Jump to content

СЗП: УСВОЈИТЕ ЗАКОН О ЗАШТИТИ ПРИВАТНЕ СВОЈИНЕ


Препоручена порука

  • Гости

СИНДИКАТА ЗАПОСЛЕНИХ У ПОЛИЦИЈИ УПУТИО ПРЕДЛОГ ВЛАДИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

С обзиром на учесталост провалних крађа у Србији, које се на жалост често завршавају трагично по власнике и чланове њихових породица, Синдикат Запослених Полиције упутио је допис Влади Републике Србије да се усвоји „Закон о заштити приватне својине“.

Како смо сви ми сведоци многобројних догађаја где се приликом провалних крађа често дешава да провалник повреди, усмрти власника куће, стана, а на жалост и читаве породице или се дешавају случајеви да власници стана савладају провалника и да у самоодбрани нанесу повреде или усмрте провалника штитећи себе и своју породицу.

Тренутно важећи законски прописи у оваквим ситуацијама  недовољно штите живот грађанина, њихових породица и њихове имовине те из тог разлога Синдикат Запослених Полиције предлаже хитно усвајање „Закона о заштити приватне својине“ као што постоји у Америци и који предвиђа:

-Уколико провалник уђе у приватни посед, стан, кућу и том приликом нападне власника и укућане , исти у самоодбрани и заштите живота, личног интегритета и приватног поседа у случају наношења телесних повреда или лишења живота провалника нису законски одговорни.

Усвајањем оваквог закона сигурни смо да ће се стопа провалних крађа у Србији смањити, као и трагичне последице по грађане и њихове породице.

Такође наводимо да ће се проценат провалних крађа ће се свести на минимум из разлога што ће провалници добро размислити да ли ће извршити провалну крађу а да при том знају да могу бити повређени или лишени живота од стране власника или чланова приватног поседа, а уједно припадници Министарства унутрашњих послова ће по питању провалних крађа имати много мање посла и могу се више времена посветити спречавању других видова кривичних дела.

 

http://www.infokvpress.rs/?p=1365

Link to comment
Подели на овим сајтовима

apsolutno podrzavam, konacno!

samo je malo cudno sroceno: „Уколико провалник уђе у приватни посед, стан, кућу и том приликом нападне власника и укућане ,"

- zasto je dodat uslov „ukoliko napadne", sta znaci ako ti provali u kucu, a ne napadne te, onda nista?

- zasto je receno „provalnik"? samoodbrana treba da vazi uvek kada te drugo lice ugrozava

- zasto je dodat uslov „na privatni posed"? opet pravo samoodbrane treba da vazi svuda i na svakom mestu

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Muramasa рече

Valjda zato što je na privatnom posedu najlakše razrešiti situaciju, jer uljez tu ne bi smeo uopšte da bude. Da je neko javno mesto, bilo bi mnogo teže utvrditi šta se desilo.

da, najverovatnije

najbolje kad bi nosili mini kamere sa sobom (ko Rusi u automobilima), i uvek imas dokaz, al da ne preterujem sad :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Muramasa рече

Pored toga, mislim da bi bilo idealno da se uvedu i dvoboji, pa kad dva odrasla čoveka odluče da se poubijaju, da se to uradi javno, u prisustvu svedoka i službenika iz opštine

:)):)):)):)):)) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Muramasa рече

pa kad dva odrasla čoveka odluče da se poubijaju, da se to uradi javno, u prisustvu svedoka i službenika iz opštine

Извините, господо, не можете да се поубијате, фали вам један папир.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Narafski, da izmire prvo sva dugovanja, racune kazne za parkiranje i sce tome slicno, plate lekarsku ekipu da izađu na teren, onda patologa, sve pi redu, plate sva dugovanja prema pogrebnicima, ukop i odrzavanje groblja narednih deset godina, kao i barem sest prosecnih plata ukoliko imaju zenu i alimentaciju celokupan iznos za decu, pa cik da vidimo ko ce tako veselo proci. :)))

Ne moze bre ni da se mre u ovoj drzavi kako oces :D

PS: Da i popu opelo,sedmodnevni, 40 dnevni, polugodisnji i godisnji pomen pa cvrc :)))

Da vidimo tog junaka, ako oce opstinara i teren da im plati, ako oce ekipu i dnevnicu unapred :D

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, Јелена011 рече

Narafski, da izmire prvo sva dugovanja, racune kazne za parkiranje i sce tome slicno, plate lekarsku ekipu da izađu na teren, onda patologa, sve pi redu, plate sva dugovanja prema pogrebnicima, ukop i odrzavanje groblja narednih deset godina, kao i barem sest prosecnih plata ukoliko imaju zenu i alimentaciju celokupan iznos za decu, pa cik da vidimo ko ce tako veselo proci. :)))

Ne moze bre ni da se mre u ovoj drzavi kako oces :D

PS: Da i popu opelo,sedmodnevni, 40 dnevni, polugodisnji i godisnji pomen pa cvrc :)))

Da vidimo tog junaka, ako oce opstinara i teren da im plati, ako oce ekipu i dnevnicu unapred :D

Ne može tako... bez advokata... ccc

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

43 minutes ago, Avocado рече

Ne može tako... bez advokata... ccc

"Господине општинару, добро је познато да је друга страна дугогодишњи члан стрељане, тако да ова борба неће бити праведна. Захтевам да мој клијент носи панцир, а да друга страна изађе гола, ради једнакости правних средстава"

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, RYLAH рече

добро је познато да је друга страна дугогодишњи члан стрељане

Добро је познато да је друга страна дугогодишњи нинџа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

39 minutes ago, RYLAH рече

"Господине општинару, добро је познато да је друга страна дугогодишњи члан стрељане, тако да ова борба неће бити праведна. Захтевам да мој клијент носи панцир, а да друга страна изађе гола, ради једнакости правних средстава"

A može i da dâ punomoćje nekom iskusnijem! Sve uredno overeno u sudu :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Konacno jedna opustena i mirna tema!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

40 minutes ago, Иван ♪♫ рече

A može i da dâ punomoćje nekom iskusnijem! Sve uredno overeno u sudu :smeh1:

Ne može u sudu... isključivo kod notara, uz naknadu po najskupljoj kategoriji notarske tarife...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 minutes ago, obi-wan рече

 

Konacno jedna opustena i mirna tema!

 

А да убацимо мало вјерници-атеисти (непобитни научни и квазинаучни докази), мушко-женски односи, жене које гледају само материјално, саблажњиво-екуменистички текстови оца Зорана ... чисто да разбијемо монотонију? :)))

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...