александар живаљев Написано Новембар 25, 2016 Пријави Подели Написано Новембар 25, 2016 Иницијативом игумана Сретењског манастира, сада епископа јегоровског Тихона (Шевкунова) прије пар година почела је изградња још једног руског "храма на крви", храма помирења. То је Храм Новомученика и Исповједника Руских на Лубјанки, бившем сједишту тајне комунистичке полиције ЧЕКЕ, ГПУ, КГБ-а. Храм је већ добио спољашњи израз, који треба да буде веза са руском дореволуционарном црквеном архитектуром и савременим техничким достигнућима (3Д обрада камена), као и специфично унутрашње уређење, о чему су разговарали протонеимар Димитрије Смирнов и јеромонах Игнатиј Шестаков, уредник портала православие.ру:http://www.pravoslavie.ru/98872.html Овдје преносим само фотографије Храма на Лубјанци: Пг, Милан Ракић and uros је реаговао/ла на ово 3 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука