Jump to content

Ова девојка тужи родитеље због религије

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

Maraja Volton (20) želi da tuži svoje roditelje jer su joj zbog religije uskratili lečenje i sada čeka transplantaciju srca i pluća, prenosi „Today“.

 
Foto: youtubeMaraja Volton
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Njeni roditelji, pripadnici mormonske sekte, odbili su medicinsku negu za Maraju jer su verovali da će je izlečiti molitva.

 

Devojka iz Ajdaha ima urođenu srčanu manu i od malena ima problema sa disanjem.

Međutim, lekari su joj rekli da je taj problem mogao lako da se reši dok je bila mala.

Zbog toga Maraja veruje da je vreme da kazni roditelje zbog ugrožavanja njenog zdravlja.

„Mislim da je vreme da ih tužim“, rekla je Maraja Volton.

Ona se zalaže za donošenje zakona u Ajdahu koji bi obavezivao roditelje da svoju decu podvrgnu medicinskim tretmanima u slučaju neposredne opasnosti.

 

http://www.today.com/video/disabled-woman-wants-faith-healing-parents-prosecuted-for-lack-of-medical-care-668998723741 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Туга. Својим фанатизмом су јој угрозили живот и , вероватно, је удаљили од Бога. Нака се Господ смилује, и њој, и њима. 

То ме подсети на Хрисосове речи: " Убијаће вас мислећи да Богу службу чине ".  :cmizdrenje:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 hours ago, Јанко рече

Мор(м)они, тамо они...

Nema takvih morona samo tamo, imas ih ovde i kod nas u velikom broju pocevsi od antivakcionara do ''isterivaca djavola''. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

52 minutes ago, Deja Vu рече

Nema takvih morona samo tamo, imas ih ovde i kod nas u velikom broju pocevsi od antivakcionara do ''isterivaca djavola''. 

Mada ovo za vakcine nije isto. Antivakcinari ne odbijaju vakcine samo zato što misle da će se molitvom zaštititi. Odbijaju vkacine jer su zaplašeni i preplašeni, i strepe za zdravlje svoje dece, jer ih je neko ubedio da će vakcina imati strašne posledice. Ovi iz teme to rade iz egoizma, kako bi NJIHOVOM  molitvom bolest bila izlečena, ne obraćajući pažnju da dete umire prosto dejstvom prirodnih zakona.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ima i kod antivaksera egoizma. Prvi taj što neko umisli da bolje zna nego lekar koji se za to školovao. Kudikamo ih može opravdati to što iskreno misle da im lekar radi o glavi, a to je već teorija zavere.

Jedini način da se to otkloni je transparentnost u zdravstvenom sistemu, jer pendrekom se ne dobija poverenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

56 minutes ago, Deja Vu рече

Nema takvih morona samo tamo, imas ih ovde i kod nas u velikom broju pocevsi od antivakcionara do ''isterivaca djavola''. 

Ima takvih svugde, ali antivakcionare ne bih svrstala među takve. Kod njih se ne radi o verskim zabludama već o nepoverenju u farmaceutsku industriju i domaću vlast. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

56 minutes ago, Muramasa рече

Ima i kod antivaksera egoizma. Prvi taj što neko umisli da bolje zna nego lekar koji se za to školovao. Kudikamo ih može opravdati to što iskreno misle da im lekar radi o glavi, a to je već teorija zavere.

Jedini način da se to otkloni je transparentnost u zdravstvenom sistemu, jer pendrekom se ne dobija poverenje.

Slažem se. Samo strah je u pitanju, teško je ljudima da izađu iz toga. Ali ne kod svih. Ima tu dosta ljudi sa sektaškim mentalitetom.

Pravi način da se problem reši je obrazovanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

56 minutes ago, Иван ♪♫ рече

Mada ovo za vakcine nije isto. Antivakcinari ne odbijaju vakcine samo zato što misle da će se molitvom zaštititi. Odbijaju vkacine jer su zaplašeni i preplašeni, i strepe za zdravlje svoje dece, jer ih je neko ubedio da će vakcina imati strašne posledice. Ovi iz teme to rade iz egoizma, kako bi NJIHOVOM  molitvom bolest bila izlečena, ne obraćajući pažnju da dete umire prosto dejstvom prirodnih zakona.

 

 

51 minutes ago, NinaD рече

Ima takvih svugde, ali antivakcionare ne bih svrstala među takve. Kod njih se ne radi o verskim zabludama već o nepoverenju u farmaceutsku industriju i domaću vlast. 

Tacno je da nije isto, ali kao sto sam napisao taj stepen kod nas ide od najbanalnijih primera gde je religijski uticaj mali do vecih kao sto su egzorcizmi nad mentalno obolelim osobama i slucajevi kao sa ovom devojkom. 

Dake mogu se svrstati jer u odredjenoj meri neki antivakcionari su takvi upravo zbog religijskih stavova i verovanja u teorije zavera, jer su upravo konzervativne sektaske religijske struje najveci zagovaraci istih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Deja Vu рече

 

Tacno je da nije isto, ali kao sto sam napisao taj stepen kod nas ide od najbanalnijih primera gde je religijski uticaj mali do vecih kao sto su egzorcizmi nad mentalno obolelim osobama i slucajevi kao sa ovom devojkom. 

Dake mogu se svrstati jer u odredjenoj meri neki antivakcionari su takvi upravo zbog religijskih stavova i verovanja u teorije zavera, jer su upravo konzervativne sektaske religijske struje najveci zagovaraci istih.

Baš tako!

Obrazovanje će ljude sačuvati od takvih.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Deja Vu рече

Nema takvih morona samo tamo, imas ih ovde i kod nas u velikom broju pocevsi od antivakcionara do ''isterivaca djavola''. 

Зато сам тако и написао, разлика постоји.

Мор(м)они тамо они и морони `вамо ми.

Разлика је видљива голим оком.

;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...