Jump to content

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости
1 minute ago, Vedran рече

И који Канони, Типици и Свети Оци веле да се пости седмицу дана пред причешће? Није ваљда Црква оставила то "баба Смиљани" да пропише у "зборнику вјере прађедовске"! Заборавили Црква и Оци, а сетила се "баба Смиљана" и онда неки попови по "предању" преузели. Као што по "предању" неки у нашем народу мрсе на Св Николу, јер им тако "ћаћа оставио". 

Гомила произвољности.

Ima jedna stvar koja i meni smeta a citam je redovno u onom crkvenom kalendarcetu koji izdaje SPC.

Text posle godisnjeg kalendara u mnogim svojim detaljima je krajnje infantilan, a ljudi to sto pise uzimaju kao merilo vere. Na primer 7 Svetih Tajni... ili ona prica o Postu sa par citata Svetih Otaca i nekakvim texticem koji je ko zna kad i iz koje namere napisao.

Zato i nije dobro cesto zamerati ljudima jer oni citaju kako je tamo napisano. Problem je u onima koji dozvoljavaju da se to pise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 333
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

34 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Nije mi jasan ovaj termin "padobranac" ?

То су они што падну с Марса :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, R2D2 рече

Problem je u onima koji dozvoljavaju da se to pise.

Календар је светиња. Хаха! Ђе ћеш без Туциндана и осталих ...дана. Не би ваљда да и то реформишеш 12:smeha:

Него озбиљно, немам појма шта је то што има о посту у календару. Тога код нас нема.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чуј то. Свашта нешто човек научи сваки дан!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, R2D2 рече

MIslim da je ovaj textic koji je preneo @Gresni rab Boziji iz kalendarceta..

Значи није га писала "баба Смиљана"?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Vedran рече

Календар је светиња. Хаха! Ђе ћеш без Туциндана и осталих ...дана. Не би ваљда да и то реформишеш 12:smeha:

Него озбиљно, немам појма шта је то што има о посту у календару. Тога код нас нема.

Pa da a onda hoces dukate da razumes, nemiguce je to :D

Sve sa spiskom vasara i panadjura, grehova i cudesa.

Nije lako biti u matici :D

Padobranac je neko ko dođe na sluzbu par puta godisnje ako i toliko, ne posti postove, ne konta zasto i kako jer mu to deluje previse zaluđenicki, za sebe kaze da postuje sve to al da nije neki fanatik...i onda sta ce pope daju mu makar "nedelju dana pred pricesce" ne bi li se nesto promenilo u tom tradicionalizmu. Doduse takvi posle padobranci postaju fanatici, znaju sve bolje od vladika i patrijarha, pozivaju se na kanone i sve im,smeta.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Gresni rab Boziji рече

 Јел лепо пише у тексту "Верници се за Свето причешће припремају постом и молитвоми  "Недељу дана пред причешће држи се строги пост, тј. пости се на води, не употребљава се уље. Верници исповедају своје грехе свештенику и тек после тога верници могу приступити Путиру (Чаши) са Светим причешћем".

И шта ћемо сад?  Сад Грешници  испадоше у праву, а Oтац Зоћа,  мора да објасни неке ствари, како он то прича једно, а Црква у којој служи друго? :scratch_head:

Небојша, душо, ваша јеретичка артемитска тртомуђења (не постоји довољно јак израз) су разбијена у прах и пепео, и овде и на Авином фејсу. Ти си мислио да идеш у манастир да командујеш а не да слушаш, па ниси прихватио кад те је владика Теодосије отерао са певнице. Ниси имао смирења.

Других ради само велим да никога не обавезује шта каже неки полу-писмени поп. Јер на твоју тугу и дубоку жалост не постоји ниједан канон или типиккоји би ове бесмислице прописивао. 

Него, реци ми ти када се прасе крмаче?   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hahaha Novotarci digli uzbunu :))

Sjatili se na mene gresnog, ali iza mene stoje zvanicna SPC, a vi kad nemate nikakve argumente onda se segacite samnom... Nema veze neljutim se  :)

Postavio sam link teksta, to je zvanican link  SPC...

Eto da naucite nesto i da ne fantazirate...

Ako imate nesto protiv ovog teksta, zalite se onom koji ga je sastavio, a ne meni :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Zoran Đurović рече

Небојша, душо, ваша јеретичка артемитска тртомуђења

Ја данас ко у неком матриксу. Ништа не капирам. Ни дукате, ни кесе, .... а ко је сад Небојша?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Ја данас ко у неком матриксу. Ништа не капирам. Ни дукате, ни кесе, .... а ко је сад Небојша?

Раскалуђерени Ксенофонт из Дечана. Та беда, као и Врљави Максим су сада главни на Истини (ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ). Говор га одаје... :cheesy3: Ем што знају људи да је у тој "малој, малој групи" (Идоли), него ми његови бивши пријатељи кажу да га препознају по језику. Убио сам га на фејсу поводом поста суботом, па зато овде узима да баца прашину у очи са календарчетом. Јер, тамо сам га назидао духовно да тај пост не постоји по канонима и типицима. Зато сада покушава да овде сикће са овим глупостима.

Сада ћу на оном посту о артемитској јертеси окачити укратко расправу са моје странице. Да се радују мало, а не би било лоше да се омоле св. Стефану Првовенчаном, који је био одан папи, да им очи отвори. На тај текст нису реаговали, јер против дкуенатане огу ишта, а и главни њихов ауторитет, Модраг М. Петровић, тврди да је Св. Сава писао Папи Хонорију... Љута невоља се сручила на главу артемита 12:smeha::))12:smeha:         

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Zoran Đurović рече

Раскалуђерени Ксенофонт из Дечана.

Аха. Тако. Ко ће га знати, кад воле да се скривају од светлости по катакомбама, анонимности и мраку. 

Него, ако је већ тако, драги мој, што се не вратите у СПЦ кад велиш да она тако учи? Што сте утекли у рупе (катакомбе)?

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је линк за опело артемитском посту у суботу: 

https://pouke.org/forum/topic/43326-зоран-ђуровић-јерес-артемитског-суботњег-поста/?page=3

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...