Jump to content

Београд

Оцени ову тему


Препоручена порука

Слике видео из главног града све на једном месту.

Може и приче везане за Београд.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко је имао среће да се јутрос пробуди у Београду, може сматрати да је за данас довољно постигао у животу. Свако даље инсистирање на још нечему, било би нескромно.

Душко Радовић

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Beogradsko leto spasonosno prekriva raskošnom zelenom spavaćicom od treperavih krošnji neutešno propale fasade sa kojih se u prah i pepeo krune kitnjasti secesionistički ukrasi. Zašto smo ih tako zapustili? Je li to, možda, dokaz podsvesnog bekstva u odnegovanu amneziju, pomoću koje zaboravljamo vreme kada je idilični, dvospratni Beograd zaista negovao sebe i svoje ušuškane gradjanske domove? Ili kompleks prema očevimai dedovima, kojima nismo ravni? Orvelovsko brisanje prošlosti?

Momo Kapor

 

72743_398570170249863_1806968419_n.jpg?o

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као провинцијалац врло брзо сам по доласку у Београд научио и могао да распознам ко је ко, и да разликујем Београђане од "Београђана". Београђани су имали душу. Скромни, духовити, неоптерећени, лежерни, обични, сасвим "природни". "Београђани" су били сушта супротност. И преплавили су Београд. Београд више није град Београђана.

Шта је то прави Београђанин!? "Правих Београђана", људи који су најмање три-четири генерације Београђани, има таман толико да попуне кворум у градској скупштини. Моји родитељи су од педесетих година у Београду, ја сам рођена у Београду и моја деца, али ето ја се не сматрам Београђанком...то ће бити, рецимо, моји унуци. Мислим да грешиш, дух овом граду су дали прави Београђани, али много више људи који су дошли из унутрашњости (да не кажем провинцијалци), јер је и Београд провинција (по мени)...а ти што их називаш "Београђани", то су само малограђани, а таквих имаш свуда.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...