JESSY Написано Јун 1, 2015 Пријави Подели Написано Јун 1, 2015 Прва служба одслужена је у недјељу на Тројичиндан у храму Свете Тројице, који су у удмуртском селу Бураново подигле чланице групе «Бурановске бабушке», саопштила је Итар Тасу умјетнички руководилац групе Олга Туктарева. Управо је изградња храма, према ријечима чланица групе, била подстицај за почетак њихове велике музичке каријере. 2011. године група је представљала Русију на «Евровизији» у Бакуу и заузела друго мјесто. «Данас смо имали прву службу: све је било као код куће, топло. По селу се разнио звук звона. Сада је наша црква отворена. У њој се већ могу обављати крштења и вјенчања, и чак се већ формирала листа оних који то желе», казала је она. Према ријечима Туктареве, прва црквена служба у новоподигнутом храму сабрала је више стотина људи из свих округа, околних села и чак из других градова. «Бабушке су донијеле све своје иконе које су имале код куће − нама су много поклањали, учествовали су у чишћењу, помагали при изградњи. Око цркве смо посадили цвијеће», казала је она.За вријеме службе чуле су се молитве не само на руском, него и на удмуртском језику. «Ми имамо свога баћушку Михаила Мартканова, Удмурта. Зато ће и убудуће у цркви молитве звучати на два језика. Сљедеће богослужење ће бити наредне суботе», казала је Туктарева. У изградњу храма, на који су пјевачице дале своје хонораре, већ је уложено око 16 милиона рубаља. Још је остало да се заврше неки финални радови на украшавању и да се постави ограда. Први храм у Буранову подигнут је 1865. године, али крајем 30-их година XX вијека здање су срушили. 90-их година у селу је отворена молитвена соба, а 2010. године, у данима празновања 300-година села, на иницијативу локалне групе «Бурановске бабушке» почело је прикупљање прилога за препород цркве, предвиђене за сто душа. Од тада су солисткиње аматерског ансамбла почеле да улажу у обнову храма сав новац који су добијале са концерата. http://www.mitropolija.com/buranovske-babuske-u-rodnom-selu-otkrile-hram-koji-su-podigle-od-svojih-honorara/ Pontifex Emeritus је реаговао/ла на ово 1 ''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''(Св.Нектарије Егински) ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Gordana . Написано Јун 1, 2015 Пријави Подели Написано Јун 1, 2015 Предивне су! JESSY је реаговао/ла на ово 1 https://www.facebook.com/SrpskaPravoslavnaCrkvaSvetogSpiridona?ref=hl https://www.facebook.com/pages/MAJ-Atelje/454900264583452?ref=hl Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука