Jump to content

Операција: "Савезничка сила". Бомбардовање СРЈ 1999. године


Препоручена порука

Мој је отац био борац од почетка терористичких напада на ускрс 1999 на паштрику и кошарама где су се водиле паклене борбе из којих су само чудом извукли главе.Ја кажем оно што сам слушао,извори из прве руке што би се рекло.

А одгледајте филм операција стрела Милована Дрецуна па ћете ту мало боље видети.

 

 Gde se moze naci detaljnije o toj mini atomskoj bombi? Sta je to?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 548
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Свака част твом оцу, али немој ширити дезинформације човече... мош мислити-мини атомска бомба...

Да поновим рекао сам "да је тако назовем" јер је детонација била до тада најјача и облак дима се подигао у облику печурке,у филму који сам поменуо постоји приказ ток типа пројектила,како другачије да се окарактерише кад је горео и камен.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Gde se moze naci detaljnije o toj mini atomskoj bombi? Sta je to?

У филму операција стрела,у нашим медијима то није приказивано тада зато и незнају многи.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У филму операција стрела,у нашим медијима то није приказивано тада зато и незнају многи.

 

 Dobro, sad vidim da po onome sto si opiao to nema bilo kakve veze sa atomskom bombom nego si samo tako rekao zbog velike raznorne moci.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У филму операција стрела,у нашим медијима то није приказивано тада зато и незнају многи.

 

Како би било да пре одбранe србства научиш језик и правопис народа кога браниш? Невероватно је да сте практично сви до једног неписмени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно је у питању Мк-84. Њом је "тучено" свуд редом...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како би било да пре одбрани србства научиш језик и правопис народа кога браниш? Невероватно је да сте практично сви до једног неписмени.

Брзо куцање сад је баш важно што сам приликом куцања написао незнам а не не знам,случајно.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно је у питању Мк-84. Њом је "тучено" свуд редом...

Могуће,давно сам гледао филм па заборавио,наша војска се тада први пут срела,па су је и тако окарактерисали,па су чак били и збуњени да ли да користе маске или не,да ли ће им бити нешто.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сећам се прилично добро тих дана... Двадесет трећег увече (ако се не варам, ако није баш 24.) приказиван је Бој на Косову и мислим да је Шаиновић (ако није Мома Булатовић, један од те двојице с брковима) објавио ратну опасност... Двадесет четвртог је прекинута Есмералда и када су јавили да је бомбардовање почело, били смо у недоумици да ли су прозори подрхтавали од првих експлозија стварно или нам се чини. Сећам се да кад је стварно почело уопште се нисам плашио као што сам мислио да хоћу, јер сам баш био у страху од прве најаве "могућности ваздушних удара" још пола године-годину пре тога. Кад год нешто пукне по ноћи напољу притрчавао сам прозору да видим да није почело, покојни деда ме је тешио да нас неће бомбардовати јер "Шредер не да". :) Углавном, прво сећање из тог периода ми је мнооого лепо време, стварно не памтим после тога неко пролеће са тако мало кише и тако много сунца и исто не памтим да сам одгледао више домаћих филмова, нон стоп су само то пуштали на ТВ-у... Људи су се некако зближили, скупљали се по улицама да гледају у небо и коментаришу шта се дешава... Да не патетишем сад, пријало ми је мало да освежим памћење, било и никад се никоме не поновило...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С.. Двадесет четвртог је прекинута Есмералда и када су јавили да је бомбардовање почело,

 

kljucni momenat... :)):)) :)):)) :)):))

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

youtube

Nad večernjim Dunavom širi se

bela boja, bela boja, bela boja.

I u sećanje moli melodija

Minulih godina, minulih godina, minulih godina.

Ali razdelila se jata ptica

Naše pesme jednostavnih reči.

Ti odlazis u oganj, Jugoslavijo,

Bez mene, bez mene, bez mene.

 

Refren:

Za noć pod olovnim gradom,

Zato što nisam blizu

Ti oprosti sestro moja - Jugoslavijo!

Za smrt pod kišom proletnjom

Zato što nisam postala spasenje!

Ti oprosti, sestro moja - Jugoslavijo!

 

Kao crnooka devojčica, bespomoćna

Ti stojiš na drugoj obali.

No dopreti do te obale

Ja ne mogu, ne mogu, ne mogu.

Nad vecernjim Dunavom širi se

bela boja, bela boja, bela boja.

I u secanje moli melodija

Minulih godina, minulih godina, minulih godina.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...