Jump to content

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

Оцени ову тему


Crveni Baron

Препоручена порука

А ево шта каже Руска академија (за цивиле): Deaths caused by the result of direct, intentional actions of violence - 7 420 379

 

 

Nekako si propustio da primetiš ukupnu cifru od 13,6 miliona (kad se već gađamo brojkama). Umrli tokom prisilnog rada u Nemačkoj, plus umrli od gladi i bolesti u okupiranim područjima. Plus još blizu 700.000 tokom opsade Lenjingrada.

 

 

Ја да сам хтео да будем злонамеран према теби, као што си ти према мени, назвао бих те апологетом стаљинизма или маоизма, али знаш оно benefit of the doubt, innocent util proved guilty и томе слично.

 

 

Ti si reko da lupetam, samo uzvraćam kompliment   :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

АКо је теби тако лакше да мислиш, онда тако и мисли. Мрзи ме да се надгорњавам око глупости.

Па ваљда је сврха форума размена ставова и знања, а не уски догматизам.

 

Nekako si propustio da primetiš ukupnu cifru od 13,6 miliona (kad se već gađamo brojkama). Umrli tokom prisilnog rada u Nemačkoj, plus umrli od gladi i bolesti u okupiranim područjima. Plus još blizu 700.000 tokom opsade Lenjingrada.

Па то је намерно испуштено, јер ни у ону цифру жртава комунизма нису урачунате те ствари, нити жртве Црвене Армије по Европи, већ само жртве у мирнодопским условима, а овде сам попустио рачунавши да би нацисти побили те цивиле, на конто тога што су били словени, чак и у мирнодопским условима.

 

Ti si reko da lupetam, samo uzvraćam kompliment   :)

Па то ја зато што си ставио оног смајлија (Ед) што лупа главом о под. :)

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што је најбитније, што је главни проблем, што је оно што ја и хоћу да кажем: нацизма су се сви одрекли, комунизма се није нико одрекао. Није било Нирнберга за комунисте, штавише, комунисти се хвале као неке велике вође у напретку људских права. Људи носе мајце са ликом Ернеста Геваре, а можете ли замислити ситуацију у којој неко носи мајцу са ликом Клауса Барбија?

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што је најбитније, што је главни проблем, што је оно што ја и хоћу да кажем: нацизма су се сви одрекли, комунизма се није нико одрекао. Није било Нирнберга за комунисте, штавише, комунисти се хвале као неке велике вође у напретку људских права. Људи носе мајце са ликом Ернеста Геваре, а можете ли замислити ситуацију у којој неко носи мајцу са ликом Клауса Барбија?

 

 

Pa ne mozemo, barem ne ja, jer je Ce Gevara bio covek kome cak podizu i svetilista latinoamericki seljanji a Barbi je bio zivotinja.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Че Гевара је био велики злочинац, убица. Могу да га славе само они који површно знају о њему (вероватно већина која само жели да буде 'кул') и они који су сличног менталног склопа и који би вероватно чинили исте такве зчочине (неки тамо ликови на овој теми).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koliko i kako ih je u bio? 1?10? 1000?

 

DAj neki podatak osim ove tvrdnje.

http://www.thecommentator.com/article/3657/che_guevara_was_no_hero_he_was_a_racist

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође, занимљив есеј о вези између комунизма, фашизма и нацизма: http://www.lksamuels.com/?p=156

IMG_1451_edited.jpg

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A tek ovo sto je "sokantno"? Hitler je svaki dan na TV-u. Koliko puta ste videli ovaj podatak?

 

http://www.maxkeiseronfacebook.com/uploads/1/1/3/3/11335742/4254529_orig.jpg

 

Jako mali broj ljudi moze objektivno da sagleda Drugi svetski rat i upletene politicke ideologije. To je oblast koju je nemoguce sagledati hladne glave bez emocija i strasti. Stradanja behu velika, posledice se danas osecaju i sve to izdesavalo nedavno istorijski gledano.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

I sta ovaj komentar nekjog dopisnika Slobodne Evropoe i njegove pausalne ocene su ti nekakv dokaz?

 

Though the exact number of killed is unclear, thousands were killed in Cuba’s post-revolutionary purge and forced labor camps. There is even some evidence that Guevara personally carried out some of the murders associated with the revolutionary period.

 

This was a man who was a defender of the North Korean regime and who deeply mourned the death of Joseph Stalin.  

 

????

 

Imate li nesto ozbiljnije od ovoga?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође, занимљив есеј о вези између комунизма, фашизма и нацизма: http://www.lksamuels.com/?p=156

IMG_1451_edited.jpg

 

 

Imas nesto protiv radnika?

 

Pogledaj grb danasnje austrije, ima srp i cekic.

 

Eto iomali su i nacisti dan radnika, pohvalno. ZAbranili su bili i pusenje ... Mozda bi se moglo povezati sa nacizmom svi lokali gde je zabranjeno pusenje?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грешиш по свакој тачки. Комунизам је био (и остао) гори. Да видимо, скоро 6 милиона истребљених јевреја с једне стране против преко 100 милиона истребљених класних непријатеља с друге. Што се тиче метода, нацисти су учили од совјета, који су имали године искуства с концентрационим логорима, пре него што су нацисти уопште и постојали (не заборави да су били у савезу до јуна 1941. године), што се тиче планова такође су и ту бољшевици били гори (мада не много)

 

Дакле од речи до речи све то исто причају и усташе у Хрватској. Ама баш од слова до слова.

 

Блажени степинц, пострада од комунистичке српске каме и треба да буде светитељ? Или не? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле од речи до речи све то исто причају и усташе у Хрватској. Ама баш од слова до слова.

 

Блажени степинц, пострада од комунистичке српске каме и треба да буде светитељ? Или не? 

Заиста не знам шта причају усташе, нисам се бавио њима и не видим какве они имају везе. Као што каже владика Атанасије срби би требало више од свих народа Југославије да презиру комунисте, јер су њима највише зла нанели.

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста не знам шта причају усташе, нисам се бавио њима и не видим какве они имају везе. Као што каже владика Атанасије срби би требало више од свих народа Југославије да презиру комунисте, јер су њима највише зла нанели.

Ето сад знаш шта мисле усташе и сву своју спољну политику су заснивали на томе, да је више хрватски народ пострадао од комуниста него од фашиста.

 

Миса за анте павелића, је јасно показала ко је ко у хрватској, јер сви који су били на тој миси, су новинарки која их је снимала говорили, да је прави злочин титов комунистички а не онај који је "наводно" спроводио анте павелић.

 

Хрвати су вриштали по свету како су доживели геноцид од комунистичких срба. 

 

Наравно да су тада купили јасну карту према дозволи да поново почине геноцид и направе етнички чисту хрватску.

 

Дакле ви се овим вашим текстом до словца уклапате са новоусташком пропагандом. 

 

Да не буде ништа лично говорим само о тексту који сам прочитао а не о вама.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...