Jump to content

Откривен највећи извор нафте на свету-Русија постаје највећа нафтна сила

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Не терба заборавити, што рекох у прбвом посту...нафтна и ауто индустрија, и све оне гране делатности које зависе од њих, а у рукама су истих људи, имају интереса да неке ствари не заживе још много времена.

 

 

Slažem se. Skoro su bili napali tesla motors(koji hoce da prve električne automobile). Pokušali da im stave neka zakonska otežavanja tamo u americi. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тотално је небитно да ли си ти сигуран или кордун или било ко други...остаје чињеница да је истина оно што сам рекао, јер лично познајем одређене људе и оно што они раде (у финалном контексту), и немам разлога да вас лажем...а ви како хоћете. 

 

Ја нисам експерт у тој области, многе ствари нису ни мени уопште јасне или их не разумем у потпуности, и много штошта сам и ја мислио да није истина, али сам се уверио у супротно....а ви како хоћете...апсолутно ми не смета ваше супротно мишљење, чак ми је малчице забавно. :)

pa daj brate pojasni, nije sporno da je vodonik vrhunsko gorivo i to ga mozes koristiti na potpuno dva razlicita nacina, uz pomoc gorivih celija gdje se koristi platina kao katalizator, ili kao klasicno visoko vrerdno gorivo, problem je spremanje vodonika, jer zahtjeva visok pritisak da bi bio u tecnom stanju, mnogo visi nego obican gas npr. ali ajde  to se da nekako rjesiti da bude bezbedno u saobracaju, ali skupa proizvodnja vodonika ne znam kako bi se rjesila

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hidrogenski motor:

 

 

Fuel cell cost[edit]

Hydrogen fuel cells are relatively expensive to produce, as their designs require rare substances such as platinum as a catalyst.[52] The U.S. Department of Energy (DOE) estimated in 2002 that the cost of a fuel cell for an automobile (assuming high-volume manufacturing) was approximately $275/kW, which translated into each vehicle costing an estimated 100,000 dollars.[53]However, by 2010, DOE estimated the cost had fallen 80% and that automobile fuel cells might be manufactured for $51/kW, assuming high-volume manufacturing cost savings.[54]

The projected cost, assuming a manufacturing volume of 500,000 units/year, using 2012 technology, was estimated by the DOE to be $47/kW for an 80 kW PEM fuel cell. Assuming a manufacturing volume of 10,000 units/year, however, the cost was projected to be $84/kW using 2012 technlogy.[55] The Department of Energy wrote: "Hydrogen fuel cells for cars have never been manufactured at large scale, in part because of the prohibitive price tag. But the DOE estimates that the cost of producing fuel cells is falling fast".[56]

In 2014, Toyota said it would sell its Toyota FCV in Japan for less than $70,000 by April 2015[16] and that it has brought the cost of the fuel cell system down to 5 percent of the fuel cell prototypes of the last decade.[57]

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_vehicle#Fuel_cell_cost

 

Pored cene tu je i problem nedostatka platine tako da hidrogen moze biti samo kao dodatak da bude nekom pravom resenju a nikako resenje jer jednostavno nema dovoljno platine.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa daj brate pojasni, nije sporno da je vodonik vrhunsko gorivo i to ga mozes koristiti na potpuno dva razlicita nacina, uz pomoc gorivih celija gdje se koristi platina kao katalizator, ili kao klasicno visoko vrerdno gorivo, problem je spremanje vodonika, jer zahtjeva visok pritisak da bi bio u tecnom stanju, mnogo visi nego obican gas npr. ali ajde  to se da nekako rjesiti da bude bezbedno u saobracaju, ali skupa proizvodnja vodonika ne znam kako bi se rjesila

Шта да ти појасним када и ја не знам "како"...ја само знам оног који зна "како". 

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali je preradjeno ulje džabaka.

 

 

Koliko se ulja preradi dnevno i koliko može nas d se vozi s time? :)

 

Godinu dana da skupljas pa nems za 500 kilometara :p

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije problem. Prve da hidrogen pravi struju, pa struja pokrece tockove, ne idu na klasicno unutrasnje sagorevanje, zato nema tih potreba za cvrstim motorom. Koji bi ince bio potreban posto bi eksplozija hidrogena uništila ovaj obični odmah. :)

pa u tom jest problem jer bas treba platina da bi vodonik proizvodio struju u tzv gorivim celijama, ali ni to nije problem, ne trebaju uopste gorive celije, moze klasicni motori, jedini problem je skupoca vodonika, on se danas proizvodi tokom noci kada je smanjena potrosnmja elektricne energije, velike elektrane ne mogu da smanje proizvodnju nego visak struje ide cesto na elektrolizu vode  upravo  zbog proizvodnje vodonika

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта да ти појасним када и ја не знам "како"...ја само знам оног који зна "како". 

e pa brate ne moze covjek s tobom posteno da se pokaci kad ne znas kako :) 

salim se ne zamjeraj.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa u tom jest problem jer bas treba platina da bi vodonik proizvodio struju u tzv gorivim celijama, ali ni to nije problem, ne trebaju uopste gorive celije, moze klasicni motori, jedini problem je skupoca vodonika, on se danas proizvodi tokom noci kada je smanjena potrosnmja elektricne energije, velike elektrane ne mogu da smanje proizvodnju nego visak struje ide cesto na elektrolizu vode  upravo  zbog proizvodnje vodonika

 

 

To je trenutno problem. Kao što rekoh, to što je danas nešto skupo, ne znači da će uvek biti. :)

Nisam zno da je platina i u ćelijama potrebna. Obični motori teško da bi izdržali vodonik.... vrlo brzo bi ih oštetio... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

K. G. Duleep commented that "a strong case exists for continuing fuel-efficiency improvements from conventional technology at relatively low cost."[94] Critiques of hydrogen vehicles are presented in the 2006 documentary, Who Killed the Electric Car?. According to former U.S. Department of Energy official Joseph Romm, "A hydrogen car is one of the least efficient, most expensive ways to reduce greenhouse gases." Asked when hydrogen cars will be broadly available, Romm replied: "Not in our lifetime, and very possibly never."[94] The Los Angeles Timeswrote, in February 2009, "Hydrogen fuel-cell technology won't work in cars. ... Any way you look at it, hydrogen is a lousy way to move cars."[95]

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_vehicle#Fuel_cell_cost

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je trenutno problem. Kao što rekoh, to što je danas nešto skupo, ne znači da će uvek biti. :)

Nisam zno da je platina i u ćelijama potrebna. Obični motori teško da bi izdržali vodonik.... vrlo brzo bi ih oštetio... 

 

pa ja sam ranije gledao neke seme gorivih celija (ovo gorive ne znace da ima plamena, ali se desava reakcija gdje se proizvodi struja) sve su bile sa resetkom od platine, ali to su male kolicine platine, mislim da je dovoljna samo presvlaka... 

sto se tice SUS motora, pa danas su razvijene tehnologije prevlaka na metalima uz pomoc plazme (slicno kao kad se hard diskovi proizvode) tako da to vise nije problem, problem je cjena vodonika i njegovo skladistenje koje ne moze biti kompaktno i sigurno....

decenijama su pokusavali da povecaju efikasnost elektrolize vode, nisu dalje stigli od toga da je nesto bolja prilikom zagrjiavanja vode na stotinjak stepeni pod pritiskom, da ne isparava i tada nije efikasnost eletrolize bila veca od 30 % gledano koliko se struje utrosi a koliko goriva dobije....

jedino da napreduje tehnologija 3d solarnih celija , onda bi bilo brdo jeftine struje koaj bi se mogla konvertovati u vodonik, to bi bilo super

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...