Jump to content

Како је Мухамеду откривен ислам?

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Otac,Sin i Sveti Duh su zasebne Ličnosti spojene jednom Božanskom suštinom.Tako da nema ništa čudno da se Hristos molio Ocu.

znaci tri licnosti...ne jedna...

Sveta Pravoslavna Crkva neodstupno veruje,ispoveda i uči:Bog je Jedan po Biću,a Trojičan po Licima.U Jednoj nedeljivoj Božanskoj suštini postoje tri savršena i savečna Lica.Bog je u isto vreme i Jedan i Trojičan.Večno postoji kao Savršena Jedinica u Savršenoj Trojici i Savršena Trojica u Savršenoj Jedinici.Izuzetna nadumnosti  i neizrecivost bogootkrivene istine o Svetoj Trojici i sastoji se u tome što su tri Lica U isto vreme i jednosušna po Biću i različita po svojstvima.Lično svojstvo Oca jeste nerođenost, jer se ni od koga ne rađa i ne ishodi.Lično svojstvo Sina jeste rođenost,jer se večno rađa od Oca.Lično svojstvo Duha Svetoga jeste ishođenje,jer večno ishodi od Oca.Zajedničko i jedno u Trojičnom Božanstvu jeste to što sva tri Savečna Lica imaju jednu istu suštinu,jedno isto dejstvovanje,jednu istu volju,jednu istu vlast,jednu istu moć,jednu istu dobrotu.Otac,Sin i Sveti Duh u svemu su jedno, osimnerođenosti,rođenosti i ishođenja.Očinstvo je lično svojstvo Oca,sinovstvo-Sina,a ishođenje-Duha Svetog.Sva tri Lica imaju jednu suštinu zbog čega su jedan Bog,ali se među Sobom razlikuju po ličnim svojstvima,zbog čega su Trojica. :smiley: :smiley: :smiley:

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne objasnjenje od hriscana je da je Bog JEDAN a ne Jedan i Trojica.

Bog je Trojica u Jedinici i Jedinica u Trojici.Jedan Bog u tri Lica.Mi to ne možemo shvatiti svojim ograničenim umom,već možemo samo prihvatiti na veru.Božanska suština je za nas nepojmljiva.Bog je Jedan po Biću a Trojičan po Licima.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evanðelje po Mateju 24,36)

"A o onom danu i èasu nitko ne zna, pa ni anðeli nebeski, ni Sin, nego samo Otac.

То објашњава природа Господа Исуса Христа која је двојака, јер је он Бого-човек.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto onda sin kaze da samo Otac zna kad je Sudnji dan?

On kao čovek zaista ne zna tu tajnu,jer ona nije data ničijoj ljudskoj prirodi da je zna.A,što se tiče njegove Božanske prirode,On nije rekao da je ta tajna i njoj nepoznata.On opominje slušaoce:"Stražite dakle,jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš".Hristos je rekao"jer ne znate" a ne "jer ne znamo".

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinite ako sam neshta propustila prije,da li je bilo ko je pisao Quran,poshto je Muhamed bio nepismen,pa

kazu da je diktirao iz glava nekim uchenicima,a ovi nauchili napamet,pa zatim pisali trechi...

:smiley:

O tome nismo još razgovarali na ovoj temi,mada ne bi bilo loše.Evo,mogao bi brat Selkoba da odgovori na to pitanje.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...