Jump to content

Дечак направио "бесплатну библиотеку", градска власт му забранила

Оцени ову тему


Препоручена порука

У Канзасу, градска власт је забранила деветогодишњем Спенсеру Колинсу да дели књиге са својим суседима и затвори своју малу бесплатну библиотеку - која је искрено, само полица - у својем дворишту. Његов мото био је "узми књигу, отави књигу", али градска влада је заинтересована само за узимање...

 

10479870_514293022033597_239052259409522

 

Колинс воли читање. Не само да зарони у књигу, већ и плива кроз странице.

 

"То је као да сам у читавом новом свету и ја то волим", рекао је. "Волим авантуристичке приче зато што сам онда у авантури и то је забавно".

 

Када је покушао да подели своју љубав према књигама, почела је веома фрустрирајућа авантура.

 

"Када смо се вратили кући са одмора, дочекало нас је писмо од градске владе Ливуда које каже да смо прекршили прописе и да морамо да је склонимо до 19-тог или ћемо добити казну", рекла је Спенсерова мајка, Сара Колинс.

 

Град Ливуд тврди да је мала кућица помоћна здрада. Град забрањује грађевине које нису повезане са нечијом кућом.

 

Породица је преместила малу библиотеку у гаражу, али Спенсер Колинс је рекао да планира да изнесе приговор градској влади.

 

"Рећи ћу им зашто је то добро за заједницу и зашто би требало да промене закон", рекао је. "Само желим да им објасним колико је то добро".

 

...

 

"Мислим, зашто не би узео конопац и повезао кућу и библиотеку." :)

 

http://www.kmbc.com/news/leawood-shuts-down-boys-little-free-library/26552394#!214OB

 

Спенсерова фејсбук страница: https://www.facebook.com/Spencerslittlefreelibrary

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замисли кад би сваки балавац смео да отвори бесплатну библиотеку какав би то хаос био... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замисли кад би сваки балавац смео да отвори бесплатну библиотеку какав би то хаос био... :)

 

Људи би ту могли свашта да прочитају, а дечко би могао да злоупотреби положај и уваљује свакву литературу невином и нивном народу...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Информације су опасно оружје . Боље да је направио стрелиште, мислим да му то нико не би бранио .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замисли кад би сваки балавац смео да отвори бесплатну библиотеку какав би то хаос био... :)

 

А што балавац ? Дечак највероватније хоће да подели оно што воли са другима , то је по мени племенит гест.

Ако је већ купио књигу , он има право да је неком и поклони , ја не видим шта је ту спорно.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи би ту могли свашта да прочитају, а дечко би могао да злоупотреби положај и уваљује свакву литературу невином и нивном народу...

 

Jos gore, mogao bi neiskvarene da opismeni.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

|}|2461 K0L1n53, 74K0 53 p0C1nj3! |}4n45 Knj164, 5U7|24 70|2|23n7, p0|2K5U7|24 |}|2z4v4!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ову фору "узми књигу и остави другу" је имао Гете институт у Београду, али не знам колико је заживело.

Imao. I ljudi provalili samo prvi deo fore sa uzimanjem.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...