Jump to content

Митрополит Амфилохије 2. новембра одслужио Литургију у манастиру Речинама и у чин велике схиме произвео архимандрита Јоила (Булатовића)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије служио је 2. новембра са свештенством Свету службу Божију у манастиру Богородице Јерусалимске у Речинама код Колашина.

DSC_9021.jpg

 

DSC_9022.jpg

 

DSC_9024.jpg

 

DSC_9027.jpg

DSC_9028.jpg

DSC_9033.jpg

DSC_9034.jpg

DSC_9037.jpg

У току Литургије Владика Амфилохије је архимандрита Јоила (Булатовића) произвео у чин велике схиме.

                                                                                                                            Рајо Војиновић

                                                                                                                            Фото: Јован Радовић


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aksios,otac Joil je kralj,Sveti Duh govori kroz njega.

 

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Били смо тамо. Манастир је на 1.500 мнв. Има неколико монаха. Тамо је и наш нишлија отац Пахомије. Иначе снег преко зиме дође и до соларних панела и скроз превеје капију. Падне преко 2 метра. Тада монаси уопште не напуштају конак. На Поукама има и лепих слика из ове цркве. Изнад манастира на 2033 мнв. направљена је Таворска црква. Једне године, на Преображење, горе је служио и руски патријарх Кирил. Иначе, ту на Кључкоме Тавору, у оквиру цркве постоји просторија за спавање, за пар испосника. Отац Јоил нам је читао молитве за брак и хвала му на свему. Хвала свима. Честитамо на великој схими. Иначе, пре више година исту је одбио, говорећи да још увек није достојан. Наш отац Јован из Лешја чести је гост оца Јоила. Слава Богу на свему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, више неће да може толико посетилаца, снимања за јутјуб и сл...

Ако, баш ми драго. Без обзира на контроверзе и несвиђање браћи атеистима као и неким другима - мени драг лик, аутентичан примерак "старе гарде". Код нас је велика схима реткост...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 hours ago, PredragVId рече

Били смо тамо. Манастир је на 1.500 мнв. Има неколико монаха. Тамо је и наш нишлија отац Пахомије. Иначе снег преко зиме дође и до соларних панела и скроз превеје капију. Падне преко 2 метра. Тада монаси уопште не напуштају конак. На Поукама има и лепих слика из ове цркве. Изнад манастира на 2033 мнв. направљена је Таворска црква. Једне године, на Преображење, горе је служио и руски патријарх Кирил. Иначе, ту на Кључкоме Тавору, у оквиру цркве постоји просторија за спавање, за пар испосника. Отац Јоил нам је читао молитве за брак и хвала му на свему. Хвала свима. Честитамо на великој схими. Иначе, пре више година исту је одбио, говорећи да још увек није достојан. Наш отац Јован из Лешја чести је гост оца Јоила. Слава Богу на свему.

Drago mi je da je Bog uslisio molitve Oca Joila.Amin     Slava Bogu. hvala Ocu Joilu,Bog mu dao svako dobro.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...