Jump to content

Питајте др Андреја Фајгеља

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нисам. Приморан сам да сачекам да се каљуга исуши. Колико ће то трајати, да ли пар месеци или пар година, не могу да знам.

 

 

добро дошли на форум

 

што се тиче каљуге и вашег ишчекивања повратка у политику... да ли себе сматрате интелектуалном елитом Србије и како вам се допадају ове речи о интелектуалној елити

 

"Елита, дакле, гаји интимни, али истовремено брижљиво маскирани презир према демосу, видећи у овоме безличну и безобличну масу склону свим могућим предрасудама и пороцима, али снабдевану огромном енергијом коју елита сама по себи не поседује. Док владајућа елита настоји да учини и одржи ефикасном технику контролисања свега што се дешава у маси, док настоји да очува и прошири већ извршену индоктринацију - елита која јој конкурише у борби за власт настоји да постигне контраиндоктринацију. Она оптужује владајућу елиту за тежак грех манипулисања масама, или за заглупљивање маса. При свему томе, она није много далеко од тога да јој стварно не смета много сам чин манипулисања колико чињеница да она сама то манипулисање не спроводи на свој начин, који сматра једино исправним начином усрећивања обичних људи. И једна и друга елита на тај начин својим говором откривају своје право мишљење о такозваним малим људима, свој прави став према демосу. И за једну и за другу, демос је само објекат-материјал за обликовање, само енергија коју треба каналисати и усмерити према циљевима које само елита може одређивати и знати."

 

наш филозоф Бранко Павловић је то написао 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 121
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Биће занимљиво кад либерални миљеници међусобно зарате: муслимански мигранати са феминисткињама, сексуалним, националним мањинама... Већ има трзавица а биће их све више. У најгорем положају ће бити хомосексуалци, којима по шеријату следи смртна казна. До сада је либерална унија била уједињена против већине, нарочито против белог хетеросексуалног мушкарца. Још ако је и отац - наопако. Одмах је патријархалан, ретроградан, регресиван, реакционаран, фашистички и нацистички. Против "репресивних" норми већине, либерали су градили коалицију другачијих. У богатој машти либерала, ти другачији су били Јевреји у нацистичком логору, а либерали њихови ослободиоци. Да ли ће хомосексуалци у име мултикултуралности прихватити смртну казну? Да ли ће феминисткиње прихватити убиства из части, фереџе и полигамију? Или ће ипак покушати да наметну наше норме муслиманским мигрантима, по цену да их либерали избаце из коалиције и прогласе фашистима? Напослетку, можда наше норме нису тако лоше?

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Шта год да сте описали, либерализам дефинитивно нисте. 

 

ФЕМЕН иначе нису либералне, већ радикалне феминисткиње и од либералних се разликују ко небо и земља. 

 

И наравно, добродошлица са моје стране на овај форум, надам се конструктивним дијалозима. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако хоћете чист народ, без елите, у којем су сви једнаки, то смо имали у време ропства. Ако хоћете слободу, треба дозволити природно раслојавање људи, по слободи избора, различитости дарова и заслуга. Ја се радујем што је Новак бољи спортиста од мене, што је најбољи на свету. Камо среће да имамо што више људи који могу да узвикну "за мном" па ћемо лако дати филозофима да им надену најбоље име, ако реч "елита" не ваља. О себи могу да мислим и причам шта хоћу, али само дела говоре ко је интелектуална елита ко не.

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта год да сте описали, либерализам дефинитивно нисте.

ФЕМЕН иначе нису либералне, већ радикалне феминисткиње и од либералних се разликују ко небо и земља.

И наравно, добродошлица са моје стране на овај форум, надам се конструктивним дијалозима.

ФЕМЕН спадају у ултралибералне активисте. Нећете ваљда тврдити да су конзервативне, десне или традиционалне?

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поштовани Андреј,

које је Ваше мишљење о могућностима и методима борбе за очување ћирилице у јавном простору и језику уопште? Мене много растужује што тако визуелно лепо и изузетно практично писмо постаје све неприметније (а обашка што је наше)...

Најбољи бизнис је отварање фабрике која производи позитивне мисли (авва Пајсије Светогорац)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не пратим. Међу америчким конзервативцима бисмо могли да имамо много савезника и пријатеља, али не користимо ту прилику.

Андреј

Слажем се. Само изгледа да се нас сјете само најекстремнији конзервативци ( попут Алекса Џонса или Глена Бека и Мајкла Севаџа ).

 

И још једно питање - Како видите тренутно стање у БиХ, у кратким цртама? ( у склопу тога какав је однос Србије према Р. Српској? )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако хоћете чист народ, без елите, у којем су сви једнаки
Нису једнаки анђели на небу, па неће бити ни људи на земљи. Жеља за једнакошћу има своје темеље у зависти, зато ко год овде пласира причу о једнакости постаје вољени вођа. 

Мишљења сам да је навећи капитал једног народа људски капитал, квалитетни људи у готово немогућим условима праве велика дела, а ми у оволико богатој земљи нисмо у стању ни своје потребе да задовољимо. Наша "елита" је мали узорак нашег народа и не говори о себи, већ о народу из којег потиче и то је један зачарани круг где ја лично не видим никакво решење.

Да ли ће оштри закони код нас успети да нас промене и да нас одрже на историској сцени или треба да се надамо чуду?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако хоћете чист народ, без елите, у којем су сви једнаки, то смо имали у време ропства. Ако хоћете слободу, треба дозволити природно раслојавање људи, по слободи избора, различитости дарова и заслуга. Ја се радујем што је Новак бољи спортиста од мене, што је најбољи на свету. Камо среће да имамо што више људи који могу да узвикну "за мном" па ћемо лако дати филозофима да им надену најбоље име, ако реч "елита" не ваља. О себи могу да мислим и причам шта хоћу, али само дела говоре ко је интелектуална елита ко не.

Андреј

 

Ђоковић је елита у свету спорта, ви сте елита међу филолозима, неко је елита у области физике, а неко најбољи антрополог на свету... али многи филозофи су критиковали савремено удаљавање наука. имамо ускостручне особе у разним пољима које не разумеју механизме функционисања стварности јер су били заокупљени својим наукама, и који говоре `за мном` охрабрени признањима у својој области, и тако без ширег испитивања света у коме су рођени не усмеравају људе да следе Исуса Христа који је једини пут, истина и живот

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро нам дошао Андреј на овај форум . :bendoff:

И ја се питам како да заштитимо наше писмо ћирилицу ?

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Andreje šta trenutno radite? Tj. čime se bavite?

Pratila sam vaš rad dok ste bili u KCNS i mogu reći da je bio za svaku pohvalu.

Šta se zapravo desilo da odete ne znam. Pretpostavljam da su politički pritisci u pitanju.

U svakom slučaju velika šteta za naš grad Novi Sad.

Бавим се породицом и професуром. Читам, пишем помало. Ево и овде. Отишао сам јер се притисци више нису исплатили, у смислу да су долазили и од непријатеља и од пријатеља, а подршка ни од кога.

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро нам дошао Андреј на овај форум . :bendoff:

И ја се питам како да заштитимо наше писмо ћирилицу ?

Поштовани Андреј,

које је Ваше мишљење о могућностима и методима борбе за очување ћирилице у јавном простору и језику уопште? Мене много растужује што тако визуелно лепо и изузетно практично писмо постаје све неприметније (а обашка што је наше)...

Заштита ћирилице је тема без краја, зато почнимо од почетка: лечење нашег комплекса ниже вредности. Погледајте овде http://andrej.fajgelj.com/cirilica-izmedju-asimilacije-i-afirmacije/

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ђоковић је елита у свету спорта, ви сте елита међу филолозима, неко је елита у области физике, а неко најбољи антрополог на свету... али многи филозофи су критиковали савремено удаљавање наука. имамо ускостручне особе у разним пољима које не разумеју механизме функционисања стварности јер су били заокупљени својим наукама, и који говоре `за мном` охрабрени признањима у својој области, и тако без ширег испитивања света у коме су рођени не усмеравају људе да следе Исуса Христа који је једини пут, истина и живот

:)

 

Kako si od Đokovića stigao do Isusa Hrista, objasni nam molim te?I šta su za tebe "mehanizmi funkcionisanja stvarnosti"?Uskostručnost u dobro organizovanoj grupi te ne lišava ničega, može samo da obogaćuje i pospješuje napredak zajednice, a uslov jeste - pazi - da radiš na sebi i da budeš posvećen toj uskostručnoj oblasti.Problem je što bi danas svi da budu nekakvi antički filosofi koji bi da mudruju po polisima i da se u sve razumiju, a to je nemoguće jer je eskpanzija znanja od tog vremena prilično odmakla.U razvijenim zemljama postoji mogućnost da se zanimaš i stvarima van tvog uskostručnog spektra jer ima boljih uslova, insfrastrukture i uopšte se više radi na obrazovanju koji jeste ključ uspjeha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ФЕМЕН спадају у ултралибералне активисте. Нећете ваљда тврдити да су конзервативне, десне или традиционалне?

Андреј

 

Тврдим да су радикалне феминисткиње, а оне  се са либералним много разликују јер либералне све што желе јесу једнака права са мушкарцима и мање више су то оствариле скоро свуда у свету. Значи право на рад, право да излазе на гласање, право на образовање итд. 

 

Радикалне желе да сруше наводно мушку доминацију у свету, а то иде од политичких акција (типа траже већа права него она која имају мушкарци, што крши саме принципе либерализма по којем сви имају иста и једнака права) па до неких које се тичу приватне сфере типа траже читаву промену (патријархалног) друштва, што либералне никад не би тражиле. Зато их радикалне критикују да су потпале под мушку доминацију тако што су се задовољиле ''ситним'' правима какве имају мушкарци. 

Фемен је такав, оне су се изјасниле да су радикалне и да се боре против ''патријархата, диктатуре и религије'' и да је та борба оно глумљење будала у топлесу. 

 

Надам се да сам био довољно јасан, ако не потрудићу се да боље објасним. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поштовање Андреј. Придружујући се изреченемим добордошлицама имам и питање.

Како видите данашњу СПЦ, како Вам се чини, у каквом је стању, какво реално место заузима у нашем друштву?

Као верник, знам да ми људи нећемо успети да срушимо цркву Божију, ма колико се трудили. Као посматрач друштва, рекао бих да смо ми Срби успели да сачувамо свега пар установа које заиста живе и функционишу. Међу њима су црква, кафана и политика. И све су у сличном стању. Као што у кафани можете да останете жедни, или да оставите иметак намрштеном конобару за чашу воде, тако и другде. Осредњост је свуда, црква није изузетак. Не треба очекивати превише од цркве у друштвеном смислу. Ни од кога не треба очекивати превише. Само од себе. Док не кренемо од себе, и то онако дрско, жестоко, без респекта, неће бити друштвених промена. Белу кугу неће решити ни држава ни црква, већ тата и мама који одбрусе бабама дедама родбини пријатељима лекарима и читавом свету: абортус не долази у обзир. Одлив мозгова: тако што ће неко имати храбрости да се врати и остане, и достојанствено отрпи подсмехе и ишчуђавања. И тако даље.

Андреј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има људи који тврде да је правилније рећи србски него српски . Људе доводе у недоумицу па би те замолио Андреј да нам кажеш нешто у вези са тим.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...