Jump to content

Osnovi ekonomije

Оцени ову тему


Млађони

Препоручена порука

Наравно да треба расправљати и то ти нико ни не брани, чак напротив, али си тему поставио тако као да си искусан економиста, па изволите питајте. А никакве квалификације искрено немаш.

Причај и расправљај о економији, али на здрав начин.

  • Волим 1

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Са 20 и кусур година си искусан у економији, само не знам на који начин.

 

 

polozio predmete osnovi ekonomije i politicka ekonomija sa sedmicama, procitao pregrst ekonomskih knjiga (cale mi je diplomirani ekonomista imam ih na kilo.. a i deda je ali to nije preterano bitno) radio u komercijali na obuci i kao volonter sest meseci.

 

Ма каква наука, ти нам дајеш преписке из књиге, где само на основу неког делића економије које си прочитао, заступаш те тезе које су у књизи, без да си заиста прошао, тј искусио економију у правом смислу те речи. Као када би ја сада узео књиге из медицине, овде проспем неке делове из књиге, па ајде да расправљамо. Зар не мислиш да је неозбиљно?

 

 

 

Ekonomija u pravom smislu ne moze da se iskusi. To je prakticno nemoguce. Mozes da iskusis odredjene efekte odredjenih ekonomskih politika. To je sve sto moze da se iskusi.DAkle traziti od nekog da "iskusi" ekonomiju je besmislen zahtev sam po sebi.

 

Ni fizicar nije iskusio gravitaciju crne rupe pa je sposoban da donese valjane zakljucke o njoj. NE moras da iskusis nesto da bi znao o necemu, dovoljno je da imas observacione podatke i intelekt.

 

I ako smo sad zavrsili sa adhominemima, hoces li da nastavis da me napadas ili hoces da pricamo o temi?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да треба расправљати и то ти нико ни не брани, чак напротив, али си тему поставио тако као да си искусан економиста, па изволите питајте. А никакве квалификације искрено немаш.

Причај и расправљај о економији, али на здрав начин.

 

Pa zato sto sam citao dosta o ekonomiji i o istoj dosta znam. Ne znam, sta treba da imam formalno znanje diplomirani ekonomista da bih znao dosta o ekonomiji?

Nisam mogao da citam knjige i clanke i da naucim?

 

Nije to sveta masonska tajna pa da ne moze da se nauci..da ide sam osa koleno na koleno, sa ucitelja na padavana kroz inicijaciju...

 

mislim, pomazem mojoj sestri koja studira ekonomiju... ja je ispitujem za ispite... sto se mene tice znam dosta... ali nisam formalno "ekonomista"

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

polozio predmete osnovi ekonomije i politicka ekonomija sa sedmicama, procitao pregrst ekonomskih knjiga (cale mi je diplomirani ekonomista imam ih na kilo.. a i deda je ali to nije preterano bitno) radio u komercijali na obuci i kao volonter sest meseci.

 

Брате, избриши ово док још имаш времена.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Причај и расправљај о економији, али на здрав начин.

 

To bi mogao da savertujes rilanu, koji je dosao da raspravlja sa mnom sa stavom "tvoj profesor lupeta gluposti ja znam bolje od njega, idi citaj sve sto si napisao nije tacno"

Ja poprilichno zdravo raspravljam... to sto sam naglasio da znam puno o temi, ne znaci da je "nezdravo" raspravljanje...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, избриши ово док још имаш времена.

 

To nije vredno znanje i iskustvo? Procitane knjige ne vrede? Biti deo jedne velike kompanije i videti kako njena komercijala radi, kako sve to funkcionise, nije vredno znanje?

Svasta....

 

Cudna je svest u SRbiji.. slabo znanje ceni...oce da se stidim od svog znanja.... jer nije "diplomom" overeno....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Profesor ekonomskih nauka dr. Milosavljevic na usluzi :)

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cudna je svest u SRbiji.. slabo znanje ceni...oce da se stidim od svog znanja.... jer nije "diplomom" overeno....

:) Брате, улепшао си ми вече.

Настави са темом да је не спамујемо, штета је.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:) Брате, улепшао си ми вече.

Настави са темом да је не спамујемо, штета је.

 

Pa ne znam, ti mislis da je poloziti osnove ekonomije i politicku ekonomiju malo znanja na ekonske teme? Mislis li da je oko 1500 strana gradiva naucenog nesto beznacajno i malo? Nebitno? Da nisam dovoljno kadar da pricam o ekonomiji na osnovu tih 1500 strana?

 

uz to da ne dodam josh ono sto sam procitao sa strane....da produbim i prosirim to znanje...

 

Voleo bih to da mi objasnis.... sta ti je tu tebi toliko smesno?

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam polozio Trzisnu ekonomiju sa osmicom i pritom zivim u blizini jednog poznatog ekonomiste sto se pojavljuje na tvu,a o radu kao komercijalista,a onda i prodavac da ne pricam,mislim da mogu napisati jednu knjigu ne veliku do 1000 strana,sta mislite :)

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako lepo, ja otvorim temu da diskujtujem o ekonomskim naukama, Dodju Rylan, Beer i MilosBG zajedni sto sam se postavio egoisticno, posto smatram da imam vece znanje nego vecina ovde na forumu, pa ajde da me troluju, vredjaju, ponizavaju, prozivaju, provociraju.

 

Nisko, jako nisko.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne znam, ti mislis da je poloziti osnove ekonomije i politicku ekonomiju malo znanja na ekonske teme? Mislis li da je oko 1500 strana gradiva naucenog nesto beznacajno i malo? Nebitno? Da nisam dovoljno kadar da pricam o ekonomiji na osnovu tih 1500 strana?

 

uz to da ne dodam josh ono sto sam procitao sa strane....da produbim i prosirim to znanje...

 

Voleo bih to da mi objasnis.... sta ti je tu tebi toliko smesno?

Брате, извини, признајем да ми је било смешно, али су сада већ сузе почеле да теку.

Све у свему, мислим да ниси кадар да представљаш економију, али си кадар да о њој расправљаш, као и многи други.

Мораш да схватиш да нешто ако прочиташ да то не значи да си то и то.

Онда смо сви новинари, пошто смо до сада прочитали на стотине хиљада страна новина, уз пут смо и експерти свих тема које се појављују у новинама.

  • Волим 1

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako lepo, ja otvorim temu da diskujtujem o ekonomskim naukama, Dodju Rylan, Beer i MilosBG zajedni sto sam se postavio egoisticno, posto smatram da imam vece znanje nego vecina ovde na forumu, pa ajde da me troluju, vredjaju, ponizavaju, prozivaju, provociraju.

 

Nisko, jako nisko.

Немој да се љутиш, нећемо више, твоја је тема, настави. Извини ако смо мало посумљали у твоју стручност, није била намера, ево ја се одјављујем са теме.

  • Волим 1

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam polozio Trzisnu ekonomiju sa osmicom i pritom zivim u blizini jednog poznatog ekonomiste sto se pojavljuje na tvu,a o radu kao komercijalista,a onda i prodavac da ne pricam,mislim da mogu napisati jednu knjigu ne veliku do 1000 strana,sta mislite :)

 

Pa dobro, Ako si polozio i mislis da si edukovan izvoli pisi.

 

Drustva lica drustva kapitala, trasnferna placanja, berza, kriva traznje, kriva ponude... slobodan si da pises i diskutujes o temi o kojoj god oces..

 

Pokazi to svoje znanje, prenesi ga na druge...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...