Jump to content

Дан заљубљених? Будите православни, да вам сваки дан буде дан љубави :)

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 41
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Otkuda tolika mudzahedinsko-puritanska histerija protivu Bozijeg dara zvanog zaljubljenost,

sto rece Nisizava ako bi gledali po potrosackom mentalitetu i na nase praznike mnogih bi se trebali stideti,

kako se ponasamo uoci slava itd.

O samoj zaljubljenosti vladika Porfirije dosta pohvalno govori.

Али, та првобитна заљубљеност је капитал, тј. известан кредит, који Бог даје девојци и младићу да би они препознали квалитете једно у другоме и да би онда кроз ангажман саможртвене љубави, која личи на љубав Христа према нама, полако умножавали то семе, тај кредит и тада би почетна заљубљеност прешла у праву љубав и доживела свој врхунац на крају.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da se ovaj Valentin ne odnosi na toga shto spominjete u julu.

Mada je tih Valentina bilo vishe,a ne zna se bash sigurno ni za jednoga.

Vechi je problem shto Srbi nemaju svoj Dan Zaljubljenih,a mogli bi,vlada bijela kuga ,moglo bi biti !

Majka je majka svaki dan,ali postoje Materice,divan srpski obichaj,pa oci,pa detinjci.

,

Daj ne pretjerujte s tim navodno pravoslavnim vidjenjem, po tom rezonu protestanti imaju jos "pravoslavnije" tj. pravovjernije vidjenje, oni nama katolicima i pravoslavcima zamjeraju slavljenje crkvenih blagdana pa cak i same nedjelje, njima je navodno nedelja svaki dan, svaki dan treba biti kako kazu oni posvecen Bogu i svaki dan imamo proslavljati Hrista a ne samo nedeljom ili na Bozic i Vaskrs itd. Jednom su "skocili" na mene i napali me jer sam se usprotivio vodjenju neprilicne debate o pravima gaya i lesby na Veliki Petak, ja im rekao, pustite te price bar danas, kad je Veliki Petak, pricajte poslije do Halleluja. A oni skocise na mene s tim da je pravom hriscaninu svaki dan Veliki Petak, radije dajmo nesto da procitamo iz Biblije i da se pomolimo! Napadose me da sam ja licemjerni hrican formalista koji slavi boga samo na nekakve propisane praznike i blagdane kao farizeji a ne svaki dan od srca. Svasta! Lako je upast u sektastvo, tesko se iz njega izvuci! Proslava Halloweena i Valentina istina nisu uobicajenim proslavama istocnih hriscana vizantijskog obreda ali istovremeno nisu ni nikakvim nekim sektastvom vec normalnom hriscanskom tradicijom ali ponesto drugacijom od te na koju ste navikli. Ali ovakvi stavovi kao ovi gore koje sam iznio jesu sektaski, nepravoslavni a i nekatolicki..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daj ne pretjerujte s tim navodno pravoslavnim vidjenjem, po tom rezonu protestanti imaju jos "pravoslavnije" tj. pravovjernije vidjenje, oni nama katolicima i pravoslavcima zamjeraju slavljenje crkvenih blagdana pa cak i same nedjelje, njima je navodno nedelja svaki dan, svaki dan treba biti kako kazu oni posvecen Bogu i svaki dan imamo proslavljati Hrista a ne samo nedeljom ili na Bozic i Vaskrs itd. Jednom su "skocili" na mene i napali me jer sam se usprotivio vodjenju neprilicne debate o pravima gaya i lesby na Veliki Petak, ja im rekao, pustite te price bar danas, kad je Veliki Petak, pricajte poslije do Halleluja. A oni skocise na mene s tim da je pravom hriscaninu svaki dan Veliki Petak, radije dajmo nesto da procitamo iz Biblije i da se pomolimo! Napadose me da sam ja licemjerni hrican formalista koji slavi boga samo na nekakve propisane praznike i blagdane kao farizeji a ne svaki dan od srca. Svasta! Lako je upast u sektastvo, tesko se iz njega izvuci! Proslava Halloweena i Valentina istina nisu uobicajenim proslavama istocnih hriscana vizantijskog obreda ali istovremeno nisu ni nikakvim nekim sektastvom vec normalnom hriscanskom tradicijom ali ponesto drugacijom od te na koju ste navikli. Ali ovakvi stavovi kao ovi gore koje sam iznio jesu sektaski, nepravoslavni a i nekatolicki..

radije dajmo nesto da procitamo iz Biblije i da se pomolimo!

To sam im ja rekao da na Veliki Petak je bolje citat iz Biblije i moliti se nego raspravljati o pravima gaya i lesby, bilo je to cak u hriscanskoj haritativnoj organizaciji gdje sam tada radio kao socijalni radnik pa je prisustvo toj raspravi bilo obavezno za sve zaposlene. Na to sam dobio onaj onakav odgovor da je njima navodno svaki dan Dan Gospodnji a ne samo nedelja ili nekakav taj Bozic ili Vaskrs ili Veliki Petak. Svaka nedelja, svaki petak i ponedeljak itd su njima jednako Boziji, Gospodnji i svaki je blagdanom, tako su me "poucili" tom pravovjernom hriscanstvu o kojem ja ocigledno da nista nisam ni znao ni cuo. A ne samo ti nek itamo sveci, slave, imendani, blagdani, spomendani itd. koje obicavamo slaviti mi tradicionalni pravoslavni i katolicki hriscani. Mozda sam nejasno napisao, pa zato ovo dodatno objasnjenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otkuda tolika mudzahedinsko-puritanska histerija protivu Bozijeg dara zvanog zaljubljenost,

sto rece Nisizava ako bi gledali po potrosackom mentalitetu i na nase praznike mnogih bi se trebali stideti,

kako se ponasamo uoci slava itd.

Čini mi se da ovde niko nije protiv zaljubljenosti, da ne brkamo lončiće..

A što se tiče naših praznika i slave, ne znam kako se to ponašamo..? Mislim, kako ko!

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 years later...
On 9.2.2010. at 22:27, Guest свештеник Иван рече

Ја се нешто не сећам да је ико славио Дан заљубљених пре 10-15 година.

Ја се нешто не сећам да је ико славио Дан заљубљених пре 20-25 година.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, drvce рече

Ја се нешто не сећам да је ико славио Дан заљубљених пре 20-25 година.

Ja se nešto ne sećam ni da sam bila zaljubljena pre 25-30 godina...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Santi рече

Ja se nešto ne sećam ni da sam bila zaljubljena pre 25-30 godina...

 

Ni ja, priznajem. 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, drvce рече
On 9.2.2010. at 22:27, Guest свештеник Иван рече

Ја се нешто не сећам да је ико славио Дан заљубљених пре 10-15 година.

Ја се нешто не сећам да је ико славио Дан заљубљених пре 20-25 година.

:D Милица васкрсла тему од пре 10 година! Још мало па ће бити "да је славио пре 30-35 година"

Кад смо код тога (али озбиљно), ја се нешто не сећам и да је неко у Србији знао како се честита Божић или која му је крсна слава пре 30 година...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...