Jump to content

Поред оваквих бранитеља Цркве не требају нам непријатељи

Оцени ову тему


Препоручена порука

21 minutes ago, Arsenija рече

Ne znam da li se izlezavaju , sta pijuckaju i da li se hlade klimom ili se radije kupaju u bazenu ... 

To je bio moj osvrt na temu ... Jer ja svaki put kad udjem u kupatilo da se tusiram pomislim na tu decu ... Ne mogu da ih izbrisem iz secanja ... 

Eto , toliko . 

 

Arsi, od toga nazalost ma koliko lepo bilo ni deca niti bilo ko nema nista.

Djole upravo prica o tome, ne da zivimo u iluziji da "volimo" jer se setimo gladnih i zednih, nego da radimo i stvaramo i konkretno ucinimo za te gladne i zedne.

Primer pekare trpkovic...kazu jako pobozan covek, skupa pekara ali kvalitetna. Covek se kvalitetom rasirio, ljudi ga prepoznaju i umesto da sedi kuci i masta kako bi on ucinio on vec sad cini, zaposljava ljude i obezbedjuje citave porodice. Od svog viska profita on daje ljudima koji nemaju jer zna da samo tako i on moze da napreduje u poslu i da obezbedi da uvek bude viska. Sto veci visak njemu vece mogucnosti za druge. A mogao da bude socijala i da radi u minusu kao vecina i sta onda, kome bi pomogao?

Deca umiru ne zbog pojediih automobila, nego zbog milion drugih dtvari koje se ticu drzave. Crkva itekako radi, hrani gomilu ljudi, pomaze na razne nacine, kroz razne fondove, al nema neki marketing pa ljudi i ne znaju. Koliko samo kuhinja sa hranom,,pomoci, sto lekarske, sto raznorazne...

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 130
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

2 minutes ago, Јелена011 рече

Arsi, od toga nazalost ma koliko lepo bilo ni deca niti bilo ko nema nista.

Djole upravo prica o tome, ne da zivimo u iluziji da "volimo" jer se setimo gladnih i zednih, nego da radimo i stvaramo i konkretno ucinimo za te gladne i zedne.

Primer pekare trpkovic...kazu jako pobozan covek, skupa pekara ali kvalitetna. Covek se kvalitetom rasirio, ljudi ga prepoznaju i umesto da sedi kuci i masta kako bi on ucinio on vec sad cini, zaposljava ljude i obezbedjuje citave porodice. Od svog viska profita on daje ljudima koji nemaju jer zna da samo tako i on moze da napreduje u poslu i da obezbedi da uvek bude viska. Sto veci visak njemu vece mogucnosti za druge. A mogao da bude socijala i da radi u minusu kao vecina i sta onda, kome bi pomogao?

Deca umiru ne zbog pojediih automobila, nego zbog milion drugih dtvari koje se ticu drzave. Crkva itekako radi, hrani gomilu ljudi, pomaze na razne nacine, kroz razne fondove, al nema neki marketing pa ljudi i ne znaju. Koliko samo kuhinja sa hranom,,pomoci, sto lekarske, sto raznorazne...

 

Pazi,crkva je narod. Crkva pare ima od priloga naroda,dakle to sto crkva daje to nije neki vladika dao od svog dzepa,nego mi obican narod,vernici kad idemo u crkvu i darujemo i odnesemo pare verujemo da je to za neki visi cilj. 

Crkva pokrece humanitarne akcije,opet oko kojih se narod sabira i daje,ali to ne znaci da je normalno i potreba da neki vladika ima najnoviji mercedes od 70.000 eura sa svojim incicijalima na tablicama.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milose sve razumem, ali ja rekoh drugo. Da biti bogat ne znaci biti neveran, gresan i sta sve ne APRIORI.I da to nisu uzrocno poskedicne stvari.

Od konkretnog coveka zavisi...samo to uvek je licno, nema veze sa kolicinom para u novcaniku.

...

A sad odok ceka nas cihu cihu :D

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Јелена011 рече

Milose sve razumem, ali ja rekoh drugo. Da biti bogat ne znaci biti neveran, gresan i sta sve ne APRIORI.I da to nisu uzrocno poskedicne stvari.

Od konkretnog coveka zavisi...samo to uvek je licno, nema veze sa kolicinom para u novcaniku.

...

A sad odok ceka nas cihu cihu :D

Naravno da ne znaci....ako si ispravan znaces da je to dar od Boga i darove svoje ces deliiti i pomagati a Bog ti nikad nece ostati duzan. Nazalost oni koji su bogati to ne shvataju ili shvataju na pogresan nacin i mozda i tu treba crkva da ih usmeri.

Recimo meni je neverovatno da sa blagoslovom crkve se gradi crkva u Bajcetini od ko zna koliko stotina hiljada eura,umesto da je crkva objasnila predsedniku da je bolje da taj novac da siromasnima,bolesnima i da je to i veci i bolji hram od onog koji gradi u selu koji danas broji 15 clanova. Da 15 ljudi zive u selu gde se gradi danas crkva. Zar nije bolje da se sagradila mala crkva brvnara a da se preostalim velikim novcem subvencionisao na neki nacin povratak ljudi u selo,da se selo razvije,podigne...kome danas prave crkvu u Bajcetini? za njih 15 stanovnika koji prosecno imaju preko 70 godina? 

Da li je mogao vladika kome se ponudi najnoviji mercedes od 70.000 eura da kaze cekaj brate bolje ako insistiras ti meni daruj auto od 15 ili 20.000 eura,a preostali novac usmeri ugrozenima i to je mnogo Bogougodnije delo.

Da li je mogao vladika ciji lik stavljaju na zlatnik da kaze cekajte ljudi,ima boljih stvari gde se mogu upotrebiti i doprineti vase pare.

 

 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, МилошБГ рече

Recimo meni je neverovatno da sa blagoslovom crkve se gradi crkva u Bajcetini od ko zna koliko stotina hiljada eura,umesto da je crkva objasnila predsedniku da je bolje da taj novac da siromasnima,bolesnima i da je to i veci i bolji hram od onog koji gradi u selu koji danas broji 15 clanova. Da 15 ljudi zive u selu gde se gradi danas crkva. Zar nije bolje da se sagradila mala crkva brvnara a da se preostalim velikim novcem subvencionisao na neki nacin povratak ljudi u selo,da se selo razvije,podigne...kome danas prave crkvu u Bajcetini? za njih 15 stanovnika koji prosecno imaju preko 70 godina? 

Што се конкретно те цркве тиче, то ће бити и парохијална црква за пар околних села, која су заправо једна до других.

Капирам поенту овога што си писао и слажем се, само занимљив податак :) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

43 minutes ago, Јелена011 рече

Arsi, od toga nazalost ma koliko lepo bilo ni deca niti bilo ko nema nista.

Djole upravo prica o tome, ne da zivimo u iluziji da "volimo" jer se setimo gladnih i zednih, nego da radimo i stvaramo i konkretno ucinimo za te gladne i zedne.

...

Deca umiru ne zbog pojediih automobila, nego zbog milion drugih dtvari koje se ticu drzave. Crkva itekako radi, hrani gomilu ljudi, pomaze na razne nacine, kroz razne fondove, al nema neki marketing pa ljudi i ne znaju. Koliko samo kuhinja sa hranom,,pomoci, sto lekarske, sto raznorazne...

Da ne odemo predaleko ... Ja iznosim neka svoja iskustva ... Mene patnja drugih ljudi pogadja , ne mogu da ostanem ravnodusna , ni na patnju , a pogotovu ne na neciju smrt  ... Na zalost , stice se takav utisak da predstavnici te neke Crkve zive u vakuumu ... ne u realnom svetu realnih ljudi i realnih problema 

To su ipak i nasi problemi , jer ako je to Crkva , ja imam pravo da kazem - Ne , ja ne zelim da budem deo takve zajednice ... 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Arsenija рече

Ali , Jelena , nije rec o zavisti ...     :945729:   

Covek radi , pa zaradi i ustedi neki novac , kupi auto kakav hoce i vozi se ... Ali monasi su siromasi , oni ne rade ... Samo se voze , dok se deca u bolnicama kupaju u smrdljivim kupatilima . 

Da budem jasniji, ja ne mislim da se samo voze, oni vrše veoma važnu funkciju u Crkvi. Ali je poenta u tome da su to monasi, zavetovani na siromaštvo. A izeš ti to siromaštvo ako te voze u automobilu od ne znam ni ja koliko desetina hiljada eura.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Desiderius Erasmus рече

Da budem jasniji, ja ne mislim da se samo voze, oni vrše veoma važnu funkciju u Crkvi. Ali je poenta u tome da su to monasi, zavetovani na siromaštvo. A izeš ti to siromaštvo ako te voze u automobilu od ne znam ni ja koliko desetina hiljada eura

Slazem se sa Vama ... Nema potrebe da voze skupe automobile . Glupo je . 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/27/2016 at 19:05, Милан Ракић рече

Након свег овог "дрљања" и "трансфера непријатности" који смо имали након емисије са самозваним епископом, односно након општег утиска који је "теолог и верски аналитичар" оставио на форумску јавност, управо је послат званичан допис Хиландарској задужбини у Београду...

Има ли каквих одговора?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Џуманџи рече

Има ли каквих одговора?

Не још увек

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • Гости
8 minutes ago, Aleksandar Stojkovic рече

Niti ce ikakvog odgovora da bude. Predstavlja se kao poverenik manastira Hilandar, zasto ne kaze da je potpredsednik opstine na Kosovu gde uopste ne zivi,a uzima dve plate. Covek ciji je otac medju prvima ovde prodao imovinu Siptarima, a prica kako je proteran sa Kosova. Kad posmatram njegov primer, jasno mi je zasto nas Srbe sa Kosova u Srbiji preziru i zovu nas ,,Siptarima''

Ах, шта рећи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...