Jump to content

Srbija da podigne zid na granici sa Makedonijom!


Препоручена порука

Najobičniji alibizmus! Tresete se od uzbudjenja kako ćete prije ući u EU a najradije biste i vi da ste bili na mjestu Velike Britanije, Belgije i Francuske bar 10 godina u istoriji pa imali nekakve kolonije, no, nije to bilo moguće jer ste tada bili kolonija otomanska.Vi ste danas na istoj strani na kojoj je i Njemačka pa svoje tužne priče o evropskom nacizmu, fašizmu i kolonijalizmu možete pričati nekom drugom.

http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1109579-merkel-hvala-vucicu-za-posetu-vucic-zelimo-da-budemo-deo-eu

http://195.178.48.223/rubrike/dogadjaji-dana/Vucic-Nemacka-je-najvaznija-zemlja-za-Srbiju.lt.html

A meni je drago da si ti pokazao sta zaista mislis o nama  i da samo potvrdjes da sam u pravu , Opet ovo sto pises je krajnje nebulozno jer ne poznajs Srbe niti nasu kulturu i nacin razmisljanja , daleko od toga sa smo svi sveti i savrseni ali porediti nas sa fasitima zapadne evrope je jedna od najvecih i najgorih uvreda koju neko moze da nam uputi. Imalo jos sto sta da se kaze o tvom izlaganju ali i ovo je dosta . Kao sto rekoh , na primeru ovih jadnih izbelica se jasno vidi ko je kakvog duha 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije bitno šta vi tvrdite već šta drugi tvrde o vama. A da je to bitnije jasno je po tome gdje je sada KiM. Povjerovalo se njima a ne vama.

Naravno da se poverivalo njima jer cilj katolicko protestantantske evrope jese unistenje  pravoslavlja. Samo... ne ide vam dobro a jednom kad zapad padne a taj pad nije daleko nikada vise nece moci da se podigne, jednostavno ce da nestane  i taj dogadjaj ce biti najznacajniji pozitivni dogadjaj u istoriji ljudske civilizacije 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A meni je drago da si ti pokazao sta zaista mislis o nama  i da samo potvrdjes da sam u pravu , Opet ovo sto pises je krajnje nebulozno jer ne poznajs Srbe niti nasu kulturu i nacin razmisljanja , daleko od toga sa smo svi sveti i savrseni ali porediti nas sa fasitima zapadne evrope je jedna od najvecih i najgorih uvreda koju neko moze da nam uputi. Imalo jos sto sta da se kaze o tvom izlaganju ali i ovo je dosta . Kao sto rekoh , na primeru ovih jadnih izbelica se jasno vidi ko je kakvog duha 

 

Sami ste se usvjedčili  baš zato što ZNATE kakva su i Njemačka i Evropa a ovoliko im se šlihtate! Nemam ja šta mislit o vama Srbima, ko da je bitno šta o vama mislim ja,  bitno je šta si vi mislite sami o sebi a to što si mislite da je bolje u alijancu sa EU nego s Rusima i pravoslavnim narodima već samo o sebi govori o tome! I u nju se glava-neglava mermomoci, pod svaku cijenu gurate IAKO sve to znate ko su i šta su bili i šta radili Njemci, šta je bilo u Kragujevcu itd. Koji je od vas Srba rekao - pljujem ja na njemačku marku - ni u snu tamo ne bi otišao radit, bolje umrijet od gladi a koliko vas je danas tamo? Ili šta su nam sve radili za 1ww i za 2ww. koji je od srpskih političara rekao - šta će nam njemačko austrijsko madjarsko italijanska neonacistička i fašistička EU?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ali porediti nas sa fasitima zapadne evrope je jedna od najvecih i najgorih uvreda koju neko moze da nam uputi. I

 

Sami se poredite s njima jer hoćete biti i postati to isto što i oni, da vam ne imponuju i da ih prezirete ne biste to htjeli niti bi vam to padalo na pamet. Iako znate ko su i šta su bili i koliko su vas koštali i života i stradanja za 1ww i za 2ww ne možete se dočekat a ni smirit dok ne udjete u savez s njima i s ostalim katoličko-protetanstkim kanibalima, fašistima i nacistima i uništavateljima pravoislavlja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Belgijsko katoicanstvo je ubilo 10 000 000 ljudi u Kongu ,

 

To vas je toliko pogodilo vidim a ovo već toliko nije,

kad to radi saveznik onda se o takvim stvarima ćuti:

https://www.pouke.org/forum/topic/37751-genocid-jermena-zanimljiv-text-koji-se-ti%C4%8De-srba-na-fb-stranici-orthodox-church/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neko je u Beogradu napravio mapu za snalaženje izbeglica na putu ka EU

September 10, 2015

By Petra Zivic

Journalist

  •  
 

 

neki-carevi-su-napravili-mapu-za-bezbeda

Fotografija: Fejsbuk

 

"Forenzički precizne informacije" o tome kako bezbedno preći mađarsku granicu iz Srbije osvanule su sinoć na drvetu u parku kod autobuske stanice u Beogradu.

Mapa je ispisana rukom i daje detaljna uputstva i putokaze do Budimpešte kao i savete onima koje uhvati granična policija.

- Na mađarskoj strani se nalazi ograda, ali je i dalje lako preći je

- Da biste izbegli policiju, trčite poljima i krećite se ka autoputu

- Na granici nema lopova, bandi, zmija, medveda ni drugih opasnosti. Ali ima taksista koji žele vaš novac, ali većina ljudi nije imala problema.

- Taksisti će vas voziti do Budimpešte za 150 evra, verujte im na svoju odgovornost

Ispisan je red vožnje autobusa od Beograda do Subotice i od Beograda do Kanjiže. Detaljna mapa pokazuje koliko ima kilometara između Subotice i Horgoša, gde se nalaze železničke šine, gde su taksisti i sadrži detaljan opis situacije na terenu.

Osoba koja je sastavila mapu napisala je i kratko uputstvo za one koje uhvati granična policija, a strelicama je obeležila kuda treba ići da bi se izbegla policija i kako se orijentisati u prostoru.

 

Kako saznajemo u pripremi je i elektronska, detaljnija verzija mape.

 

http://www.vice.com/rs/read/neki-carevi-su-napravili-mapu-za-bezbedan-put-izbeglica?utm_source=vicefbsr

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti polazis od pogresne pretpostavke da su turskoj vec bili u smestaju za izbeglice i dobili azil.

 

Ne, nikakva to pogrešna pretpostavka nije. Osoba koja se u momentu izbijanja rata nalazi sa normalnom trajnom i višegodišnjom vizom u nekoj od bezbjednih susjednih ili bilo kojih drugih država u Evropi ili bilo gdje u svijetu se ne smatra ugroženom  izbjeglicom potrebnom statusa azilanrta ali ima pravo zatražiti u toj zemlji u kojoj se nalazi o politički, humanitarni ili privremeni azil i tim potpasti pod nadležnost UNHCR-a jer se izbijanjem rata može promjenit i njen bezbjednosni status u toj bezbjednoj zemlji, naročito se to primjenjuje kod političkih azilanata koji se promjenom režima usljed prevrata ili izbijanja rata nadju u ugroženoj situiaviji iako se na prvi pogled već nalaze na tom bezbjednom mjestu i u bezbjednoj zemlji. Sve do tada je s njom postupano kao s osobom pod standardnom  turskom pravnom zaštitom (ali ne i UNHCR-a) kao stranac sa stalnim i dugoročnim boravkom u Turskoj ako je to Turska kao što je u slučaju Kurdijevih to bilo. Ako nije želio svejedno zbog čega tražit azil u Turskoj mogao je rješit to na dva načina - preći u neku drugu zemlju legalno (u te s kojima Sirija ima bezvizovi kjontakt) ili zatražit vizu u nekoj od ambasada a po legalnom dolasku u bilo koju tu željenu zemlju ili zatražit tamo azil kao osoba koja prvi put traži azil i ne smatra se zakonski turskim azilantom i štićenikom u smislu izbjegličkih medjunarodnih prava i zakona ili nastavit dalje s normalnim standardnim sistemom produžavanja viza te zemlje sve dok ne dobije trajni boravak i na kraju ispuni uslove za državljanstvo. Koliko znam on je poslao molbu za vizu u Kanadu (za prijem cijele porodice) i bio odbijen. I odlučio se tamo ili bilo gdje drugdje  ići na crno tj. prvo poslati svoju ženu i djecu jer se o takvoj strategiji dogovorio sa sestrom u smislu da kad Kanada primi njih barem iz humanitrarnih razloga njega će potom lakše na spajanje porodice i jer u obrnutom slučaju, prvo njega to neće biti moguće bar što se Kanade tiče jer je tamo ta njihova molba bila već jednom odbijena..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde lepo vidimo duh te zapadne , katolicko - protestantske "civlizacije".

Није то дух западне , католицко - протестантске "цивилизације", то је само девојка са чардаш ногама. :D

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dopuna - edit samo tog dijela, ostalo je sve isto:

Osoba koja se u momentu izbijanja rata nalazi sa normalnom trajnom i višegodišnjom vizom u nekoj od bezbjednih susjednih ili bilo kojih drugih država u Evropi ili bilo gdje u svijetu se ne smatra ugroženom  izbjeglicom potrebnom statusa azilanta i na nju se odnosi iz pogleda te druge zemlje (Kanade, USA, EU, Australije) sve ono što se odnosi i na gradjane te zemlje (Turske) gdje taj boravak i vizum ima uključujući i listu nadležnih ambasada (u Turskoj a ne u Siriji, prebačena mu je tim nadležnost) tj. proceduralno se s njom postupa (iz pogleda Kanade) kao da bi bila turskim gradjaninom a ne sirijskim sve dok u Turskoj ne zatraži o azil kao sirijski gradjan. Kad to uradi diplomatske prinadležnosti (Turske a ne Sirijske) ostaju iste ali mu se mjenja statrus. iz osobe sa sirijskim državljanstvom i s trajnim neograničenim ili višegodišnjim ograničenim boravkom u Turskoj u status sirijskog državljana izbjeglice u Turskoj. Medjunarodno izbjegličko pravo je u tim stvarima dosta komplikovano.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, nikakva to pogrešna pretpostavka nije. Osoba koja se u momentu izbijanja rata nalazi sa normalnom trajnom i višegodišnjom vizom u nekoj od bezbjednih susjednih ili bilo kojih drugih država u Evropi ili bilo gdje u svijetu se ne smatra ugroženom  izbjeglicom potrebnom statusa azilanrta ali ima pravo zatražiti u toj zemlji u kojoj se nalazi o politički, humanitarni ili privremeni azil i tim potpasti pod nadležnost UNHCR-a jer se izbijanjem rata može promjenit i njen bezbjednosni status u toj bezbjednoj zemlji, naročito se to primjenjuje kod političkih azilanata koji se promjenom režima usljed prevrata ili izbijanja rata nadju u ugroženoj situiaviji iako se na prvi pogled već nalaze na tom bezbjednom mjestu i u bezbjednoj zemlji. Sve do tada je s njom postupano kao s osobom pod standardnom  turskom pravnom zaštitom (ali ne i UNHCR-a) kao stranac sa stalnim i dugoročnim boravkom u Turskoj ako je to Turska kao što je u slučaju Kurdijevih to bilo. Ako nije želio svejedno zbog čega tražit azil u Turskoj mogao je rješit to na dva načina - preći u neku drugu zemlju legalno (u te s kojima Sirija ima bezvizovi kjontakt) ili zatražit vizu u nekoj od ambasada a po legalnom dolasku u bilo koju tu željenu zemlju ili zatražit tamo azil kao osoba koja prvi put traži azil i ne smatra se zakonski turskim azilantom i štićenikom u smislu izbjegličkih medjunarodnih prava i zakona ili nastavit dalje s normalnim standardnim sistemom produžavanja viza te zemlje sve dok ne dobije trajni boravak i na kraju ispuni uslove za državljanstvo. Koliko znam on je poslao molbu za vizu u Kanadu (za prijem cijele porodice) i bio odbijen. I odlučio se tamo ili bilo gdje drugdje  ići na crno tj. prvo poslati svoju ženu i djecu jer se o takvoj strategiji dogovorio sa sestrom u smislu da kad Kanada primi njih barem iz humanitrarnih razloga njega će potom lakše na spajanje porodice i jer u obrnutom slučaju, prvo njega to neće biti moguće bar što se Kanade tiče jer je tamo ta njihova molba bila već jednom odbijena..

Da ne zalazim sada u diskusiju jeste bilo , nije bilo, jeste viza, nije viza itd a vidim da se pridrzavas nekakvih zakona i slicno, pitao bih te samo po kom su to zakonu bombardovali Libiju ili Siriju ili Irak?

Objasni mi to ako ima nesto u tom tvom udzbeniku o vizama i slicno ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izbjeglica koji ispuni uslove za status političkog ili humanitarnog azilanta po medjunarodnim zakonima i pokroviteljstvom UNHCR može svoje izbegličke prinadležnosti prebaciti (iz Turske) u dalju, drugu zemlju ali joj mora poslati u tom smislu molbu i sačekati na odgovor. Ako mu vladom te zemlje to bude odobreno može to učiniti ali ne mora mu biti automatski odgovoreno pozitivno, dakle može biti odbijen sličšno kao i sa vizama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne zalazim sada u diskusiju jeste bilo , nije bilo, jeste viza, nije viza itd a vidim da se pridrzavas nekakvih zakona i slicno, pitao bih te samo po kom su to zakonu bombardovali Libiju ili Siriju ili Irak?

Objasni mi to ako ima nesto u tom tvom udzbeniku o vizama i slicno ...

 

To pitaj njih po kojem zakonu i rezoluciji, šta ja imam s tim, ja ovdje govorim o medjunarodnom izbjegličkom pravu a ne o politici. Vjerovatno zato što nekom nisu bili simpatični Sadam, Asad i Gadafi isto kao što SSSR-u nisu bili simpatični Afganci, Gruzijci, Čečeni i Česi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To pitaj njih po kojem zakonu i rezoluciji, šta ja imam s tim, ja ovdje govorim o medjunarodnom izbjegličkom pravu a ne o politici. Vjerovatno zato što nekom nisu bili simpatični Sadam, Asad i Gadafi isto kao što SSSR-u nisu bili simpatični Afganci, Gruzijci, Čečeni i Česi.

E pa pitaj i ti izbeglice zasto idu u EU , znace da ti kazu sigurno po kom zakonu i rezoluciji su resili da se tamo zapute ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мој омиљени видео запис о илегалним досељеницима  :)

 

 

 

Зајроне, где ти је видео материјал у последњим порукама... знаш ли ти да је септембарски испитни рок у току, сада је највећа вероватноћа да пређем у ислам, пошто кажеш њима наука није толико важна

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...