Jump to content

Откривен највећи извор нафте на свету-Русија постаје највећа нафтна сила

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Тачно је.

 

 

 

Познајем човека, високи саветник у неколико министарстава о још неких служби, који својим патентом, на пример, греје годину дана одређене зграду у одређеној држави са само 4 литра воде, веровао или не...зграда има 48 стамбених или пословних (небитно за вас) јединица.

 

Неке ствари нису баш "на изволте" свима, тако да...

Ček ako je voda u pitanju onda sam ti dao primer da su i kola napravili koja idu baš brzo, samo ja ne kontam uopšte kako to radi, jer kako nas u školi učili više se energije treba uložiti nego što dobiješ. Verovatno smislili ljudi nešto.

 

Nego ti pomenu vodonik, ako je vodonik u pitanju onda za to nisam baš toliko siguran.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jeste vodonik vrhunsko i biolosko gorivo jer produkt sagorjevanja je vodena para, plus je kaloricniji od nafte i benzina....

ali ajde mi objasni kako bi proizvodio vodonik, njegova proizvodnja je mnogo skupa, vise od duplo skuplja po kalorijskoj vrjednosti goriva od nafte, zar mislis da zemlje bez nafte nisu probavale....

Ček vodonik? Aj leba ti pošalji nešto o tome prvi puit čujem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nemoj biti naivan brate, biljke za rast zahtjevaju velike kolicine minerala u specijalnom obliku dostupnom za biljke kojih u sahari  nema a i da ih ima nema vode, ne mogu oni modifikovati biljke toliko da mogu ne znam sta, inace prednost GMO nad klasicnim selekcijama nije nesto narocito velika, nemoj pridavati GMO-u vanzemaljske karakteristike

 

Био сам "уметнички" изражен када см рекао "у сахари" мислио см да могу на површинма где је сада тешко, које су сиромашне водом и хранљивим мтеријама. ИТд...

 

Нисам мислио буквлано у песку. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ček vodonik? Aj leba ti pošalji nešto o tome prvi puit čujem.

 

Да брате имаш водоничне аутобусе супер шљакају, смо је тежак процес производње како рече кордун, Међутим, што је скупо не значи да неће да појефтини. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ček ako je voda u pitanju onda sam ti dao primer da su i kola napravili koja idu baš brzo, samo ja ne kontam uopšte kako to radi, jer kako nas u školi učili više se energije treba uložiti nego što dobiješ. Verovatno smislili ljudi nešto.

 

Nego ti pomenu vodonik, ako je vodonik u pitanju onda za to nisam baš toliko siguran.

 

 

Znas sta je sa vodonikom problem?

Za izradu morora na vodonik potrebna je platina a ukupne kolicine platine koje postoje bi mogle da pokriju jedva polovinu danasnjih potreba ...

 

Znaci na vodonik je stavljena tacka za sada ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неке ствари нису баш "на изволте" свима, тако да...

 

не умеју људи да их комерцијлизују то је главни проблем. Зато је онај стив џобс толико зарадио и толико популаран, јер је успео све оне технологије које су неки генијалци смисли  да комерцијлизује и пружи обичном човеку. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Био сам "уметнички" изражен када см рекао "у сахари" мислио см да могу на површинма где је сада тешко, које су сиромашне водом и хранљивим мтеријама. ИТд...

 

Нисам мислио буквлано у песку. 

Kad ste saharu pomenuli koliko ima samo prostora na zemlji koji ni za šta ne služe (kao sahara) gde ljudi ne mogu da žive, bilje ne mogu da rađaju, ali su zato idealna mesta za velike elektrane sa ogromnim solarnim pločama? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да брате имаш водоничне аутобусе супер шљакају, смо је тежак процес производње како рече кордун, Међутим, што је скупо не значи да неће да појефтини. :)

Ma ok sad ono kao vam verujem, mada nisam znao. Ali sada je fora što me zanima kako to radi.

 

 

EDIT: Verovatno su i ona kola koja sam ja gore pominjao na isti taj pogon. I onako mi beše čudno kada su vodu pomenuli.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ček ako je voda u pitanju onda sam ti dao primer da su i kola napravili koja idu baš brzo, samo ja ne kontam uopšte kako to radi, jer kako nas u školi učili više se energije treba uložiti nego što dobiješ. Verovatno smislili ljudi nešto.   Nego ti pomenu vodonik, ako je vodonik u pitanju onda za to nisam baš toliko siguran.

Тотално је небитно да ли си ти сигуран или кордун или било ко други...остаје чињеница да је истина оно што сам рекао, јер лично познајем одређене људе и оно што они раде (у финалном контексту), и немам разлога да вас лажем...а ви како хоћете. 

 

Ја нисам експерт у тој области, многе ствари нису ни мени уопште јасне или их не разумем у потпуности, и много штошта сам и ја мислио да није истина, али сам се уверио у супротно....а ви како хоћете...апсолутно ми не смета ваше супротно мишљење, чак ми је малчице забавно. :)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad ste saharu pomenuli koliko ima samo prostora na zemlji koji ni za šta ne služe (kao sahara) gde ljudi ne mogu da žive, bilje ne mogu da rađaju, ali su zato idealna mesta za velike elektrane sa ogromnim solarnim pločama? 

 

prati malo novine osim blica :p 

 

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1037435/Sahara-solar-panel-farm-size-Wales-power-European-cities.html

 

http://inhabitat.com/worlds-largest-solar-project-sahara-desert/

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas sta je sa vodonikom problem?

Za izradu morora na vodonik potrebna je platina a ukupne kolicine platine koje postoje bi mogle da pokriju jedva polovinu danasnjih potreba ...

 

Znaci na vodonik je stavljena tacka za sada ...

 

Nije problem. Prve da hidrogen pravi struju, pa struja pokrece tockove, ne idu na klasicno unutrasnje sagorevanje, zato nema tih potreba za cvrstim motorom. Koji bi ince bio potreban posto bi eksplozija hidrogena uništila ovaj obični odmah. :) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ček vodonik? Aj leba ti pošalji nešto o tome prvi puit čujem.

ne znam sta te zanima konkretno, sta prvi put cujes ?

vodonik je odlicno gorivo, samo je skup! i vrlo visoku temperaturu razvija prilikom gorenja, znam da su motore sa unutrasnjim sagorjevanjem koji koriste vodonik radili od siterovane metalokeramike, sve i klipove, aluminij bi se stopio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не умеју људи да их комерцијлизују то је главни проблем. Зато је онај стив џобс толико зарадио и толико популаран, јер је успео све оне технологије које су неки генијалци смисли  да комерцијлизује и пружи обичном човеку. 

Има истине у томе, али ето...знам оне који су то уновчили...и то за огромне паре!

 

Не треба заборавити оно што рекох у првом посту...нафтна и ауто индустрија, и све оне гране делатности које зависе од њих, а у рукама су истих људи, истог лобија, имају интереса да неке ствари не заживе још дуго времена.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...