Jump to content

Познати хрватски историчар: Срби су 1918. спасили Хрвате, да Хрватска тада није ушла у прву Југославију данас не би постојала (видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

http://facebookreporter.org/2014/06/20/познати-хрватски-историчар-срби-су-1918-с/

 

 

Водећи хрватски историчар, др Твртко Јаковина признао да су Срби 1918. спасили Хрвате и да Хрватска није ушла у прву Југославију да данас не би постојала. Јаковина каже да је 1915. Србима било понуђено да узму Славонију, БиХ, Лику и део Далмације и створе српску државу. Истра и други део Далмације био је обећан Италији. Оно мало Хрватске, тзв. регија Хрватска (Загорје и око Загреба) требала је остати у склопу Мађарске.
Да је Србија тада пристала, данас би тзв. Хрвати из Загреба и Загорја били Мађарска провинција и реликт прошлости, а остатак католичког становништва из Далмације, Славоније, Лике и БиХ би био оно што у ствари и јесу – Срби католици

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4d9RUxmhA4k

 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako god da okrenes, Srbi uvek uprskaju stvar :))

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Углавном је у праву; могуће је да би Словенија и "остатак остатака" Хрватске чиниле једну државу и тако се "спасиле". Католичко становништво у Далмацији би лако прихватило идентитет Срба католика, но то би ишло знатно теже у БиХ. То је моје мишљење.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly

Karta je cista glupost.To skoro po Avnojiskim granicama .Dalmacija je recimo usla u pod Hrvatsku zastavu tek 1939.

1906 Je postojala Kraljevina Dalmacija, u sklopu imperije Habzburga.

Evo ti mapa ,gde se vidi adminstrativnom linijom da je Dalmacija nezavisna od Hrvatske.

http://www.lib.utexas.edu/maps/historical/shepherd/austria_hungary_1911.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам какво је то сад откриће па то су Хрвати знали кад су улазили у Југославију заправо они су највише и инсистирали и агитовали да уђу у Југославију и да се формира Југославија управо да би се спасили Маџара и Аустријанаца.

 

Занимљивио је да су само на овим нашим просторима историјски факти релативни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na kraju je u Evropi definitivno pobijedila Austrougarska koncepcija nadnarodne države ili nadnarodnog sudržavlja, nadnarodene državne tvorevine ali pod cijenu toga što najveći zagovornici te koncepcije austrougarski Habzburzi a ni pruski Hoenzolerni ne budu imat nikakvu radost iz te svoje pobjede jer ih više neće biti medju stvarno, realno vladajućim evropskim vladarskim kućama. Dakle konačni pobjednik je Austrougarska sa svojom idejom jedne nadnarodne centralnoevropske državne tvorevine koja je danas u formi EU euroatlantskih integracija čak i bogato premašila skromna očekivanja Habzburga i što je na tom svemu najljepše i najzanimljivije, sad se same države otimaju da u nju udju a ne treba ih na to "nagovarat" oružjem ili ratnim akcijama. EU je ustvari Austrougarsko dijete: careva Franc Jozefa i Vilhelma. Toliko o stvarnim pobjednicima 1ww.

 

Tamnica naroda ili preteča EU?

http://www.ceskatelevize.cz:8080/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/43373-zalar-narodu-nebo-predchudce-eu/

 

franz_josef.jpg

 

wilhelm_ii_posing_in_uniform_by_kraljale

Link to comment
Подели на овим сајтовима

wilhelm_ii_posing_in_uniform_by_kraljale

 

haha sta je ovo, pa to nije potpuno, trebalo je na kruni tog orla da bude mali orao sa krunom, a na toj kruni jos manji orao sa jos manjom krunom i tako u nanotehnologiji pa u beskonacno, ovako mu ne vredi zamisao propasce :))

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kazem ti nema nista od toga ne valja mu kapica, propasce to, i to uskoro.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na kraju je u Evropi definitivno pobijedila Austrougarska koncepcija nadnarodne države ili nadnarodnog sudržavlja, nadnarodene državne tvorevine ali pod cijenu toga što najveći zagovornici te koncepcije austrougarski Habzburzi a ni pruski Hoenzolerni ne budu imat nikakvu radost iz te svoje pobjede jer ih više neće biti medju stvarno, realno vladajućim evropskim vladarskim kućama. Dakle konačni pobjednik je Austrougarska sa svojom idejom jedne nadnarodne centralnoevropske državne tvorevine koja je danas u formi EU euroatlantskih integracija čak i bogato premašila skromna očekivanja Habzburga i što je na tom svemu najljepše i najzanimljivije, sad se same države otimaju da u nju udju a ne treba ih na to "nagovarat" oružjem ili ratnim akcijama. EU je ustvari Austrougarsko dijete: careva Franc Jozefa i Vilhelma. Toliko o stvarnim pobjednicima 1ww.

 

Tamnica naroda ili preteča EU?

http://www.ceskatelevize.cz:8080/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/43373-zalar-narodu-nebo-predchudce-eu/

 

С тим што словенски народи имају готово једнак третман као и у Аустроуграској монархији као грађани другог реда.

Формално уживајући иста права као германски и латински народи а суштински налазећи се на периферији и представљајући тампон зону према великој Русији .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С тим што словенски народи имају готово једнак третман као и у Аустроуграској монархији као грађани другог реда.

Формално уживајући иста права као германски и латински народи а суштински налазећи се на периферији и представљајући тампон зону према великој Русији .

 

Pa što se onda polomiste da udjete tamo? Slovenski narodi tamo imaju pravno ravnopravan status a ekonomski nešto slabiji jer su posljidnjih 50 godina proveli zaludjeni komunističkim narodogospodarskim nesmislima i petoljetkama iste te Rusije tj. SSSR a potom daljih skoro 30 godina se izvlače teškom mukom odtamo iz te rupetine. Prije 2ww za tatička Masaryka i Roosvelta Československo je bilo medju prvih 10 ekonomija u svijetu, 5 ili 6 zajedno tamo negdje s USA, Njemačkom, Velikom Britanijom, Francuskom, Italijom prema razvijenosti, ekonomskoj efektivnosti, industrijalizaciji itd. ako to do sada niste znali. Sad to znate.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Usporedbe radi:

Ovakvi kamioni i autobusi su se u Češkoj serijski proizvodili od 1908-1913 već za vrijeme stare

Austrougarske kad u Bosni još nije bilo ni puteva kako treba, svuda samo staze i bogaze i konji.

 

bumba_1953_LIAZ_m.jpg

 

http://www.i-veteran.cz/novinky/60-let-nkladnch-automobil-liaz-746

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa što se onda polomiste da udjete tamo? Slovenski narodi tamo imaju pravno ravnopravan status a ekonomski nešto slabiji jer su posljidnjih 50 godina proveli zaludjeni komunističkim narodogospodarskim nesmislima i petoljetkama iste te Rusije tj. SSSR a potom daljih skoro 30 godina se izvlače teškom mukom odtamo iz te rupetine. Prije 2ww za tatička Masaryka i Roosvelta Československo je bilo medju prvih 10 ekonomija u svijetu, 5 ili 6 zajedno tamo negdje s USA, Njemačkom, Velikom Britanijom, Francuskom, Italijom prema razvijenosti, ekonomskoj efektivnosti, industrijalizaciji itd. ako to do sada niste znali. Sad to znate.

 

Ја се не поломих, то државни врх нешто петља а ни сам не зна шта хоће.

Али то си добро рекао правно равноправни економски приперак. И сад најбоље да је за све крив комунизам и зла Русија.

На крају од тог комунизма је прошло неколико деценија не можете се на њега вазда вадити ко што то раде Срби и Хрвати.

Имате отворено унутар Европско тржиште па ипак проток капитала у словенским земљама унутар ЕУ је минималан у односу на западну ЕУ.

Да не причам о политичким односима.

На крају најбоље миграције говоре о свему, словени иду у Немачку и Енглеску за послом.

ЕУ се није нешто поломила да санкционише те миграције неким економским подстицајем у самим словенским земљама.

Корисни сте као топовско месо ( пример Украјине и у неким будућим ратовима ) али не и да привређујете и будете конкурентни западним земљама.

Управо онако како је било и  у Аустроугарској.

На крају није ово моја прича овако говоре интелектуалци словенских земаља под ЕУ.

 

То је нека врста неоколонијализма, само што ви то из поноса нећете да признате.

 

А што се тиче нас, ми чак нисмо ни на том нивоу, за нас би то био ниво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zayron

 

Aman covece, drzi se teme! Ako ces da pricas o sovjetskim komunistima, otvori temu pa pricaj; ako ces o ceskoj teskoj industriji - tema, pa pricaj. Nemam nameru da idem za tobom da skupljam spam poruke svud redom. Ako nastavis da spamujes u ovolikoj kolicini, i to na vise tema istovremeno, stavicu ti poruke trajno na odobravanje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...