JESSY Написано Мај 12, 2014 Пријави Подели Написано Мај 12, 2014 ОДРЖАНА ЛИТИЈА У ЗНАК ПОДРШКЕ СТРАДАЛНОМ РУСКОМ НАРОДУ У УКРАЈИНИ Јуче је после одржане Св. Литургије у руском храму Свете Тројице на Ташмајдану, одржана литија-Крсни ход од тог храма до руске амбасаде у знак подршке страдалном православном руском народу у Украјини који ових дана одлучује о својој будућности, у организацији Братства Св. Георгија Победоносца. По слободним проценама, да изрази подршку руској браћи у Украјини, који страдају од руке нео-фашиста последњих месеци, окупило се између 1500 и 2000 људи. Доносимо обраћање окупљеном народу представника тог братства, г. Данијела Благојевића. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! Браћо и сестре! Окупили смо се како бисмо се помолили за нашу православну браћу у Украјини који свакодневно страдају од руке неонациста и фашиста. Ми, православни Срби, желимо да поручимо нашој православној браћи у Украјини да смо свим срцем и свом душом уз њих и да нас свака њихова рана једнако пече и боли као и њих. Нема српског православног дома у којем није потекла суза посматрајући ужас и злочин почињен према недужном народу - страдалницима и мученицима из Одесе, Маријупоља, Луганска, Доњецка и других градова у областима на југостоку Украјине. Сваки ваш губитак, драга православна браћо, доживљавамо као и наш властити губитак. Ми православни Срби, који смо и сами страдали и још увек страдамо, молимо Господа да помогне свом народу у Украјини, Србији, Русији и на сваком другом месту где год да се налази... С вером у Бога - Господа нашег Исуса Христа - до коначне победе! Христос Воскресе! Ваистину Воскресе! Христос Воскресе! Ваистину Воскресе! Христос Воскресе! Ваистину Воскресе! Бог вас благословио, браћо и сестре. Амин! 31. (маја) ћемо организовати исти овакав молитвени скуп и даће Бог да ћемо спречити параду срама а не поноса. ПАРАДА ПОНОСА ЈЕ БИЛА У МОСКВИ! Данијел Благојевић– Братство св. Георгија Победоносца http://православнајапородица.срб/2013-05-23-11-31-31/475-odrzana-litija-podrska-rusima kron је реаговао/ла на ово 1 ''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''(Св.Нектарије Егински) ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
JESSY Написано Мај 12, 2014 Аутор Пријави Подели Написано Мај 12, 2014 kron је реаговао/ла на ово 1 ''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''(Св.Нектарије Егински) ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука