Jump to content

Безбедност саобраћаја


Препоручена порука

  • Волим 1

Stvarnost je stvarnija ako joj dodaš malo nestvarnog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2015&mm=05&nav_id=995034

A, ubedjivali me svi redom da rotacije smeju da jurcaju kroz crveno. Smeju pupoljak moj zeleni!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2015&mm=05&nav_id=995034

A, ubedjivali me svi redom da rotacije smeju da jurcaju kroz crveno. Smeju pupoljak moj zeleni!

Чланови 106. ЗБС па надаље...

 

http://www.abs.gov.rs/preuzimanje/1129

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

НЕДЕЉА, 24. МАЈ 2015, 18:07 -> 19:35

Две особе су погинуле а шест повређено, међу којима и двоје деце, када су се директно сударила два путничка аутомобила на путу Ниш -Сврљиг, јавља дописник РТС-а.

У тешкој саобраћајној несрећи која се догодила у месту Малча на путу Ниш - Сврљиг погинуле су две особе, а шест је повређено.  

Како РТС сазнаје, међу повређенима су и двоје предшколске деце.

Једно дете је задобило тешке телесне повреде опасне по живот и има повреде главе и тела. Друго дете је са лакшим повредама.

Сви повређени су пребачени у Ургентни центар Ниш.

Како наводе из нишке полиције, несрећа се догодила у 15.20 часова када су се сударила два путничка аутомобила, "фијат пунто" зајечарских и "мерцедес" београдских регистарских ознака.

Погинуле две женске особе, а полиција не наводи имена погинулих и повређених.

У току је рад на утврђивању узрока саобраћајне несреће, напомињу из полиције.

Мештани кажу да ово није прва несрећа на том делу пута. Истичу да је кривина на којој је дошло до судара, изузетно опасна.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1928948/%D0%A2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0+%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%9B%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%B4+%D0%9D%D0%B8%D1%88%D0%B0%2C+%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%B5+%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D1%83%D0%BB%D0%BE.html

 

НЕДЕЉА, 24. МАЈ 2015, 12:04 -> 12:10

Неиндентификована особа преминула је на лицу места када је путничко возило слетело са пута, преврнуло се и запалило.

Путничко возило се запалило око поноћи код села Калиновац код Уба, речено јеТанјугу у МУП-у.

Возач Н. Н. преминуо је на лицу места.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1928649/%D0%9C%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86+%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BE+%D1%83+%D1%83%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%83+%D0%BA%D0%BE%D0%B4+%D0%A3%D0%B1%D0%B0.html

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима


Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Други основни суд у Београду поново је ослободио водитељку РТС-а Петру Цвијић (36) оптужби да је својим аутомобилом ударила Слободана Бајића (73), који је преминуо од задобијених повреда.

Ослобађајућа пресуда Цвијићевој изречена је јуче, рекла је Танјугу портпаролка тог суда Данијела Богдановић.

На ту пресуду Тужилаштво има право да уложи жалбу Апелационом суду, који је Цвијићевој већ једном укидао ослобађајућу пресуду.

Апелациони суд сада мора да донесе правоснажну пресуду, а може да потврди ослобађајућу, или да отвори главни претрес и да преиначи ову одлуку.

Цвијићева је прошле године ослобођена оптужби за кривично дело тешко дело против опште сигурности, али је у мају Апелациони суд у Београду укинуо ту пресуду и наложио да јој се суђење понови.

У поновљеном поступку, Апелациони суд је препоручио рекострукцију догађаја на лицу места како би се утврдило право чињенично стање, подсећајући да је настрадали пешак одбачен 10 метара према датим скицама лица места, као и јер саобраћајно-техничким вештачењима није одговорено на питање – да ли је то било могуће у условима кретања брзином од 50 до 57 километара на час.

Цвијићева је Бајића ударила колима 9. јануара 2012. године у Водоводској улици. У првој оптужници коју је Прво основно тужилаштво подигло против водитељке, наводило се да је она Бајића ударила на пешачком прелазу.

После саобраћајног вештачења, којим је утврђено да пешак није био на зебри, и допунског вештачења које је то потврдило, Тужилаштво је изменило оптужницу и навело да пешак није био на пешачком, али да је Петра Цвијић била дужна да обрати пажњу.

 

Петра Цвијић је од почетка суђења тврдила да Бајића није ударила на пешачком прелазу већ  а коловозу, десетак метара пре прелаза за пешаке.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1933616/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0+%D0%A6%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B8%D1%9B+%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE+%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%92%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%BE%D0%BF%D1%82%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8.html

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...


 



Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима


Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када је реч о безбедности моторциклиста , ја сам возач мопеда и дешавало ми се свашта у саобраћају .

Пре неки дан улазим у раскрсницу дајем леви мигавац и престројавам се за скретање у лево . Возило које је било иза мене у самој раскрници прелази на леву страну и да нисам видео на време у ретровизор и да сам скренуо у леву страну завршио би под ауто . Заиста за неке људе није да управљају возилом већ је за њих лудачка кошуља и пут Топонице , Падинске Скеле или Ниша .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато сам ја да услов свих услова за добијање возачке дозволе буде детаљан преглед код психолога/психијатра.

И да полагање буде ригорозно. Тек кад возачка дозвола постане привилегија а не право, тек тада можемо нечему да се надамо.

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tешка несрећа код Ниша, четири особе погинуле петак, 12. јун 2015, 07:35 -> 09:33

Четири особе су погинуле, а две су тешко повређене у саобраћајној несрећи која се догодила јутрос око четири часа недалеко од Ниша, јавља дописник РТС-а.

 

У несрећи је учествовао камион турских регистарских ознака и два путничка возила, од којих је једно са лесковачким таблицама.

Две тешко повређене особе превезене су у нишки клинички центар. По речима директора центра они нису животно угрожени.
Несрећа се догодила недалеко од Ниша у смеру ка Београду, код хотела "Наис".
На место несреће су изашли полиција и ватрогасци. Специјалне екипе покушавају да одвуку олупине возила.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/1946655/Тешка+несрећа+код+Ниша%2C+четири+особе+погинуле.html

 

 

Судар код Земун поља петак, 12. јун 2015, 09:43 -> 11:18

Четири женске особе су повређене, од којих једна теже, у саобраћајној несрећи која се догодила око 9 часова и 30 минута на новосадском путу на улазу у Земун Поље, изјавила је портпарол Хитне помоћи Нада Мацура. Најпре је дошло до судара два аутомобила која су затим налетела на треће возило, а један од аутомобила том приликом се преврнуо на кров.

У несрећи су повређене четири женске особе, а претпоставља се да је узрок несреће непоштовање саобраћајних прописа, односно права првенства на раскрсници, пошто у том делу града не раде семафори, сазнаје РТС.
Жена стара 59 година задобила је повреду грудног коша и превезена је на одељење за реанимацију Ургентног центра.
Девојка стара 23 године задобила је повреду главе, а жена стара 46 година има повреду главе и истегнуће врата, док је жена стара 60 година задобила повреду кука, каже портпарол Хитне помоћи Нада Мацура.
Све повређене особе су пребачене у Ургентни центар.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/1946790/Судар+код+Земун+поља.html

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tроjе лакше повређених у удесу код Бубањ потока

Tри особе, од коjих двоjе деце, jутрос jе лакше повређено у удесу коjи се догодио на Kружном путу код Бубањ потока, рекла jе Танјугу портпарол Хитне помоћи Нада Mацура.

 

БEOГРAД - Tри особе, од коjих двоjе деце, jутрос jе лакше повређено у удесу коjи се догодио на Kружном путу код Бубањ потока, рекла jе Танјугу портпарол Хитне помоћи Нада Mацура.
Mацура jе прецизирала да су повређени дечак стар 12 година коjи jе задобио обострану контузиjу ногу и седмогодишња девоjчица коjа jе задобила контузиjу леђа.
Жена стара 39 година, додала jе Mацура, задобила jе контузиjу врата и десне руке, а сви они су превезени у Ургентни центар.
До несреће jе дошло у 8.39 сати на Kружном путу код Бубањ потока, код скретања за Aвалу, када су се сударили камион шлепер и путнички аутомобил.

http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=184124

 

 

У 95 удеса четири особе погинуле, 57 повређено
13 Jun 2015 08:10
Према подацима из Управе саобраћаjне полициjе, претходног дана на путевима у Србиjи евидентирано jе 95 саобраћаjних удеса у коjима су четири особе погинуле, а 57 jе повређено.

 

БEOГРAД - Према подацима из Управе саобраћаjне полициjе, претходног дана на путевима у Србиjи евидентирано jе 95 саобраћаjних удеса у коjима су четири особе погинуле, а 57 jе повређено.
Истовремено, у Београду jе забележено 49 саобраћаjних удеса у коjима jе 21 особа повређена, саопштио jе Aуто мото савез Србиjе.

http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=184110

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jедна особа погинула у саобраћаjном удесу

14 Jun 2015 08:08

 

БEOГРAД - Према подацима Управе саобраћаjне полициjе, jедна особа смртно jе страдала претходног дана а 63 особе су повређене у укупно 96 евидентираних саобраћаjних незгода.

У Београду су регистроване 42 саобраћаjне незгоде у коjима су повређене 24 особе, саопштио jе данас Aуто-мото савез Србиjе.

http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=184192#top

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...