Jump to content

НУНС осуђује премијеров притисак на јавни сервис

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nezavisno udruženje novinara Srbije ocenjuje kao krajnje neprimeren način na koji je predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić govorio o novinarima Radio-televizije Srbije na jučerašnjoj pres konferenciji.

Ničim potkrepljene tvrdnje da novinari javnog servisa šire mržnju a da su pojedini urednici RTS "političke persone par ekselans", predstavljaju direktan pritisak na uređivačku politiku ovog medija što je zabranjeno domaćim zakonima i međunarodnim konvencijama o slobodi medija.

Pored toga, izjavom “ne idem na RTS već četiri, pet meseci” premijer Vučić je demonstrirao neodgovornost i kada je reč o njegovoj obavezi prema javnosti.  Predsednik vlade jedne uređene, demokratski nastrojene države dužan je da se javnosti obraća putem medija bez ikakve diskriminacije. Posebno je neprihvatljivo to da najviši državni funkcioner u izvršnoj vlasti javno diskriminiše nacionalni javni servis. Briga o neprofesionalizmu medija i eventualnim sankcijama u nadležnosti je regulatornih i samoregulatornih tela a ne izvršne vlasti.

NUNS ponovo poziva premijera i da u javnoj komunikaciji pokaže viši stepen odgovornosti za kulturu govora. Nedoličnim izrazima na jučerašnjoj pres konferenciji Aleksandar Vučić, zapravo, doprinosi tabloidizaciji javne scene koja promoviše uvredljiv način javnog ophođenja, neprimeren i opasan za slobodno, demokratsko društvo.

Sekretarijat NUNS-a

U Beogradu 23.08.2016.

извор

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Промашена тема! Од стране Првог министра! 

Верујем да је све што је рекао тачно!

Али!?

Где је улагање у базичне спортове? Где се дедоше оне силне "секције" које смоо имали ми некада у ОШ? У том је ствар Први министре! Кажеш да си/сте (Влада) дали огроман новац за спортове на води (ватерполо и пливање-претпострављам). Ок. Па зашто онда јуче, уместо што си од Ирене тражио синоним за "олош"; зашто не рече јуче где и како и коме су те паре отишле... Да Партизан, наш најтрофејнији ватерплоло клуб грца у дуговима? Па мајку му, ко је узео те паре? Кад си већ свезнадар!'? Откуд да у Бечеју, граду европском прваку више не постоји тај исти ватерполо клуб који је у ту варош донео три Лиге шампиона, од којих је једну освојио... И угасио се... Криви "жути"? У реду! Јел` све баш потаман код твојих?

И ако је већ тако, ајде реци! Пуј пике не важи (важи за институције система-тражимо одговорност), али идемо даље! И улажемо у базичну физичку културу...

Кад ћемо већ једном да се отарасимо да је услов за спорт 3/4000 динара месечно? Ко жели да се бави...

А желе сви.. Али немају сви тих можда тричавих 30-ак евра... Теби и гувернерјки тричавих... Али Србији на 121 дин/сат и нису за бацање...

Ту је поента новљанског делије... 

А ти делија никада нећеш бити, иако си припадао негда тој тзв. навијачкој групи!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 hours ago, АлександраВ рече

Ničim potkrepljene tvrdnje da novinari javnog servisa šire mržnju a da su pojedini urednici RTS "političke persone par ekselans", predstavljaju direktan pritisak na uređivačku politiku ovog medija što je zabranjeno domaćim zakonima i međunarodnim konvencijama o slobodi medija

Забога, људи смију имати своје мишљење и политичку оријентацију. Немогућа је потпуна објективност, а што се тиче објективности опет... новинари РТС-а и када су пристрани су јако, јако професионални. Може им се и опростити понеки излив "острашћенијег" наступа када се упореде са Информером, Куриром, Српским телеграфом, Србин.инфо, Спутњиком, Пешчаником и осталом братијом.

#правдазаалека

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, geronymo рече

Lično moje mišljenje,stotinu procenata smisljeno . Tip je opak režiser ( prvi ministar).

Наравно, представа. РТС је увек био режимски, па ко владао - владао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...