Jump to content

Вера и атеизам и њихов савремени сусрет- Александар Милојков (ПРЕДАВАЊЕ)

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 11/29/2016 at 23:56, Јанко рече

Језик спрам времена. "Другачији" опис истих ствари. Тарабићи говоре метафорички о црним змијама и гвозденим коњима јер нису знали за пластична црева и тенк. И тако...Јасније?

Znači i ovo što vi sada govorite i pričate je spram vremena (metaforički), pa će za neko vreme opet neko spram tog vremena, pa još dalje u budućnost opet će neko spram vremena da priča ,pa............................. I svi vi opisujete i govorite u stvari isto.A kako da znam šta je to "isto" (obzirom i da ga i ti opisuješ spram ovog vremena - metaforički) kad ga svi različito opisujete (spram vremena).

Da jasnije mi je mnogo jasnije.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izbrisao mi je covek komentare. <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frastkonijeprosvetitelj%2Fposts%2F1391604971145103&width=500" width="500" height="481" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

 

Bas se ateisti Srbije blamiraju pozivajuci se na Dositeja. Slicno ko i drugosrbijanci. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, VaSa110 рече

Znači i ovo što vi sada govorite i pričate je spram vremena (metaforički), pa će za neko vreme opet neko spram tog vremena, pa još dalje u budućnost opet će neko spram vremena da priča ,pa............................. I svi vi opisujete i govorite u stvari isto.A kako da znam šta je to "isto" (obzirom i da ga i ti opisuješ spram ovog vremena - metaforički) kad ga svi različito opisujete (spram vremena).

Da jasnije mi je mnogo jasnije.

Види, ја сам ти навео како је Мојсије могао да опише у свом времену. Ја могу спрам знања у мом времену (Бигбенг, теорија релативитета...) али сам сигуран да је и теби самом јасно да ни наше садашње знање није КРАЈЊА истина. Е сад што ти не знаш шта је читање у историјском кључу...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.11.2016. at 14:27, Wlof рече

I dalje nemam pojma o cemu pricas. O kakvom osavremenjivanju pricas i sta mislis pod savremenim svetom?

Црква није од овог света,али је у овом свету.Савремни свет је свет у коме живимо,са својим вредностима,културом,технологијом,етосом...,цивилизацијски контекст је другачији него рецимо пре једног или два миленијума.Како пренети истину вере а да је савремени човек разуме?У том смислу може се говорити о савременијем приступу неким темама,што и А.Милојков покушава.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...