Jump to content

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

Оцени ову тему


Crveni Baron

Препоручена порука

Ето сад знаш шта мисле усташе и сву своју спољну политику су заснивали на томе, да је више хрватски народ пострадао од комуниста него од фашиста.

 

Миса за анте павелића, је јасно показала ко је ко у хрватској, јер сви који су били на тој миси, су новинарки која их је снимала говорили, да је прави злочин титов комунистички а не онај који је "наводно" спроводио анте павелић.

 

Хрвати су вриштали по свету како су доживели геноцид од комунистичких срба. 

 

Наравно да су тада купили јасну карту према дозволи да поново почине геноцид и направе етнички чисту хрватску.

 

Дакле ви се овим вашим текстом до словца уклапате са новоусташком пропагандом. 

 

Да не буде ништа лично говорим само о тексту који сам прочитао а не о вама.

Колико ми је познато Броз и Кардељ нису били срби.

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико ми је познато Броз и Кардељ нису били срби.

Тако је нису били срби и ту је још већи жал. што их приписују србима.

 

Но да не улазимо опет у играрије држимо се само текста. Сам твој текст се суштински не разликује од усташког. Дакле негде постоји проблем.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста не знам шта причају усташе, нисам се бавио њима и не видим какве они имају везе. Као што каже владика Атанасије срби би требало више од свих народа Југославије да презиру комунисте, јер су њима највише зла нанели.

 

 

Jesu komunisti naneli najvise zla srbima ali puno manje od nacista. A mnogo manje su nacisti naneli zla hrvatima ili muslimanima ili albancima te njima puno lakse pada optuzivanje za veca zla od strane komunista sto za srbe ne vazi.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је нису били срби и ту је још већи жал. што их приписују србима.

 

Но да не улазимо опет у играрије држимо се само текста. Сам твој текст се суштински не разликује од усташког. Дакле негде постоји проблем.

Нема никаквог проблема. Ако неки серијски убица каже да је 2+2=4, да ли то значи да тај исказ није тачан само зато што га је изрекао серијски убица?

 

Jesu komunisti naneli najvise zla srbima ali puno manje od nacista. A mnogo manje su nacisti naneli zla hrvatima ili muslimanima ili albancima te njima puno lakse pada optuzivanje za veca zla od strane komunista sto za srbe ne vazi.

Усташе ту биле најзезнутије, али то је било у Хрватској. Мој је неки утисак да партизани и четници нису муљали по Србији, Србију би рат прошао релативно мирно. Овако су нацисти стрељали невине из одмазде, што је неоспориво зло, али зло које је могло бити избегнуто. Плус нацисти су ту били кратко, док су комунисти били на власти деценијама.

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема никаквог проблема. Ако неки серијски убица каже да је 2+2=4, да ли то значи да тај исказ није тачан само зато што га је изрекао серијски убица?

 

Усташе ту биле најзезнутије, али то је било у Хрватској. Мој је неки утисак да партизани и четници нису муљали по Србији, Србију би рат прошао релативно мирно. Овако су нацисти стрељали невине из одмазде, што је неоспориво зло, али зло које је могло бити избегнуто. Плус нацисти су ту били кратко, док су комунисти били на власти деценијама.

Не баш, нацисти,фашисти и усташе су убијали само зато што је неко рођен као јевреј,србин или циганин.

 

На време су заустављени да не би проширили списак и на Пољак,чех,рус,француз,енглез грк.........

 

Ја не умем а да не видим.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што је најбитније, што је главни проблем, што је оно што ја и хоћу да кажем: нацизма су се сви одрекли, комунизма се није нико одрекао.

 

 

Ko kaže? Staljin i Hitler su dva najveća zla koja su zadesila Evropu, to je svakom normalnom jasno. Komunizam jeste veliko zlo koje je potpuno uništilo rusku državu - i ne samo nju - i od koga ne može ni dan-danas da se potpuno oporavi. Samo to ne menja činjenicu da je nacizam bio gori po mnogim osobinama, i ako neko to kaže taj ne mora obavezno da brani komunizam. Svet nije ili-ili, postoji puno nijansa između.

 

 

Није било Нирнберга за комунисте, штавише, комунисти се хвале као неке велике вође у напретку људских права.

 

 

Nije jer su komunisti bili na pobedničkoj strani. Šta da se radi, ima istine u onome da pobednici pišu istoriju...

 

 

Људи носе мајце са ликом Ернеста Геваре, а можете ли замислити ситуацију у којој неко носи мајцу са ликом Клауса Барбија?

 

 

Nezamislivo iz razloga koji sam pomenuo gore. A 99,99% ljudi nosi takve majice jer to smatraju za nešto "in" i i verovatno kao neki izraz buntovništva (verovatno i protiv Amerike i zapada), jednostavno ih ne interesuje da to nešto sada dublje proučavaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesu komunisti naneli najvise zla srbima ali puno manje od nacista. A mnogo manje su nacisti naneli zla hrvatima ili muslimanima ili albancima te njima puno lakse

pada optuzivanje za veca zla od strane komunista sto za srbe ne vazi.

 

Tebra jesi ti obavesten da je u "Saveznickim bombarodovnjima" u Beogradu stradalo najmanje 3 puta vise ljudi nego od Nemackog bombardovanja?

A sto se tice ostalih gradova bilo je 100 puta gore jer Nemci nisu ni bombardovali dalje.

 

Saveznici su namerno bombardovali civile i civilne objekte po zahtevu komunista. Skole, bolnice, porodilista itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saveznici su namerno bombardovali civile i civilne objekte po zahtevu komunista. Skole, bolnice, porodilista itd.

 

Шта кажеш баш по захтеву комуниста... :.mislise.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa da.. bio feljton u Novostima 8 delova :)

Па нисам ни сумњао... :)

 

Дакле, да појасним своју примедбу...

 

Јесте, Савезници су бомбардовали територију Југославије, где ми наравно увек помињемо Београд, Ниш, Лесковац и осале српске градове, али је чињеница да су гађани циљеви на територији читаве Југославије, дакле и Словеније и Хрватске и Босне и Црне Горе,...

 

Операције бомбардовања су вршене у циљу уништавања немачких инсталација на територији Балкана у најкраћем. У склопу тога су наравно, вршена бомбардовања нарочито нафтоносних поља у Румунији... 

 

Да, чињеница јесте да је 15. ваздушна армија САД, под чијом надлежношћу је био ваздушни простор ЈИ Европе, па самим тим и Балкана и Југославије, за елиминисање циљева на земљи у највећем броју случајева добијала информације са терена, тј од припадника НОВЈ. Не кажем да то није могао бити простор за злоупотребу и манипулацију, али је сматрам злонамерно рећи да су школе, болнице, породилишта гађани намерно. 

 

У том смислу, ако кога не мрзи да боље искористи време проведено овде на Форуму на овој теми, нека скокне до Музеја ЈРВ на сурчинском аеродрому, па нека му прикажу оригиналне снимке из Савезничких летелица и чује живу реч од неког кустоса, а имате и доста литературе о томе на крају... Озбиљне наравно...

 

Па се може видети да су задаци извршавани са висина од преко 6000 метара. Ја не оправдавам овим ту неку грешку, где је погођен цивилни објекат, али мало размислите па реците шта мислите, колико је расипање авио бомби избачених са 7000 метара уз утицај бочног ветра са технологијом из 40-их година прошлог столећа...

 

Е сад што су Швабе своје инсталације скривале усред насеља, и што није било можда неке опсежније тријаже евентуалних циљева, те избегавања бомбардовања истих у градским језгрима, то може да буде питање. Али рећи да је то била намера Савезника и комуниста је као што рекох у најмању руку злонамерна... У највећем броју случајева. Уосталом у тој 15. армији су биле 4 комплетне посаде сачињене од летача Југословена, који су остали верни Краљу... Па зар се не би они побунили у најмању руку да је тако...Уосталом, волео бих да ми дате неки податак од неког озбиљног и признатог аутора за ове ваше тврдње... Сензационализам појединих новинарских фељтона и квазиисторичара заиста нема неку вредност, нити доприноси на концу истини...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebra jesi ti obavesten da je u "Saveznickim bombarodovnjima" u Beogradu stradalo najmanje 3 puta vise ljudi nego od Nemackog bombardovanja?

A sto se tice ostalih gradova bilo je 100 puta gore jer Nemci nisu ni bombardovali dalje.

 

Saveznici su namerno bombardovali civile i civilne objekte po zahtevu komunista. Skole, bolnice, porodilista itd.

 

 

Ma sta nas briga  sto su bombardovali Srbe ... Mi smo hriscani a zna se da medju nama ne ma Grka, Jevrejina itd vec smo svi jedno u Hristu ...

Znacu ne sekirajte se za srpske zrtve saveznickog bombardovanja ...Srbe, hrvate, abance ... sve jedno ...

 

I sto kaze Rakic tacno je, te vrste optuzbi su zlonamerne interpretacije.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...