Jump to content

Džemat Raštelica sahranio komšiju pravoslavca koji nije imao porodicu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mještani okupljeni u džematu Raštelice, u općini Hadžići, pripremili su i obavili sahranu komšije Milana Lalušića, koji je preminuo a nije imao porodicu.

150310030.1_xl.jpg

 

Džematlije, na čelu s imamom Muamerom ef. Mrkonjom i predsjednikom Mjesne zajednice Hazretom Subašićem, izvršili su sve pripreme i realizirali sahranu komšije pravoslavca, koji je preminuo u 69. godini života.

 

150310030.1_xl.jpg

 

 

Milan je svoj životni vijek provodio u Raštelici kao rado viđen komšija i prijatelj, stoga je džemat izrazio potrebu da mu na ovaj način ukaže počast. Također, džemat nije zaboravio da je Milan svojim prilozima učestvovao i u izgradnji džamije.

"Na ispraćaju je bio prisutan veliki broj džematlija, koji su iskopali grob, obezbijedili prevoz preminulog, te odali sve počasti koje naš komšija, dobri čovjek i zaslužuje", kazao je za list Preporod mjesni imam Muamer efendija.

 

150310030.2_xl.jpg

 

Lalušić nije imao porodicu niti bližu rodbinu, ali s ovim činom sahrane je iza sebe ostavio veliku porodicu, mještane Raštelice. Nakon sahrane, imam Muamer efendija je ugostio pravoslavne sveštenike koji su prisustvovali sahrani te izrazili pohvale za ovaj komšijski čin.

 

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dzemat-rastelica-sahranio-komsiju-pravoslavca-koji-nije-imao-porodicu/150310030

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво да нема ни једна женска особа на сахрани,да није такав муслимански обичај?!

Но свеједно,потез вредан поштовања!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И на сахрани гледаш женске... `де ће ти душа брате Зосима...

Хахаха, па у Џенет ,где ме чека туце девица  :0102_laugh:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахаха, па у Џенет ,где ме чека туце девица  :0102_laugh:

У том случају, боља опција је Валхала. Поменуте другарице девице тамо служе крметину, медовину и пиво...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa sta, i ja sam sahranio svog komsiju Srbina. Jest da se malo opiro..

 

 

Један од коментара.

 

У монографији фрањевачког манастира Плехан има како су православни у Подновљу 1814. сахранили једног Хрвата римокатолика који је умро у повратку из Србије гдје је био у турској војсци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У том случају, боља опција је Валхала. Поменуте другарице девице тамо служе крметину, медовину и пиво...

 

Ви сте бре све изучили, знате где је најбоље... Ја овако неук ћу завршим овамо где нема ни мушко ни женско, нит` једу, нит` пију... :.mislise.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...