Jump to content

Наш администратор, о. Амвросије, постао је јеромонах! Άξιος! Достојан!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Његово Преосвештенсво Епископ далматински Г. Г. Фотије служио је на празник Светог Василија Великог (14.01.2015.) Свету Архијерејску Литургију у манастиру Крки уз саслужење братства манастира. На овој светој служби монах Амвросије (Лазаревић), до сада ђакон, рукоположен је у чин презвитера.

_MG_0875.JPG

 

У беседи након Литургије Епископ Фотије пожелео је новом јеромонаху да буде духовни ученик светитеља који се на овај дан слави, великога богослова Цркве Христове, кога празнујемо и као једног од заштитника богословије Света Три Јерарха.

_MG_0868.JPG

 

Свети Василије Велики препородио је себе кроз монашки подвиг и због тога био благословен многим даровима. Ти дарови такође су и одговорност, јер је сваки свештенослужитељ пред Господом одговоран не само са себе, него и за своју паству и дужан да народ који му је поверен препорађа кроз Свете Тајне и да га припрема за Царство Божије, рекао је Епископ Фотије. Он је истакао да на овај дан празнујемо и новог светитеља, Светога старца Пајсија Светогорца, који је недавно канонизован, а који је био подвижник од ране младости и заиста се у њему могла видети благодат Духа Светога. Подвиге оваквих светитеља треба узети за пример и по угледу на њих свако од нас треба да показује труд и љубав према Господу, закључио је Епископ Фотије.

_MG_0873.JPG

 

Након Свете Литургије за све присутне припремљена је трпеза љубави у трпезарији манастира.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/88163561/beseda140115.mp3

 

Епархија далматинска

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:slavaaa::blessyou:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aко има којим случајем да неко не познаје оца Амвросија, то је наш администратор са форумским именом Мартирије

 

photo-5746.jpg?_r=0

 

 

 

Оче Амвросије на многаја и благаја лета!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека му је са срећом :slavaaa:

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Достојан !

 

Мили наш баћушка

liebe0006.gif

http://smilie-land.de/t/i-l/liebe/liebe0006.gif

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...