Jump to content

Када вас убоде оса, пчела или стршљен – ово ће вас спасити боли и отеклине


Guest

Препоручена порука

  • Гости

wasp.jpg

 

 

Доласком љета стигла је и сезона убода различитих кукаца међу којима највећу опасност шире осе и стршљенови.

Сљедећи савјет је проширио један пчелар, а тко год га је испробао потврдио је само најбоље резултате:

Помоћи си можете врло лако имате ли уза се андол или аспирин у таблети.

Једноставно навлажите таблету и ставите је на мјесто убода.

Држите тако једну минуту па потом макните с мјеста убода.

На тај начин ћете спријечити отеклину, а изостати ће и сврбеж.

Убод ће врло брзо постати прошлост, а траг који остаје непримјетан је.

 

 

http://atma.hr/kada-vas-ubode-osa-pcela-ili-strsljen-ovo-ce-vas-spasiti-boli-i-otekline

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A šta je sa onima koji imaju alergiju na njihov ubod?

Ovo su veoma ozbiljne stvari i treba proveriti ovakve savete jer nekom život može visiti o koncu.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam alergična na njihov ubod i poslednji put zbog nečije zezancije umalo nisam umrla. Imam izrazitu alergiju i simptomi se momentalno javljaju i do gušenja i gubitka svesti dolazi za manje od 5 minuta.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam alergična na njihov ubod i poslednji put zbog nečije zezancije umalo nisam umrla. Imam izrazitu alergiju i simptomi se momentalno javljaju i do gušenja i gubitka svesti dolazi za manje od 5 minuta.

 

Ti svakako treba da imas stalno uz sebe nesto protiv alergija, ili neki serum (tj. kako se to vec zove)...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje EpiPenovi. Al meni poslednji put nešto i nije baš mnogo pomoglo, morali su da mi daju dodatne doze i bila sam priključena na kiseonik.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti svakako treba da imas stalno uz sebe nesto protiv alergija, ili neki serum (tj. kako se to vec zove)...

 

Hitna pomoć :D

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam alergična na njihov ubod i poslednji put zbog nečije zezancije umalo nisam umrla. Imam izrazitu alergiju i simptomi se momentalno javljaju i do gušenja i gubitka svesti dolazi za manje od 5 minuta.

 

Opisala si anafilaktički šok. Burna alergijska reakcija koja vrlo brzo može dovesti do edema i zastoja disanja.

Moje iskustvo je pokazalo da i hitna pomoć može biti jako daleko, ili reakcija tako burna da su minuti u pitanju, tako da uvijek sa sobom imam Urbazon i Sinopen. Jedan se daje venozno, drugi muskularno.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opisala si anafilaktički šok. Burna alergijska reakcija koja vrlo brzo može dovesti do edema i zastoja disanja.

Moje iskustvo je pokazalo da i hitna pomoć može biti jako daleko, ili reakcija tako burna da su minuti u pitanju, tako da uvijek sa sobom imam Urbazon i Sinopen. Jedan se daje venozno, drugi muskularno.

 

 

Da, to je ime alergijske reakcije. Ja imam tu nesreću da je kod mene jako burna i moram da se baš mnogo pazim. Svi iz mog okruženja znaju za to i spremni sa akciju ako dođe do uboda.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za komarce je tacno,sve je tacno. :)  Rekli su mi,svi su mi pricali ,ali sam ja verovala samo i jedino samo autanu. Posle se pitam zasto sinusi,zasto ,zasto,kad svi ti mirisi i hemikalije nekako ,ko ca znati kako uticu  . Sve utice,ne znam kako. Lekovi nikako . Ako moze bez lekova.  1324_womens   Just_Cuz_19

P.s. Kad vas ujede komarac namazite "ranu " limunovim sokom .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opisala si anafilaktički šok. Burna alergijska reakcija koja vrlo brzo može dovesti do edema i zastoja disanja.

Moje iskustvo je pokazalo da i hitna pomoć može biti jako daleko, ili reakcija tako burna da su minuti u pitanju, tako da uvijek sa sobom imam Urbazon i Sinopen. Jedan se daje venozno, drugi muskularno.

 

A cime dajes? Imas li neki prirucni pribor?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje EpiPenov; nešto slično penovima za dijabetičare.

Ostalo se daje klasično, u venu.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам и раније писао да три посто становништва је смртно алергично на убод обичне пчеле , а стршљенова сигурно и више и са тим стварима не треба се играти . Код првог убода пчела треба бити опрезан јер може проћи скоро и да  се не познаје месо убода , а са друге стране особа може да изгуби живот у року од неколико минута . Таква алегија је изузетно ретка и далеко од тога да треба паничити приликом првог ибода пчеле јер у 97 % случајева то пролази са малим отоком и црвенилом око места убода . У сваком случају треба бити опрезан и чим се види да се појављују нагли синтоми треба се јавити лекару,

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...