Jump to content

Терор политичке коректности или Политичка коректност као модерна аутоцензура

Оцени ову тему


Препоручена порука

Увреде, осим директне увреде одређене личности по мом мишљењу у сваком случају не би требало бити законом забрањене. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ja mislim da je peder uvreda sama po sebi. (isto kao ciganin, siptar...)

 

Твоје мишљење, које не обавезује било кога другог, на које имаш право, наравно.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali od tebe  i mogu da zaita vidim rec peder a u nastavku recenica koja nije zlonamerna.   Aj mi objasni da trifke, stanivuk, VSB i ostali se toliko bore za slobodnu upotrebu tog termina cisto da bi mogli da ga koriste  u pozitivnom kontekstu? Zbog njih  i ne bi trebalo da ih niko koristi.
Ali kakve veze ima sama reč sa tim kako je ko koristi kada sama po sebi nema negativno značenje.
Otprilke je rezon kao za zakon o nosenju oruzja. NI meni ni tebi ni u ludilu ne bi palo da uzmemo pistolj i da njime resimo nesporazum sa komisjom ili sa likom iz grada koji nas je popreko pogledao... ali medju nama postoje takvi pacijenti koji bi tako nesto i uradili. NEma veze sto su u manjini, taj rizik nije opravdan i zato NIKO ne sme da nosi oruzije.

Reči ne ubijaju. I nikakve telesne povrede ne mogu da nanesu.

Pogrdne reci u pozitivnom kontesktu mogu da ocekujem od  nekolicine i da verujem da zaista tako misle ali zbog hohstaplera koji bi tu priliki rado iskoristili da legalizuju svoju neopravdanu mrznju mislim da ne treba biti popustljiv.
Ja ipak stavlkjam slobodu iznad ovoga. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бранко Миљковић се не слаже с тобом. :)

 

Ок, лаке речи не убијају, смо тешке. :) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто већ помињете мог брата Бранка... *

 

У срцу љубав јача од смрти
У глави мисао већа од главе
И то је одбрана земље
 
Страсни су ратници под земљом, војници одбране,
Залиха снаге спремна ако живи клону
И то је одбрана земље.
 
Велика реч ни из срца ни из главе
Већ из земље ко биљка ил` цвет
Расте, и то је одбрана земље
 
Намучено зрно мисли цвет
Дан мисли сунце
И то је одбрана земље*****
 
Колико је земље иза нас
Толико је снаге у нама
И то је одбрана земље
 

 

*хвала Михаилу Јанкетићу на рец`тацији...

 

*****конзумирати уз дувански дим (пушење није облигатно) и пар чаша неког воћног дестилата...

 

Бранко брате, хвала ти!!!

 

miljkovic.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па де сад кад се спремам вани, ош да ме убије севдах!

Кад се вратиш :)))

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

PatriJota nisam, patriota jesam i hocu svoje pravo da na miru volim, branim i ispovedam svoju veru, svoj narod, svoju zemlju, svoju istoriju, svoju bastinu, nasledjen sistem vrednosti i pravo da se na isti kriticki osvrnem kada osetim potrebu za tim. I ne dam da mi to neko dozira, da me neko neosnovano proziva zbog toga u zemlji u kojoj je najmanje jedan iz svake generacije predaka krvlju platio to moje pravo!!! 

"Обратио си плач мој у игру мени,

растргао си врећу (туге) моје, и опасао ме весељем." (Пс. 29.12)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PatriJota nisam, patriota jesam i hocu svoje pravo da na miru volim, branim i ispovedam svoju veru, svoj narod, svoju zemlju, svoju istoriju, svoju bastinu, nasledjen sistem vrednosti i pravo da se na isti kriticki osvrnem kada osetim potrebu za tim. I ne dam da mi to neko dozira, da me neko neosnovano proziva zbog toga u zemlji u kojoj je najmanje jedan iz svake generacije predaka krvlju platio to moje pravo!!! 

Ко ти брани брате

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Vrati mi kintu sto sam ti pozjamio - Ma ko te sisa - Koji si ti peder.

Ако неће да врати паре, него шта него је педер. 

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...