Jump to content

"Ви знате да ја желим да научимо, нешто ново видимо и сазнамо и за Србију добијемо посебно од тих скандинавских ПРОТЕСТАНТСКИХ земаља"- А.Вучић

Оцени ову тему


Препоручена порука

1:10

 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne treba ni da gledam, dovoljan je naslov. Vučko nastavlja da sabija  :aplauz:

Da ga Max Veber poživi još mnogaja ljeta. :trubac:  :uraaaaaa:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2:45 na videu - jer da napravite grešku prema jednom od 100 ljudi, napravili ste veilki problem.

 

to je nešto malko drugačije u odnosu na one prošlovjekovne izjave koje dokoličari kopaju o 1 srbinu : 100 muslimana.

 

A šta je problematično u ovoj izjavi?

 

protestani...zar ne vidiš capslock.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

protestani...zar ne vidiš capslock.

Video Caps Lock a obzirom da sam čitao oca Justina Popovića koji uči da iz svega treba uzimati ono što je dobro, onda mi nije jasna ova generalizacija gde nekoga etiketiramo 100% lošim zato što je protestant.

Ako se tako ponašamo , to znači da smo protestantskog mentaliteta a vrlo daleko od izvornog Pravsolavnog duha.

Ako od nekoga treba da učimo, to su, pre svega, skandinavske protestantske zemlje.

Kultura življenja, etika u radu, nizak nivo kriminala, zanemarljiva korupcija, visoka socijalna zaštita, zagarantovanost ljudskih prava i sl.

Ako uporedimo Švedsku sa Srbijom, Švedska je onda višnji Jerusalim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvjeren sam da će Srbija dobiti zaista maximum od tih "skandinavskih protetstantskih država i vlada"

a u tom uvjerenju me utvrdjuje činjenica da to nikako drugačije ne može ni biti, naročito kad se zna

da su švedski vojnici svojevremeno zplundrovali cijelu Češku i Moravu skoro ko Turci, uništavali ikone,

kipove relikvije (ikonoborci) i pokrali iz katedrale sv. Vita i drugih velikih crkvi i samostana spise, knjige, dragocjenosti,

Biblije (Podlažicki Codex Gigas) a ni do dana današnjeg ih nisu vratili, ni jednu od neekoliko hiljada tih pokradenih stvari.

https://en.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas

Brno htjeli Švedi osvojit za tri dana a rasteglo se to na tri mjeseca, na kraju

Brno od Šveda spasila i ubranila Bogorodica - brnjenski Paladij Majke Božije:

http://www.nase-rodina.cz/article.php?clanek=969

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Prague_%281648%29

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Brno

https://en.wikipedia.org/wiki/Thirty_Years'_War

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090310165237AA99pX9

https://www.youtube.com/results?search_query=brno+%C5%A1vedove

https://goo.gl/c0UYzo

Ovo je pjesma iz Brna o toj švedskoj opsadi:

https://goo.gl/HY8vRG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

izvornog Pravsolavnog duha.

 

Izvorno pravoslavlje veze nema sa protestanskim individulističkim duhom gde je materijalno stanje pojedinca merilo Božije blagodati. 

Jer kako bejaše rečeno....

 

Мноштво оних који бијаху постали вјерницима беше једног срца и једне душе. Нико ништа не сматраше својим власништвом, већ све држаху заједничким. Нико међу њима не беше сиромашан, јер они који имаху земљу или куће, продаваше их, доношаху новце и полагаше их пред ноге апостолима. Од тога свако добијаше део према својим потребама

 

Они бејаху истрајни у учењу апостолском, у заједници, у дељењу хлеба и у молитвама. Сви који примише веру бејаху заједно и имаше све заједничко. Они продаваше своја имања и своја добра, и делише цену између себе, према потребама сваког.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Дејан,

 

Naravno, to je svima jasno.  :ok:  ...osim možda rusoholičarima u onom negativnom smislu, jer Juan je prije neki dan pokazao neki proizvod odatle, pa da ne bude zabune, može se biti rusoholičar i na drugačiji način.  :smeh2:

 

@@Zayron

 
Imamo i mi guslare po CG, pjevaju i oni o opsadama, izdajama, čojstvu i junaštvu...vrati se malo u 21 vijek.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvorno pravoslavlje veze nema sa protestanskim individulističkim duhom gde je materijalno stanje pojedinca merilo Božije blagodati. 

Jer kako bejaše rečeno....

 

skandinavske zemlje su tradicionalno protestantske, to se tako kaže, što ne znači da im sve vri od hrišćana/protestanata  i njihovog individualističkog duha koji želi da unušti pravoslavne zemlje poput Srbije.

 

tako da molim ne rasipaj se 'djelima apostolskim' na ovim temama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imamo i mi guslare po CG, pjevaju i oni o opsadama, izdajama, čojstvu i junaštvu...vrati se malo u 21 vijek.

 

Vama milogorcima jedino to i ostalo da pevate o onome što nekada bejaste i što izdaste sami zarad zemalsjkih naslada.Čast izuzecima ,koji su pravi crnogorci=spartanski srbi mojkovačkog kalibra.Ostali su duvansko-švercerska buranija kojima jezik služi za lizanje ...al što je rekao Putin...đaba..ne isplati se..i Tramp vas ošino sa sve spotom kao krimose... :))  12:smeha:  

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

@@Zayron

 
Imamo i mi guslare po CG, pjevaju i oni o opsadama, izdajama, čojstvu i junaštvu...vrati se malo u 21 vijek.

 

Lako ću se ja vratit u 21. vijek, lakše nego što ćete vi dobit nešto od svatokradežnika svetinja i skrnavitelja ikona.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvorno pravoslavlje veze nema sa protestanskim individulističkim duhom gde je materijalno stanje pojedinca merilo Božije blagodati.

Slažem se. Zato mi sad na um pada onaj teks episkopa Šugajeva: Pravoslavlje u sektaštvu, sektaštvo u Pravoslavlju.

Srbi su narod katastrofalno izražene individualnosti i protestanskog mentaliteta. Ne znam da li Srbi veruju da je bogastvo merilo Božije blagodati, ali znam da Srbi bogate ljude poštuju kao Boga, a naročito vole kada im bogati dodje na slavu, pa parkira Mercedesa ispred kapije, tako da komšijama može oči da izbija.

Obzirom da je u Srbiji individualizam prenaglašen i izrodio je mentalitet "ne znaš ti ko sam ja" rezultat je u tome da imamo 90% sirotinje, zanemarljiv srednji sloj i manjinu prebogatih ljudi.

Mislim da su Skandinavci mnogo pravoslavnijeg duha nego mi, iz razloga što imaju osećaj zajedništva, odgovornosti, pa shodno tome im je najrazvijeniji srednji sloj stanovništva i tamo možeš umreti od gladi samo ako štrajkuješ gladju.

Kada bi Srbi svojim životom bili pravoslavni u onoj meri u kojoj se tako izjašnjavaju na popisu, Srbija bi bila bogatija od Švajcarske.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slažem se. Zato mi sad na um pada onaj teks episkopa Šugajeva: Pravoslavlje u sektaštvu, sektaštvo u Pravoslavlju.

Srbi su narod katastrofalno izražene individualnosti i protestanskog mentaliteta. Ne znam da li Srbi veruju da je bogastvo merilo Božije blagodati, ali znam da Srbi bogate ljude poštuju kao Boga, a naročito vole kada im bogati dodje na slavu, pa parkira Mercedesa ispred kapije, tako da komšijama može oči da izbija.

Obzirom da je u Srbiji individualizam prenaglašen i izrodio je mentalitet "ne znaš ti ko sam ja" rezultat je u tome da imamo 90% sirotinje, zanemarljiv srednji sloj i manjinu prebogatih ljudi.

Mislim da su Skandinavci mnogo pravoslavnijeg duha nego mi, iz razloga što imaju osećaj zajedništva, odgovornosti, pa shodno tome im je najrazvijeniji srednji sloj stanovništva i tamo možeš umreti od gladi samo ako štrajkuješ gladju.

Kada bi Srbi svojim životom bili pravoslavni u onoj meri u kojoj se tako izjašnjavaju na popisu, Srbija bi bila bogatija od Švajcarske.

Ovo  mogu da potpišem u nekom generalnom smislu mada generalizaciju ne volim ali da se itekako primetiti u našem narodu.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...