omleta bez razbijenih jaja.

Pa ajde onda da nastavimo praksu. Prvo mozemo eksperimentisati na bebama, pa na petogdisnjacima, itd, polako se mozemo penjati preko leseva da bi u budusnosti spasili neke zivote.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Natasa. рече

Je l to važi samo za ljudska bića? Eksperimenti nad životinjama su ok?

Ne bih rekao da je ok, ali mislim da mnogi bi se slozili i sami veruju u to da ljudi imaju vecu vrednost od drugih zivotinja, bilo da je to jer su emotivno povezani sa svojom vrstom, ili neki religiski razlog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...