Jump to content

Грб СПЦ на сајту Артемијевог (Марковог) сајта - правно оправдање?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Видим да на сајту тзв. епархије решко-призренске у егзилу у средини јесте грб СПЦ, који они користе без проблема изгледа. С тим они обмањују вернике СПЦ да су они, заправо, СПЦ -  а нису. Сви до једног су рашчињени и искључени из црквене заједнице у читавој васељенској Цркви.

Дакле, имају ли они право да користе овај грб на званичним сајтовима као званично обелажје?

Шта каже право на ово?

grb.JPG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па наравно да немају право да користе обележја СПЦ.То управо сведочи о њиховој покварености.Сваки раскол или секта који се одцепљивао излазио је из заједнице основне Цркве или је говорио да су само они Црква.Они се понашају као и да су даље СПЦ.То је управо стога да би изнутра рушили Цркву.Зато и кажу Артемије је једина истина да би тотално збунили народ.Значи они су се и отцепили и нису се отцепили и призанају неку апстрактну СПЦ само је за њих ова конкретна СПЦ кривоверна.Колико год су сигурно свесни да је богохулно рећи да је Артемије једина истина они то свесно говоре да би водили игру по којој је он и у СПЦ и није у СПЦ.Такву демонску манипулацију могли су да смисле само сатански умови, познато је да су и Марко и Николај изразито глупи,док је дебели Максим тек мало паметнији.Значи они су нечији пројект и то опасан пројект јер они то нису могли да смисле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Panthera Leo рече

Па наравно да немају право да користе обележја СПЦ.То управо сведочи о њиховој покварености.Сваки раскол или секта који се одцепљивао излазио је из заједнице основне Цркве или је говорио да су само они Црква.Они се понашају као и да су даље СПЦ.То је управо стога да би изнутра рушили Цркву.Зато и кажу Артемије је једина истина да би тотално збунили народ.Значи они су се и отцепили и нису се отцепили и призанају неку апстрактну СПЦ само је за њих ова конкретна СПЦ кривоверна.Колико год су сигурно свесни да је богохулно рећи да је Артемије једина истина они то свесно говоре да би водили игру по којој је он и у СПЦ и није у СПЦ.Такву демонску манипулацију могли су да смисле само сатански умови, познато је да су и Марко и Николај изразито глупи,док је дебели Максим тек мало паметнији.Значи они су нечији пројект и то опасан пројект јер они то нису могли да смисле.

А можда просто немају графичког дизајнера

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Милан Ракић рече

А можда просто немају графичког дизајнера

Можда да су ангажовали Милоша Стојковића!? Теолога и верског аналитичара

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да немају ни правно ни морално. Они, али, нажалост и многи у Цркви, не знају значење тог грба.

Да је ово што кажем тачно, свједочи изјава тада дејствујућег епископа Артемија, око струје у манастирама на КиМ, да "не зна ништа о Пећкој патријаршији, јер она потпада под Београдску патријаршију".

Од тада они и ВД секта стално користе израз "Београдска патријаршија", слично црногорским расколницима (који би да знају црногорски бар требало да кажу "Биоградска").

Но, већи је проблем то што је "патријарх Београда", "Црква Србије" коришћено и на критском Сабору. О медијском коришћењу израза "србијански" умјесто српски патријарх проф. Слободан Антонић је написао малу студију.

Док не научимо значење грба Пећке патријаршије такве ствари ће да се понављају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda je to sve tako okvirno , ali s druge strane stoji SPC sa episkopima od kojih su neki  Pahomije ... Kacavenda ... Georgije ... 

I mozda je Vladika Artemije raskolnik , ali nije homoseksualac ... Imam inspiraciju svasta da napisem , ali necu , niti smem . 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
26 minutes ago, Arsenija рече

Mozda je to sve tako okvirno , ali s druge strane stoji SPC sa episkopima od kojih su neki  Pahomije ... Kacavenda ... Georgije ... 

I mozda je Vladika Artemije raskolnik , ali nije homoseksualac ... Imam inspiraciju svasta da napisem , ali necu , niti smem . 

Bolje nemoj... bice potpuno besmisleno... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...