JESSY Написано Јун 21, 2014 Пријави Подели Написано Јун 21, 2014 Традиционална руско-украјинскa литија одржана је прошле суботе у Курској (Руска Федерација) и Сумској области (Украјина), чиме је настављена вишегодишња традиција. Ујутро 14. јуна Архиепископ сумски и ахтирски Евлогије одслужио је Свету Литургију у Николајевском архијерејском манастирском подворју у селу Миропољу у Сумској области. У исто време, Митрополит курски и риљски Герман началствовао је богослужењем у Николајевском Белогорском манастиру у селу Горнаљ у Курској области. По завршетку богослужења православни верници из обе земље упутили су се са иконама, барјацима и песмама ка државној граници, где је у близини привременог контролног пункта покрај реке Псељ одржан њихов срдачан сусрет. Учесници литије су са сузама радосницама поздравили једни друге, изражавајући братску љубав и наду у учвршћивање мира и јединства међу народима Русије и Украјине. На месту сусрета архијереји из двеју суседних епархија одлужили су молебан пред иконом Мајке Божије „Прјажевска“, после којег су одржане посебне молитве за мир у Украјини. Након тога, литија је кренула даље до Свето-Тројицког храма у руском граду Суџа. Као што је истакао Архиепископ сумски и ахтирски Евлогије, литија је пропраћена посебним молитвеним и емоционалним полетом. „Радосно је било видети како верници Русије и Украјине, раздвојени границом, са сузама у очима поздрављају једни друге васкршњим поздравом“ — рекао је он. „Литија и заједничка молитва са руском браћом и сестрама доказ је нашег јединства“ – нагласио је украјински архијереј. Митрополит курски и риљски Герман је са своје стране приметио, да је захваљујући икони Пресвете Богородице „Прјажевска“ данас свако сведок надилажења мржње и очувања јединства. Литија је окупила преко хиљаду верника. У њој су узели учешће и представници локалних власти Курске и Сумске области. Са руског: Наташа Јефтић Извор: Православие.Ру Фото: portal-pravoslavie.sumy.ua obi-wan and Милан Ракић је реаговао/ла на ово 2 ''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''(Св.Нектарије Егински) ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука