Jump to content

Hapšenje zbog Bus Plus karte?

Оцени ову тему


Manolis

Препоручена порука

Само што у Бг не можеш без превоза, ако немаш ауто. А најчешће мораш да промениш два буса да би стигао из А у Б. И тако свакога дана, неколико пута... 

 

Ali ima i to prednosti brate. 

Evo ja ujutru kada idem preko Gazele sa 17 ili 18, pa me pritisnu uz vrata i onda onako gledam ceo Beograd, kao na dlanu...

A zamisli da mogu lepo da sednem, buljio bih u neke zemske ili u telefon i slicno. Ovako, nemam drugog izbora... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ima i to prednosti brate. 

Evo ja ujutru kada idem preko Gazele sa 17 ili 18, pa me pritisnu uz vrata i onda onako gledam ceo Beograd, kao na dlanu...

A zamisli da mogu lepo da sednem, buljio bih u neke zemske ili u telefon i slicno. Ovako, nemam drugog izbora... :D

 

Предност је када те са свих страна притисну женске. Нарочито лети.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ja ujutru kada idem preko Gazele sa 17 ili 18, pa me pritisnu uz vrata i onda onako gledam ceo Beograd, kao na dlanu...

 

За неку годину, имаћеш пригоду да гледаш "Београд на води". Замисли тек ту привилегију, коју неће имати ови из провинције... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze da prica ko sta hoce, GSP je dobar, narocito kada se uzme u obzir kakvo je stanje sa ostalim stvarima u ovoj zemlji. Ja kartu ne placam, kad naidje kontrola jednostavno izadjem iz autobusa. Tim pre, bilo bi licemerno da se zalim. Prevoz je redovan, koliko ljudi placaju autobusi su jos i dobri. Naravno, uvek moze da se ide peske kao sto se ide u drugim gradovima u Srbiji. Sat vremena pesacenja i stizes tamo gde si krenuo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За неку годину, имаћеш пригоду да гледаш "Београд на води". Замисли тек ту привилегију, коју неће имати ови из провинције... 

 

Ne za neku, vec za 2 godine kao sto je rekao Veliki Vodja.

Ako nisi znao, vec su postavili 2 zardinjere, gradi se polako....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма возио сам се и распадима, и затварали ми врата, заглављивао ногу у вратима, осећао мирисе, ударао главом и падао јер возачи возе ко манијаци, виђо пророке који се дерњају по бусу, путнике који вриште на контролоре и псују их и све остало. 

 

Ал дођи у Кг или у било који други град, где људи и не рачунају са јавним превозом углавном, па ћеш да видиш колико су Београђани срећни због ГСП-а.

 

Pa dobro...ali cinjenica da je Beograd priznali ili ne metropola,ne mozemo Beograd porediti sa gradovima koji to nisu.

 

Kasnjenje autobusa je redovno,satnica se ne postuje ni ic...red voznje slovo na papiru,kasnjenja po pola sata sat.

Stanje autobusa katastrofalno,u svakom smislu,od djubreta i blata po sedistima do samog stanja vozila

Ko sto rekoh klima leti ne radi,zimi grejanje ne radi ili ne mogu neka vrata da se zatvore ili ne moze prozor da se zatvori

Malo malo pa se autobus zapali u toku voznje

Malo malo pa neki kvar koji te ostavi negde,uz kasnjenje automatsko to je idila

 

 

Takodje meni sestra zivi u Becu,ajde na stranu sto tamo ovog gore nema,sto je sve u sekund,prevozis se novim sredstvima i nema svih tih normalnih stvari,ali tamo je prevoz jeftiniji. Tamo pazaris dnevnu kartu koja traje npr 2 sata a mozes i vise i ta karta kosta 2 eura i za ta 2 sata mozes se voziti neograniceno gde god zelis i hoces i cime hoces. A ovde je cena pojedinacne karte 100 dinara i nebitno da li se vozis 25 stanica ili 2 stanice isto placas. I pritom imaju autobuse koji su sa ovog stanovistva naucna fantastika.

 

Inace odakle si ti?

 

 

p.s. Kaze Milan da su i nasi od skora ubacili vremensku kartu odnosno 90 min je 100 dinara,nisam znao,tj znao sam da su pricali o tome,ali nisam znao da je u praksi jos tako krenulo. Ali ne menja i dalje cinjenicu da je usluga nikakva. I da javni prevoz treba da bude socijalna kategorija .

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne moraju samo sitne ribice koje se vozikaju po tramvajima i autobusima, (kod nas u Pragu i po metru), biti hapšene zbog vožnje na crřčno i nemanja voznih karta. Kod nas uhapsili lobbistu i političara, njegova dva advokata, bivšeg šefa Dopravnog podnika Prag i još nekog, dakle pet osoba zbog preskupih voznih karti, pranja prljavih para i sličnih mafijanskih praktika. To isto bi trebali počet tako i vi tamo u Srbiji, sprovest veliko čišćenje tamo kod sebe, branite se Beogradjani, ko i Pražaci! Mafija je mafija. samo vam gledaju izvuć pare iz džepova, pošaljite protikorupčnu policiju na njih, sigurno tamo bude svašta i kod vas! To bude u vas tih nezakonitosti i bezakonja, mogu si mislit, čim ovako hapse i šikanuju nevini svijet po autobusima. Brante se, na šta čekate, da vam oderu i kožu s ledja! To je obična sprosta kradja i otimačina šta oni rade, to u Srbiji ni za Turaka nije bilo.

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/zatkli-kontroverzniho-lobbistu-ivo-rittiga-uz-ho-i-obvinili-za-co.html

http://zpravy.idnes.cz/policie-zatkla-a-obvinila-lobbistu-rittiga-f2q-/krimi.aspx?c=A140213_104533_krimi_jav

Ostali prilozi:

https://www.google.cz/search?num=100&newwindow=1&biw=960&bih=682&q=Policie+zadr%C5%BEela+a+obvinila+lobbistu+Rittiga+kv%C5%AFli+j%C3%ADzdenk%C3%A1m&oq=Policie+zadr%C5%BEela+a+obvinila+lobbistu+Rittiga+kv%C5%AFli+j%C3%ADzdenk%C3%A1m&gs_l=serp.12..30i10.607428.607428.0.608684.1.1.0.0.0.0.254.254.2-1.1.0.msedr...0...1c.2.61.serp..0.1.253.8FuugKoB_4Y

https://www.google.cz/search?q=Ivo+Rittig&num=100&newwindow=1&biw=960&bih=682&source=lnms&sa=X&ei=0znFVPzPMYj8ygOimILQCQ&ved=0CAcQ_AUoAA&dpr=1.33

Videa:

https://www.google.cz/search?num=100&newwindow=1&biw=960&bih=682&tbm=vid&q=Ivo+Rittig&oq=Ivo+Rittig&gs_l=serp.3...11261.14302.0.14860.10.10.0.0.0.0.174.1125.5j5.10.0.msedr...0...1c.1.61.serp..5.5.659.7BaSMcRXNrs

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пловиш гондолом савским амфитеатром, јездиш ка Ушћу лицем у залазак Сунца и одједном чујеш Сплавови су Мека и Медина само нек се окреће турбина, док се ови у Патријаршији хватају за камилавке да им не би поспадале од ударања баса.

12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само што у Бг не можеш без превоза, ако немаш ауто. А најчешће мораш да промениш два буса да би стигао из А у Б. И тако свакога дана, неколико пута...

Не мош ни у Кг ако живиш у Станову или Бресници а радиш у индустријској зони, или ако живиш у Илићеву а радиш у Фиату или неком од коопераната, или ако живиш у било ком од рубних подручја а радиш негде близу центра, што су врло честе ситуације, ал је превоз ипак неупоредиво гори од Бг превоза.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace GSP se preko 70 % finansira iz gradskog budzeta,ostatak su reklame,bus plus i slicno. Dakle gradjani vec finansiraju javni saobracaj i to 70 posto. I to treba imati na umu.

 

Isto je i podneta ustavnom sudu inicijativa za procenu ustavnosti da li je prekrsaj neplacanje karte

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мош ни у Кг ако живиш у Станову или Бресници

 

У своје време, ја сам од Бреснице до центра града, платоа испред општине, ишао хеликоптером :))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дођи у било који град у унутрашњости, па онда извлачи паралеле. Да, ГСП има много проблема, ал у поређењу са јавним превозом било где у Србији, Београђани су крајње повлашћени.

 

 

U Novom sadu  ljudi placaju karte, imaju oduvek pristojne autobuse ... I ne tuku se sa policijom ...osim kriminalaca .-..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro...ali cinjenica da je Beograd priznali ili ne metropola,ne mozemo Beograd porediti sa gradovima koji to nisu.

 

Kasnjenje autobusa je redovno,satnica se ne postuje ni ic...red voznje slovo na papiru,kasnjenja po pola sata sat.

Stanje autobusa katastrofalno,u svakom smislu,od djubreta i blata po sedistima do samog stanja vozila

Ko sto rekoh klima leti ne radi,zimi grejanje ne radi ili ne mogu neka vrata da se zatvore ili ne moze prozor da se zatvori

Malo malo pa se autobus zapali u toku voznje

Malo malo pa neki kvar koji te ostavi negde,uz kasnjenje automatsko to je idila

 

 

Takodje meni sestra zivi u Becu,ajde na stranu sto tamo ovog gore nema,sto je sve u sekund,prevozis se novim sredstvima i nema svih tih normalnih stvari,ali tamo je prevoz jeftiniji. Tamo pazaris dnevnu kartu koja traje npr 2 sata a mozes i vise i ta karta kosta 2 eura i za ta 2 sata mozes se voziti neograniceno gde god zelis i hoces i cime hoces. A ovde je cena pojedinacne karte 100 dinara i nebitno da li se vozis 25 stanica ili 2 stanice isto placas. I pritom imaju autobuse koji su sa ovog stanovistva naucna fantastika.

 

Inace odakle si ti?

 

 

p.s. Kaze Milan da su i nasi od skora ubacili vremensku kartu odnosno 90 min je 100 dinara,nisam znao,tj znao sam da su pricali o tome,ali nisam znao da je u praksi jos tako krenulo. Ali ne menja i dalje cinjenicu da je usluga nikakva. I da javni prevoz treba da bude socijalna kategorija .

Брате, нигде нисам порицао да је Бг метропола, било би умоболно то порицати, вазда то истичем, и то с поносом, јер га сматрам и својим градом, што и јесте.

Само кажем да за количину пара коју издвајате имате врхунски превоз, а да бисте видели колико вам је превоз квалитетан дођете негде другде, па да имате с чим да упоредите. Беч на страну, питај Аустријанце да ли плаћају карту у превозу.

Иначе сам из Кг.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...