Jump to content

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

Оцени ову тему


Crveni Baron

Препоручена порука

Извини нисам нормалан дечко.

 

Ako pod tim misliš na neinformovanost o gradjanskom ratu u Srbiji za 2ww nisi jedini,

istorija kao nauka si medjutim taj luxus neinformovanosti dozvolit zaista nikako ne može:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/420533/Draza-i-Tito-Nikad-cuo-Partizani-i-cetnici--su-za-djake-praistorija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih se složio. Nacizam je ipak bio mnogo gori, i u planovima, i po metodama koje su koristili za ostvarenje svojih planova, a na kraju i po broju žrtava. Staljinizam (verovatno si na to mislio pod 'komunizam') ne zaostaje mnogo, ali ipak teško da mogu da se porede.

Грешиш по свакој тачки. Комунизам је био (и остао) гори. Да видимо, скоро 6 милиона истребљених јевреја с једне стране против преко 100 милиона истребљених класних непријатеља с друге. Што се тиче метода, нацисти су учили од совјета, који су имали године искуства с концентрационим логорима, пре него што су нацисти уопште и постојали (не заборави да су били у савезу до јуна 1941. године), што се тиче планова такође су и ту бољшевици били гори (мада не много). Све у свему незахвално је расправљати који су гори јер су и једни и други исте горе лист, наследници јакобинаца, последица Просветитељских вредности (либерте - социјални либертинизам, егалите - егалитаризам разних идентитета нпр. социјализам за укидање разлика између класа, феминизам за укидање разлика између полова итд., фратерните - национализам), једина разлика је у томе што су једни логички закључак од фратерните, а други од егалите.

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грешиш по свакој тачки. Комунизам је био (и остао) гори. Да видимо, скоро 6 милиона истребљених јевреја с једне стране против преко 100 милиона истребљених класних непријатеља с друге. Што се тиче метода, нацисти су учили од совјета, који су имали године искуства с концентрационим логорима, пре него што су нацисти уопште и постојали (не заборави да су били у савезу до јуна 1941. године), што се тиче планова такође су и ту бољшевици били гори (мада не много). Све у свему незахвално је расправљати који су гори јер су и једни и други исте горе лист, наследници јакобинаца, последица Просветитељских вредности (либерте - социјални либертинизам, егалите - егалитаризам разних идентитета нпр. социјализам за укидање разлика између класа, феминизам за укидање разлика између полова итд., фратерните - национализам), једина разлика је у томе што су једни логички закључак од фратерните, а други од егалите.

 

 

Naravno da je komunizam bio gori, u stvari nacizam je nastao kao reakcija i potreba za odbranom od komunizma... to je dobro poznata teza neonacista i negacionista .

 

A jevreji su stradali jer su bili deo judeo-komunisticke zavere pored toga sto su bili "niza rasa" ...

 

:))  :))  :))  :))  :))

 

Bravo majstore ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da je komunizam bio gori, u stvari nacizam je nastao kao reakcija i potreba za odbranom od komunizma... to je dobro poznata teza neonacista i negacionista .

 

A jevreji su stradali jer su bili deo judeo-komunisticke zavere pored toga sto su bili "niza rasa" ...

 

:))  :))  :))  :))  :))

 

Bravo majstore ....

Не, нацизам није рекација, није десница. Нацизам и фашизам су као и комунизам револуционарне, леве идеологије. Реакција или десница су били монархисти, конзервативци.

 

Не, јевреји су страдали зато што су немачки левичари били лудаци, сви, и пре Карла Маркса и од Карла Маркса (који је поред тога што је оснивач тзв. научног социјализма, такође био и протонациста и 1843. издао есеј О Јеврејском питању), па надаље.

 

Браво теби, кад не читаш шта је неко написао, а одговараш.

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, нацизам није рекација, није десница. Нацизам и фашизам су као и комунизам револуционарне, леве идеологије. Реакција или десница су били монархисти, конзервативци.

 

Не, јевреји су страдали зато што су немачки левичари били лудаци, сви, и пре Карла Маркса и од Карла Маркса (који је поред тога што је оснивач тзв. научног социјализма, такође био и протонациста и 1843. издао есеј О Јеврејском питању), па надаље.

 

Браво теби, кад не читаш шта је неко написао, а одговараш.

 

 

Ne reakcija kao reakcija na revoluciju vec reakcija kao cin odbrane od komunisticke opasnosti. Ne kao desnicari ( sto i jesu ) vec kao reakcija ( delovanje )  zapada na boljsevicku opasnost i judeo-komunisticku zaveru. To je teza apologeta nacizma, da je nacizam bio reakcija na komunizam . A morali su da reaguju jer je komunizam bio mnogo los ... I tvoj post samo sledi tu logiku apologije nacizma.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne reakcija kao reakcija na revoluciju vec reakcija kao cin odbrane od komunisticke opasnosti. Ne kao desnicari ( sto i jesu ) vec kao reakcija ( delovanje )  zapada na boljsevicku opasnost i judeo-komunisticku zaveru. To je teza apologeta nacizma, da je nacizam bio reakcija na komunizam . A morali su da reaguju jer je komunizam bio mnogo los ...

Не, нацизам је изричито лева идеологија. Осим тога ја нисам апологета нацизма, штавише, сматрам да су нацисти и фашисти више штете нанели цивилизацији него комунисти.

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да видимо, скоро 6 милиона истребљених јевреја с једне стране против преко 100 милиона истребљених класних непријатеља с друге.

 

 

:fmqmtx:

 

 

6 miliona samo Jevreja, gde je preko 20 miliona etničkih Rusa, Belorusa i Ukrajinaca, skoro 3 miliona etničkih Poljaka, stotine hiljada Roma, milion i po ljudi u Jugoslaviji, pola miliona Francuza, 300.000 Britanaca...oni nisu žrtve nacista?

 

 

 

што се тиче планова такође су и ту бољшевици били гори (мада не много).

 

 

Planovi nacista su bili potpuno istrebljenje Jevreja i Roma, uništenje poljske nacije do zadnjeg Poljaka (najveći deo pobiti, ostatak držati kao robove dok ne izumru), uništenje i porobljavanje najvećeg dela istočnoslovenskih naroda, a ostatak proterati iza Urala. Zatiranje svih oblika slovenske kulture i umetnosti (Varšava je sravnjena sa zemljom, delimično su uništili Sankt Peterburg; plan je bio da kada padne Moskva, čitav grad bude sravnjen sa zemljom do zadnje zgrade).  A planovi boljševika bili su...?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, нацизам је изричито лева идеологија. Осим тога ја нисам апологета нацизма, штавише, сматрам да су нацисти и фашисти више штете нанели цивилизацији него комунисти.

 

1. Нацизам није идеологија.

2. Нацизам и фашизам нису исто.

 

и једни и други исте горе лист, наследници јакобинаца, последица Просветитељских вредности (либерте - социјални либертинизам, егалите - егалитаризам разних идентитета нпр. социјализам за укидање разлика између класа, феминизам за укидање разлика између полова итд., фратерните - национализам), једина разлика је у томе што су једни логички закључак од фратерните, а други од егалите.

 

Овај пост могу да обришем на твоје инсистирање ако се сложе и остали дискутанти, јер ћеш га се стидети кад мало порастеш. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:fmqmtx:

 

 

6 miliona samo Jevreja, gde je preko 20 miliona etničkih Rusa, Belorusa i Ukrajinaca, skoro 3 miliona etničkih Poljaka, stotine hiljada Roma, milion i po ljudi u Jugoslaviji, pola miliona Francuza, 300.000 Britanaca...oni nisu žrtve nacista?

Лупај лупај и треба да лупаш главу с обзиром на то колико лупеташ. Упоређујеш ратне жртве (мислим на погинуле совјетске војнике) са жртвама комунизма које су страдале у мирнодопским условима. Ово остало јесу жртве нацизма, али ништа боља није била ни Црвена Армија према пољацима, литванцима итд.

 

 

 

 

Planovi nacista su bili potpuno istrebljenje Jevreja i Roma, uništenje poljske nacije do zadnjeg Poljaka (najveći deo pobiti, ostatak držati kao robove dok ne izumru), uništenje i porobljavanje najvećeg dela istočnoslovenskih naroda, a ostatak proterati iza Urala. Zatiranje svih oblika slovenske kulture i umetnosti (Varšava je sravnjena sa zemljom, delimično su uništili Sankt Peterburg; plan je bio da kada padne Moskva, čitav grad bude sravnjen sa zemljom do zadnje zgrade).  A planovi boljševika bili su...?

План бољшевика је перпетуална светска револуција, што је Мао и успео да одржава на локалном нивоу, у Кини за време своје владавине живота. Перпетуална револуција не звучи тако страшно као то што си ти описао (на први поглед), али 60 милиона побијених само у Кини говори само за себе, а замисли шта би се тек десило да су успели да остваре сан о светској револуцији. Колико би само онда било побијених! Нацисти су хтели Велику Немачку, нису хтели цео свет, за разлику од комуниста и у томе је кључна ствар. Нацисти, такође, нису хтели перпетуалну револуцију и након остваривања Велике Немачке би се смирили. Али, као што рекох, ја њих све видим само као јакобинце v1.2 и јакобинце v2.1 тако да ми је мање-више бесмислено расправљати о томе који су гори (само ме изричито иритира то што људи хвале комунисте јер су ето победили нацисте, а они чак нешто гори од нациста).

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Нацизам није идеологија.

2. Нацизам и фашизам нису исто.

1. Нацизам јесте идеологија, нацизам је скраћено од национал-социјализам.

2. Знам.

 

 

 

Овај пост могу да обришем на твоје инсистирање ако се сложе и остали дискутанти, јер ћеш га се стидети кад мало порастеш.

Која је сврха форума ако ћеш да бришеш оно што ти се не допада и вређаш саговорнике?

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Нацизам јесте идеологија, нацизам је скраћено од национал-социјализам.

 

Али заправо није. Нацизам је изговор за убијање на индустријској основи, нацизам је у најбољем случају програм масовног истребљења, нема заокружен друштвени систем, за разлику од комунизма, фашизма, капитализма, и осталих изама.

 

Која је сврха форума ако ћеш да бришеш оно што ти се не допада и вређаш саговорнике?
 

 

Обрати пажњу на речи које си цитирао: на твоје инсистирање ако се сложе и остали дискутанти

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лупај лупај и треба да лупаш главу с обзиром на то колико лупеташ. Упоређујеш ратне жртве (мислим на погинуле совјетске војнике) са жртвама комунизма које су страдале у мирнодопским условима. Ово остало јесу жртве нацизма, али ништа боља није била ни Црвена Армија према пољацима, литванцима итд.

 

Care, najveći deo žrtava SSSR u Drugom svetskom ratu su bili civili - blizu 20 miliona. A ti slobodno nastavi sa lupetanjem i apologetisanjem nacizma...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али заправо није. Нацизам је изговор за убијање на индустријској основи, нацизам је у најбољем случају програм масовног истребљења, нема заокружен друштвени систем, за разлику од комунизма, фашизма, капитализма, и осталих изама.

 Јесте идеологија, и то врло слична марксизму, само што класну борбу замењује расна борба.

 

 

 

Обрати пажњу на речи које си цитирао: на твоје инсистирање ако се сложе и остали дискутанти

У реду. Извињавам се.

 

Care, najveći deo žrtava SSSR u Drugom svetskom ratu su bili civili - blizu 20 miliona. A ti slobodno nastavi sa lupetanjem i apologetisanjem nacizma...

Ето видиш, ти да си озбиљан саговорник не би користио тако безвезне квалификације као апологетисање нацизма. Ја да сам хтео да будем злонамеран према теби, као што си ти према мени, назвао бих те апологетом стаљинизма или маоизма, али знаш оно benefit of the doubt, innocent util proved guilty и томе слично. А ево шта каже Руска академија (за цивиле): 

Deaths caused by the result of direct, intentional actions of violence - 7 420 379

Волите непријатеље своје, презрите непријатеље Христове, сатрите непријатеље Хришћанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте идеологија, и то врло слична марксизму, само што класну борбу замењује расна борба.

 

АКо је теби тако лакше да мислиш, онда тако и мисли. Мрзи ме да се надгорњавам око глупости. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...