Jump to content

Користан софтвер

Оцени ову тему


Guest Alefshin

Препоручена порука

  • Гости

super, skinuh ga, instalirah, ali KAKO SE OVO UPOTREBLJAVA ?!  :cmizdrenje:

office 2003

????? ?????.  ????-???????? ????? ? ????? ??????, ????? ??? ???? ????????? ????, ???????? ?????????? ?? ???????? ? ????????( ??? ???????) ? save to file, ????? ?? ? ????? ??????? ??????????? ?????. ??????? ?????, ??????? ?? ??? ?????? ?? ??? ????????, ???? ?? ???? ?????????? ???? ????? ?????????!

??????, ?? ?????????? ?????????? ?????? ?????????( ??? ?????? ?, ?, ?, ?, ????? ???? ?????) ?????? ????????? ???? ???? ???? ?????? ????? ???????????? http://www.datavoyage.com/codepageconverter/ .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidim da ste se ovde dotakli par tema pa cu da odgovorim na jednu od njih.

Sto se tice antivirusa nepostoji pouzdan antivirus program iz prostog razloga jer oni koji proizvode viruse marljivo rade kao i proizvodjaci antivirusa samo sto su jedan korak ispred.

Napisati antivirus za virus koji ne postoji je nemoguce. Znaci anti virus dobija definiciju virusa tek tada kada se virus pojavi i napravi stetu. Novi i updejtovani virusi mogu slobodno da rade sta hoce na vasem pc bezobzira na antivirus.

Kako biti 1 korak ispred virusa:

Jedno od resenja za zastitu izvrsnih aplikacija od infekcije virusa je ARHIVIRANJE (ZIPOVANJE) programa, ili koriscenje nekih drugih nestadndarnih programa za arhiviranje. Sto je i jos bolja zastita od zipa. Naravno podrazumeva se da vasi programi ne budu u SFX (samoekstraktujucim) datotekama koje su same po sebi izvrsne.

Ciscenje sistema od malignih aplikacija:

Iz predhodne price se vidi da ne postoji Pouzdan antivirus u dobrom broju slucaja se desava da antivirus prepozna nesto kao virus a to nije stavi ga u karantin i onemoguci rad nekom drugom programu.

Desava se i da prepozna virus i da nemoze da ga odstrani ili prilikom odstranjivanaja vam unisti sve do jedan program.

Uredu je programi su arhivirani virus ih ne nalazi pa ih i ne inficira, ali sta se desava sa sistemom izvrsne aplikacije nemogu da se arhiviraju jer postaju neupotrebljive. Virus vam je upao u racunar i napravio stetu. Pc je usporio ili blokirao nacisto kako to resiti bez antivirusa?

prosto budite 1 korak ispred virusa.

Jedan od najboljih nacina za ciscenje sistema od nepozeljnih aplikacija je formatiziranje harddiska i  reinstaliranje operativnog sistema. Medjutim klasicno reinstaliranje OS_a traje predugo 2 do 3 sata. Kako zameniti OS za vrlo kratko vreme? Pomocu programa GHST.

instalirate OS instalirate drajvere i sav vama potreban softver. Pomocu nortonovog GHOST_a napravite bekap celog sistema. Bekap se nalazi u jednoj ili parcijalnoj arhivi i lokaciji koju ste sami odabrali, i koju(je) virusi ne prepoznaju. Program je dobar za koriscenje i kod drugih problema.

postoji veliki broj verzija programa GHOST ja koristi GHOST2003 mada starije verzije ovog programa imaju problema jer ne prepoznaju sata drajv.

Moja preporuka vama je GHOST14 zato sto radi sa novim uredjajim. Dolazi na live DVD tako da instaliranje nije potrebno. Vreme za bekap i restor je svega nekoliko minuta sto je mnogo brze od skeniranja bilo kog antivirusa i naravno mnogo pouzadanije. Posto je DVD live moze da se koristi kod totalnog pada sistema. Evo jedne prilike gde mozemo i da se zahvalimo hakerima jer program nije besplatan a na svakoj coski interneta moze da se nadje KEJGEN. Program je negde oko 300-400megabajta ali vredi malo potrositi internet vrenme na njega.

pozz i sretno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

najkorisniji komad softvera koji koristim je

Total Commander za manipulaciju fajlova, zatim

Firefox za listanje internet stranica,

Winamp za pustanje muzike,

Skype - razgovori preko interneta,

uTorrent za skidanje fajlova sa neta, tzv. torenata

Nero Burning Rome paket za narezivanje medijuma,

audiograbber sa dodatkom LameMP3 kodera,

MS Office paket, najvise Word i Excel,

i uvek neizbezne igre B)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

najkorisniji komad softvera koji koristim je

Total Commander za manipulaciju fajlova, zatim

Firefox za listanje internet stranica,

Winamp za pustanje muzike,

Skype - razgovori preko interneta,

uTorrent za skidanje fajlova sa neta, tzv. torenata

Nero Burning Rome paket za narezivanje medijuma,

audiograbber sa dodatkom LameMP3 kodera,

MS Office paket, najvise Word i Excel,

i uvek neizbezne igre

Ne volim da opterecujem mnogo Kompjuter nepotrbnim stvarima moje licno misljenje je da ovde ima prilicno nepotrbnog softvera. Mada Nabrojaani softver je ili u vrhu ili najbolji u svojoj kategoriji. I takodje mislim da su neke od stvari prilicno korisne pocetnicima koji koriste windows.

Total Komander

Postoji lepa opcija u Windowsu za grupisanje prozora na Radnoj povrsini. Desni klik na traku sa za dacima, pa odaberes jednu od opcija. Meni je omiljena pstavi prozore jedan pored drugi. Sto omogucava kvalitetan pregled svih prozora kao na komanderu.Jos ako se znaju precice Ctrl + a(markiraj sve), Ctrl + c(kopiraj), Ctrl + v(nalepi), Ctrl + x(iseci), itd. Manipulacija fajlovima postaje veoma prosta. A i samo koriscenje racunara se ubrzava.

Firefox

Ako zelite brzi surf i pritom nesigurn sa instalacijom dodatnog sigurnosnog softvera Firefox je savrsno resenje. Ako vam milisekunde nisu bitne i zelite bezbedniji surf sa izuzetno dobrim prikazom sadrzaja jer je klijentski skript izuzetno dobro podrzan resenje je IE8. Ne zahteva dodatno bezbednosna resenja i potpuno je besplatan za dawnload sa majkrosoftovog sajta. Korisnici Windows7 ga vec imaju instaliranog. Mada uz ovaj browser dolazi i mnogo korisnih dodataka.

Winamp I audiograber

Moje resenje je Windows media Player 11 ili verzija 12 Nema nepotrebnog instaliranja Kvalitet zvuka je dobar bez dodatnih plugina, Mogucnost ripovanja muzike, Sinhronizacija sa ostalim portabl uredjajima, narezivanja muzike u CDA format.

Sto se tice NERA nisam neki zavisnik od tog softwera Sedmica i Vista imaju kvalitetan softver za narezivanje diskova. Stim sto sedmica ima i opciju rezanja ISO slika. tako da koristim to. doduse na xp koristim nero. Sto se tice rezanja kostumiziranih diskova nero je dobar ali POWER ISO je jos bolji bolji.

Mesindzeri su vise stvar izbora kud svi tu i mali Mujo.

Mikro torent i ofice su takodje i moj izbor.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ја користим Flock уместо IE, AIMP уместо winampa, Irfanview уместо acdsee-a, Videoget за скидање са видео сервиса, Cathy( 40KB!) за каталогизацију двд дискова...Што краће то боље. Ако ми треба нешто озбиљније, час инсталирам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ???????? Flock ?????? IE, AIMP ?????? winampa, Irfanview ?????? acdsee-a, Videoget ?? ??????? ?? ????? ???????, Cathy( 40KB!) ?? ?????????????? ??? ???????...??? ????? ?? ????. ??? ?? ????? ????? ?????????, ??? ??????????.

AIMP mi je bolji od winapa, mada stvar ukusa

a internet radio 0409_feel

D

što se ti?e mesengera digsby rešava sve probleme, jedan mesenger i briga me ko je od prijatelja na kom, ne podržava samo Skype dada

http://www.digsby.com/

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ???????? Flock ?????? IE

Flock sam pocheo da koristim ima vishe meseci, IE ne koristim vec godinama izuzev kada moram da proverim bankovno stanje  0104_cheesy.

Foobar koristim za pushtanje muzike...

Za Internet radio preporuchujem Screamer, nema bash svih nashih stanioca, ali ako znate na kojim talasima je vasa omiljena stanicasamo ubacite ruchno i uzivate...

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

?? ???????? Flock ?????? IE

Flock sam pocheo da koristim ima vishe meseci, IE ne koristim vec godinama izuzev kada moram da proverim bankovno stanje  0104_cheesy.

Foobar koristim za pushtanje muzike...

?? ????? ????? ?? ????????, ??? ?? 97-???...???? ?? ?? ?????? ???? ? ?? ?? ? ?? ?????, ????? ??? ???? ?? ???????? ...

?? ??? Foobar ????? ???, ??? ??? ?????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Flock je inache iz porodice mozilla...

Veoma je mali, milislim na kilobajtazu, jednostavan za korishcenje, prost. Nije nabudzen kao vinamp, moke treba po nekoliko sekundi da se otvori. Volim proste i jednostavne stvari...

Probaj ga, mozda ti se svidi 319.gif

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

MiniLyrics - programcic za teks pesama. Tokom instalacije vas pita za koji program hocete da ga vezete, da li neki plejer za pustanje filmova, naravno za muzicke plejere. Kada pustite neku pesmu imate opciju search i nadjete reci teksta i uzivate... 319.gif

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

generalno ne volim programe koji dolaze u M$ operativne sisteme jer nikad bas ne rade kako treba, a i suvise dugo koristim alternativni softver da bih sad poceo da koristim wm player ili explorer ...

total comander koristim i zbog FTP-a i jos nekih silnih opcija koje dolaze uz njega, skoro da zbog njegovog button bar-a ne koristim ni quick launch 0409_feel

firefox ima nekoliko dodataka koji su mi vremenom postali nezamenljivi i za sv zivo ima plugin ako se tice neta ...

posto u direktorijumu gde drzim muziku, drzim i muzicke spotove, winamp mi je logicno resenje za tako nesto posto pusta skoro sve formate, a ima i ugradjenu podrsku za radio, na dugme :)

audiograber mi omogucava da koristim pluginove za kodiranje/dekodiranje koje ja zelim, ne koje mi je odredio marketing menadzer u M$-u :drugarstvo:

nero se ispostavio tokom vremena kao najstabilniji komad softvera koji podrzava i guta sve za narezivanje ... i samo ga za to i koristim ...

od mesindzera koristim i IM Mirandu, jer je koristimo i na poslu, radi lakse komunikacije i pristupa ... i ima predobar skin u obliku iPhona:

http://manicho.deviantart.com/art/Miranda-iPhone-skin-Updated-46763688

pokusao sam da koristim OpenOffice, ali je totalni krs ako se upotrebljavaju makroi u excelu, odnosno u calc-u :) kompatibilnost je takodje losa izmedju formata tabela i tekstova ...

nazalost koristim ga na poslu, i stalno mi je trn u oku i koska u grlu ...

google earth je takodje jedan krajnje zanimljiv komad softvera, kao i google maps

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?????,??? ?????? ???????

probaj da se registruješ ovde bar ?eš mo?i više da pro?itaš a možda i da preuzmeš

http://www.ingentaconnect.com/content/oso/2482817/2008;jsessionid=4s4b132dh6cap.victoria

BINGo evo ti ej cele na Scribd- u

http://www.scribd.com/doc/14976199/Coptic-Chris-to-Logy-in-Practice

ve?inu knjiga preuzimam od njih lako ej samo se registruj 1312_womens

ili da ti preuzmem pa pošaljem

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vala ljudi vi ste rojeni za linuks Izgleda da vas jedino za windows drze igrice kojih ima malo za linuks

kad sam kod linuksa postoji program koji se zove WINE odlican emulator za windows programe a sto se tice igranja windows igrica jedino sam probao CountrStrike i radi kako trba. Pa ako neko ima takvu potrbu probajte

i da se vratim na windows verovatno ste primetili da se u zadnje vreme povecao broj virusa koji se umnozavaju preko prenosivih medija. Usb flash diskova, itd pa evo jednog resenja za taj mali problemcic program se zove

"usb drive antivirus v2.3"

Veoma mali program, i ne zauzima mnogo resursa. I jednostavan za rukovanje sto je najvaznije bez ikakvog podesavanja. Program moze da se skine http://www.usbantivirus.net/ a generator kljuceva sam skinuo na MEGAUPLOAD nazalost nisam sacuvao link. Pa ako neko hoce da proba morate da se potrudite da nadjete sami.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...