Jump to content

Безбедност саобраћаја


Препоручена порука

@,

 

Конкретно, везано за ауто школе, чула сам да хоће да уведу камере у свако возило, и у сваку учионицу у којој се  полажу тестови, те да ће обука поскупети на неких 110.000.-

То за цену не верујем, сада је ако се не варам цена око 70 хиљада што је за наш стандард већ неки горњи лимит. Евидентно је осипање кандидата, јер нема се пара. Ово за камере верујем, пошто се свашта ради, и на теоријским часовима, и на практичној настави, и на полагању. 

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ANĐELA GODINAMA ČEKA PRAVDU

Devojčicu udario prešavši duplu punu liniju i pod dejstvom alkohola, oslobođen odgovornosti!

B. PUZOVIĆ | 28. april 2015. 06:44 |

Mitrovići ogorčeni presudom Osnovnog suda: Posle četiri godine suđenja, tokom kojeg je utvđeno da je našu ćerku Anđelu udario prešavši duplu punu liniju i pod dejstvom alkohola, vozač automobila oslobođen je odgovornosti

 

VALjEVO - Ogorčeni smo jer je, posle četiri godine suđenja, tokom kojeg je utvđeno da je našu ćerku Anđelu udario prešavši duplu punu liniju i pod dejstvom alkohola, vozač automobila oslobođen odgovornosti. Na presudu Osnovnog suda uložićemo žalbu Višem sudu u Valjevu - kaže Zoran Mitrović iz grada na Kolubari i podseća na to da se nezgoda dogodila 26. maja 2011, u Užičkoj ulici, nedaleko od njihove porodične kuće.

Anđela je tada imala 11 godina, na povratku iz škole izašla je iz autobusa i krenula do trafike, na suprotnoj strani ulice, a onda se ispred nje stvorio automobil, pa je osetila jak udarac i bolove...

- Jedna devojka pomogla mi je da ustanem, a drugarica otrčala je da javi mojim roditeljima. Vozač koji me je udario izašao je iz kola, ali mi nije prilazio... Posle nekoliko minuta, jednostavno je seo u kola i otišao - seća se devojčica koja je, zbog lakših povreda, na bolničkom lečenju provela šest dana.

Njen otac ističe da vozač automobila, Dušan Stanković (73), nije ni pokušao da joj pomogne, niti je sačekao hitnu pomoć i policiju. Kada su ga saobraćajci ubrzo pronašli, alkotest je pokazao da je tada imao 1,61 promil alkohola u krvi.

- Pokrenuli smo krivično gonjenje, ali je proces četiri puta odlagan, jer se žalio da je šećeraš, a sada smo šokirani presudom Osnovnog suda koji ga oslobađa odgovornosti. Prihvaćeno je mišljenje veštaka saobraćajne struke, da je do nezgode došlo Anđelinom nepažnjom, a zaključeno je i to da je vozač bio na udaljenosti kraćoj nego što je potrebno da se zaustavi... Prihvaćen je iskaz optuženog da je Anđela, navodno, naletela na njegov automobil, a odbačeno svedočenje njene drugarice i još jednog očevica, da vozač nije čekao iza autobusa, već se njegovo vozilo sve vreme kretalo - zaključuje Zoran Mitrović.

 

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:545552-Devojcicu-udario-presavsi-duplu-punu-liniju-i-pod-dejstvom-alkohola-oslobodjen-odgovornosti

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто? Да ли се плашиш, тј. да ли се осећаш несигурном због других или немаш довољно самопоуздања па се бојиш да ти сама нешто не "направиш"?

Naprotiv !  

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:))  :))  :))

 

Pa imam neke informacije https://www.youtube.com/watch?v=qXFVpWTrucU

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима


Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

БРЗА ВОЖЊА И САНКЦИОНИСАЊЕ БРЗЕ ВОЖЊЕ

http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1064

 

Највећи проценат возача путничких аутомобила (46,7% одговора “не претерано” и “не уопште”) се не слаже да прекорачење брзине у насељеним местима за 20 km/h повећава ризик учешћа у саобраћајној незгоди са другим учесницима у саобраћају. Возачи су изјавили да ће већина (53,3% одговора “веома” и “доста”) њихових пријатеља прекорачити брзину у насељеним местима за 20 km/h, при чему су млади од 17 до 24 године у односу на остале старосне групе изразили веће слагање са овом изјавом. Када су у питању поједини мотиви за прекорачење брзине у насељеним местима за 20 km/h највише возача (32,6% “веома” и “доста”) је истакло да то њихову вожњу чини прилагођенијом другим возачима. Њих 30,3% је навело да се “веома” и “доста” слаже
да им ово прекорачење омогућава да брже стигну до жељеног циља, а 23,6% возача је навело да се “доста” и “веома” слаже да ово прекорачење чини вожњу пријатнијом. Намеру да прекорачују брзину за 20 km/h у насељеном подручју “веома често” и “увек” пријавило је 7,3% возача на територији Републике Србије. Возачи сматрају да 55,4% других возача “веома често” и “увек” прекорачује брзину на аутопуту. Перцепција возача да ће бити заустављени или кажњени од стране полиције указује да се 41,1% возача не слаже (“не претерано” и “не уопште”) са том изјавом. На територији Републике Србије 55,4% возача је пријавило да ће “никада” или “ретко” бити проверени због прекорачења брзине на типичном путовању. У погледу санкционисаних возача за прекорачење брзине у последње три године, 83,4% возача на територији Републике Србије је пријавило да није санкционисано, а 14,2% да је новчано кажњено. Када је у питању слагање возача са изјавом да казне за прекорачење брзине треба да буду строжије, њих 23,1% се не слаже (“не слаже се” и “у потпуности се не слаже”).

 

Процентуално учешће возача путничких аутомобила који су опомињани или кажњавани због прекорачења брзине http://postimg.org/image/il1apnwpv/

 

...i ocena stavova o kažnjavanju uopšte http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1271

Ocena stavova prema brzoj vožnji u Srbiji 2014. god: http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1272

 

Takođe, na stranicama 21-24 Indikatori performanski bezbednosti koji se odnose na brzinu http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1065 i propratne mape ( http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1266http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1267 ).

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Половина београдских возача (онако одокативно) треба да попије бенседин пре него што седне за волан.

I da ne vozi po NS-u :))) Novosadski vozaci se jeze kad vide BG tablice, brrrr....

 

Ovde u Svici na svakom koraku su radari, ako prekoracis brzinu stize ti kazna postom, a kazna je skuuupa i ako je ne platis...ma ne mozes da je ne platis, nadju te u roku od odma' ;) I oduzimaju ti dozvolu. Ako cesto prekoracujes brzinu, salju te kod psihologa da vide da l' si lud. Mi smo se prve godine ovde naplacali kazni ko blesavi, mogli smo kucu da sagradimo za te pare. Sad ne prekoracujemo brzinu. Kazne placamo jos uvek za nepropisno parkiranje, grrr.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da ne vozi po NS-u :))) Novosadski vozaci se jeze kad vide BG tablice, brrrr....

 

Исто и ми у Београду кад видимо панчевачке таблице ....паркираш се одмах на прву бандеру :)))

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто и ми у Београду кад видимо панчевачке таблице ....паркираш се одмах на прву бандеру :)))

"Ви у Београду" одлепите кад видите било које таблице које нису "Бг". Као да нико други не зна да вози осим "вас у Београду". На семафору почињете да трубите неколико секунди пре жутог, за сваки случај. Кад неко чека да се укључи на раскрсници, а нема "Бг" таблице, обавезно га обилазите и укључујете се пре њега. Могао бих овако до сутра, али ипак нећу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви у Београду" одлепите кад видите било које таблице које нису "Бг". Као да нико други не зна да вози осим "вас у Београду". На семафору почињете да трубите неколико секунди пре жутог, за сваки случај. Кад неко чека да се укључи на раскрсници, а нема "Бг" таблице, обавезно га обилазите и укључујете се пре њега. Могао бих овако до сутра, али ипак нећу.

Немој...Jуане исчилирај мало, сад је сутра...:) 

П.С. то си ти налетао на тахсисте неке

П.П.С. А тек оне из ЧА кад видимо :shocking: :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бахатост и понекад ми се чини да понеке људе или уопште није брига шта би се могло десити када возе као идиоти или једноставно нису свесни опасности... Дешава се са времена на време да кроз улицу у крају у коме живим, приградско насеље, значи куће са обе стране, тротоари, стално има неких пешака, пројури човек 80 или 100 на сат... Како не размисли шта би било не дај Боже да изађе дете из неке од побочних улица или нешто слично...

 

Много ми смета и дивљачка употреба сирене и пешаци који као да се намерно вуку преко пешачког...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дешава се са времена на време да кроз улицу у крају у коме живим, приградско насеље, значи куће са обе стране, тротоари, стално има неких пешака, пројури човек 80 или 100 на сат

Ево, мог су комшу пре 10ак дана скембали исто у приградском насељу, где је ограничење 50. Возио 105км/х. Оде дозвола, мораће поново на полагање а претходно ће морати да неке курсеве, додатна предавања, обуку итд. 

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да сам нека власт , ја би увео још веће казне за такве насилнике у вожњи.Угрожавају сопствени живот и животе других због властите луде главе.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...