Jump to content

Турска народна посланица примила православну веру

Оцени ову тему


Препоручена порука

 Турска народна посланица примила и јавно исповедила православну веру

 

Искендерун, 16. феб. 2016.

 

Посланица Републичке народне странке, највеће турске опозиционе странке, Селин Сајек Боке (Selin Sayek Böke), примила је православну веру.

 

228965.b.jpg

 

Како пише AgionOros, у интервјуу за турске медије, на питање новинара да ли је хришћанка, посланица из Измира одговорила је да је заиста примила православну хришћанску веру.

Селин потиче из вилајета Хатај на југу Турске, чији су староседеоци, арапски хришћани, изложени притисцима и репресији од стране турске државе и приморани да крију своју верску припадност.

 

228966.b.jpg

 

Посланица Републичке народне странке крштена је у Александрети (Искендеруну), у храму Антиохијске православне Цркве.

Упркос бројним критикама и негативној реакцији странке којој припада, Селин је примила православну веру и храбро је исповеда у јавности.

 

Извор: Православие.ру

са руског за Поуке превели

Иван и Јелена Недић



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veliki je Gospod i cudesna su dela Njegova...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лајкујем.
Да је неко из православља прешао у ислам, онда бих дислајковао.
Лицемјерно, знам, али шта ћу.  ne_shvata  :)

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veliki je Alah al su Sveta Trojica ipak veći. :ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veliki je Alah al su Sveta Trojica ipak veći. :ani_biggrin:

Nisu veći jer je značenje isto, Hrišćani koji govore arapski Boga nazivaju Allah i tako pevaju na Liturgiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па јесте исто ако гледамо са становишта хришћана који говоре арапски.

Ако гледамо са становишта не-хришћана ( тј муслимана), онда баш и није исто.
А пошто се овдје ради о муслиманки која ја прешла на хришћанство, онда је Кратосова шала на мјесту. :)

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што често кажем " Људи су људи, ма где били на овој нашој планети,, а са друге стране су чудесни путеви Господњи.

Лепа вест, али морамо да будемо свесни и тога да може бити и обрнуто , да неки Србин пређе у ислам, То је природно јер Бог нам је дао право избора.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава Богу!
Антиохијска патријаршија нешто ради на томе да привлачи Турке Православју (Цариградска ништа, само за Грке), превели су Литургију и неки молитве на турски, има неколико њихових православних страница на турском. 

 

Нажалост, да мање то раде, пошто антиохије парохије у Турској припадају митрополии Алеппо, и сви знамо шта се десило са митрополитом Павле (Јазиџи). Чак мислим, да ова делатност је могао бити један од разлога да је био киднапован, па и то се десило близу граничие Сирији са Турском (у ствари не зна се, да ли је то било на страни сиријској или турској).

 

 

Па јесте исто ако гледамо са становишта хришћана који говоре арапски.

Ако гледамо са становишта не-хришћана ( тј муслимана), онда баш и није исто.
А пошто се овдје ради о муслиманки која ја прешла на хришћанство, онда је Кратосова шала на мјесту. :)

Али у њеној парохији се каже "Аллах".
Такође на неким другим језицима (на пример индонежански) користи се ову арапску реч; не рачунам малтански, пошто неки мисле о њому као дијалекту арапског.

Чак једна од форма од прогона хришћана је забрана њима да користе реч "Аллах", пошто неки муслимани тврде да то je само муслимански Бог, а у ствари то је реч староарапска (и старосемитска, на пример хебрејски Елохи).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...