Jump to content

Папа Фрања се моли за „потпуно заједништво са Православнима“

Оцени ову тему


Препоручена порука

image0011.jpg


Папа се нада „васпостављању потпуне видљиве заједнице између православних и католика”, саопштио је у суботу, 27.6.2015.г., римски понтифекс и primus inter pares на катедри Св. Петра пред делегацијом Васељенског Патријарха Вартоломеја I. Оваква делегација узима традиционално учешће на прослави светих Апостола Петра и Павла у Риму, као што делегација из Ватикана, заузврат, узима учешће на православном празнику Св. Андреја у Константинопољу.


Папа Фрања се подсетио своје посете Васељенској Патријаршији последње јесени у Цариграду. Братске целиве које је тада изменио са Патријархом Вартоломејем I, сведоче о ”братској љубави”.


протођакон Зоран Андрић, Минхен


http://www.spc.rs/sr/papa_franja_se_moli_za_potpuno_zajednishtvo_sa_pravoslavnima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рим ће бити у јединству с нама ако прихвати последње место. У том случају неће бити проблем ни да буде први.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рим ће бити у јединству с нама ако прихвати последње место. У том случају неће бити проблем ни да буде први.

 

Mene zaista već zamara i dobro živcira ta neka priča o nekakvim "mjestima" u Crkvi! Kakva Bože sad mjesta, nije Crkva autobus ili tramvaj, metro pa tamo imamo mjesta za stajanje i za sjedenje a nije ni pozorište pa imamo VIP mjesta, lože, galeriju i salu. Radi tih prokletih mjesta, ko ih samo izmisli je nastao i taj raskol 1054. i radi njih nam se smiju ateisti, bezbožnici i nedobronamjerni ljudi, dušmani i nehrišćani da su nam puna usta viskopornog "duhozborenija" o ljubavi, o opraštaju i kajanju, pokori a onda se ovako pohvatamo za vratove oko nepostojećih mjesta u Crkvi ko na pijaci, užas. Tim samo pokažemo ostalim nehrišćanima gdje smo zaista u svijetu i katolici i pravoslavni i protestanti, na dnu rupčage nekakve, to nam je to mjesto koje takvim ponašanjem zaslužujemo. Mjesto hrišćana je samo ili na krstu desnog razbojnika ili pod krstom gdje su stajali Bogorodica i sveti Jovan, drugog "mjesta" za hrišćane nema. Mjesta, pozicije, časti i funkcije nek idu tamo odakle su i došli, tamo gdje se bude naplaćivati "nagrada" za sakrilegij rascijepa Crkve i jedne Hristove haljine a platiće je svi za to svi oni koji su bili za to odgovorni, u paklu. Sramota! Ma kakva mjesta, marš s njima do pekla!

 

Umjesto eklisiologije ljubavi i jedinstva eklisiologija razdora i "mjesta", hvala lijepa, ne!

 

Nek svi budu prvi i u časti i u vlasti i glavni tamo gdje jesu a s drugima da žive u miru, nek se niko nikome ne petlja u posao i gotovo! Ta koncepcija je sasvim propala. Nikakve ljestvice nii poretke, šta će nam to? Postaćemo pobožniji kad nam bude patrijarh na onom a papa ovom spratu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvidimo šta bude dalje, evo tu se izvinjavao valdenzima, valdenštim:

Pope to Waldensian Church: Forgive us!

https://sh.wikipedia.org/wiki/Valdenzi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је у наметању тумачења првенства у личности апостола Петра. Жаргонски да кажем, то нема везе са животом.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nek svi budu prvi i u časti i u vlasti i glavni tamo gdje jesu a s drugima da žive u miru, nek se niko nikome ne petlja u posao i gotovo! Ta koncepcija je sasvim propala. Nikakve ljestvice nii poretke, šta će nam to? Postaćemo pobožniji kad nam bude patrijarh na onom a papa ovom spratu?

 

facenew22222222  facenew22222222 

Да ми живимо као добри суседи и да водимо дијалог само о заједничким темама које се тиче свеукупног Хришћанства . Свако дубље мешање води само већем расколу , и наноси далеко више штете него користи. То би по мени и било компромисно решење . На такав начин би се још више зближили , али би и ми православци и ви католици остали оно што јесте са свим својим обичајима .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...