Jump to content

ОБАВЕШТЕЊА везана за БФ !!!!!

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Nema brate filosofije. Ja sam prvo pitanje o ulozi Svetoga Duha u ikonomiji spasenja i Svete Tajne stvarno razbio. To mi je omiljena trema iz Dogmatike. Drgo pitanje sam potpuno kiksnuo. Drugo je bio o bogoslovkom ucenju treceg vaseljenskog sabora. POmesao sam Apoolinarija i Nestorija.

Prvo pitanje sam napisao na tri strane i mislim da sam bas gadjao sustinu. Dakle, mislim da filosofiranje ne pali bas, moras da napomenes bitne stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма наравно!

Никад не бих поново полагао већ положен испит. Шта вреди добити 10 када човек памти највише три месеца и шта онда? Свако се знање мора стално обнављати осим оног проживљеног опитно.

Како треба писати на испиту? Опширно? Колико страна? Зна ли неко шта владика тражи? Треба ли филозофирати?

Mislim da vladika ne čita radove, nego Petrovic....nisam polagala dogmatiku, ali sudeci po vezbama - tirade i filozofiranje su apsolutno nepotrebni...vazno je da on vidi da si razumeo suštinu i da si ovladao materijom...  0705_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хор Теодора Фокејског из Патре: Концерт византијске духовне музике

субота,8. мај 2010 - 19:30 - Амфитеатар Православног богословског факултета (скинуто са званичног сајта СПЦ)

:drugarstvo:  :drugarstvo:  slavabogu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ма наравно!

Никад не бих поново полагао већ положен испит. Шта вреди добити 10 када човек памти највише три месеца и шта онда? Свако се знање мора стално обнављати осим оног проживљеног опитно.

Како треба писати на испиту? Опширно? Колико страна? Зна ли неко шта владика тражи? Треба ли филозофирати?

Mislim da vladika ne čita radove, nego Petrovic....nisam polagala dogmatiku, ali sudeci po vezbama - tirade i filozofiranje su apsolutno nepotrebni...vazno je da on vidi da si razumeo suštinu i da si ovladao materijom...  :drugarstvo:

Мислим да је престрог Петровић, непотребно. Наравно да је филсофирање непотребно у смислу да тупиш, али и теологија јесте философија.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па тако и ја контам да је Догматика философски део религије. На то сам и мислио, али исписати три странице чисте суштине, па то је за мене онтологија.  :0104cheesy:

И још добити 7, па стварно сам обесхрабрен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Па тако и ја контам да је Догматика философски део религије. На то сам и мислио, али исписати три странице чисте суштине, па то је за мене онтологија.  :0104cheesy:

И још добити 7, па стварно сам обесхрабрен.

Обавезно научи саборске одлуке (догматске), научи еклисиологију св. Игнатија Антиохијског и преузми предавања Вл. Игнатија са нашег сајта. Ја сам их напамет научио 0202_238 Али сам дефинитивно кикснуо код трећег васељенског сабора.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала вам пуно свима који нам преностите своја искуства.

научи еклисиологију св. Игнатија Антиохијског

Баш сам у овом року имао то питање из Патрологије!

Аудио предавања сам скинуо, а појавила су се нека и на Верујем-сајту од скоро, скинуо сам и њих. Не знам да ли су иста. Мислим да нису, јавићу кад их преслушам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

koja su to nova predavanja na verujemu?

Imam ja neka predavanja vladikina koja sam odavno skinula sa verujem, ali ne znam kako da ih okacim ovde! Oce Ivane, pomozite....
Ми имамо преко 50 окачених предавања Владике Игнатија. Имамо и та са верујем и нека која постоје само код нас. Ако има нешто најновије из 2009 или 2010 би нам значило.

Иначе Маро, имаш ли и нека друга предавања, других професора? Ако имаш или знаш неког ко има, најлакше ће бити то да се постсви на сајт. То ћемо ми да одрадимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koja su to nova predavanja na verujemu?

Imam ja neka predavanja vladikina koja sam odavno skinula sa verujem, ali ne znam kako da ih okacim ovde! Oce Ivane, pomozite....
Ми имамо преко 50 окачених предавања Владике Игнатија. Имамо и та са верујем и нека која постоје само код нас. Ако има нешто најновије из 2009 или 2010 би нам значило.

Иначе Маро, имаш ли и нека друга предавања, других професора? Ако имаш или знаш неког ко има, најлакше ће бити то да се постсви на сајт. То ћемо ми да одрадимо.

У реду. Имам нека снимљена предавања из ове године, па Вам шаљем у најскорије време....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

super! posalji jos ako neko ima od studenata. Jesi li iz BG? Mozes nekom nasem adminu koji je iz BG da das. Naravno ako si iz BG.

Uh, kako mi je glupa ova poruka.

Sve je u redu! Razumemo se! Mogu da ostavim na fakultetu DVD sledece nedelje...dogovoricemo se...Iz Beograda sam....
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Откуд сад па 50 предавања на сајту? Имам их тек десетак, кад их пре окачисте, па пре десетак дана сам их скидао. И отац Иван научио све напамет. Па где сам ја од вас, моја генерација је много назаднија.  Hristos vaskrse

Ево ових предавања, прастара су: http://www.verujem.org/audio/ignatije_audio.htm

Иначе изашао је рок на сајту ПБФ, Догматике међутим нема. Крив је опет извесни Петровић, да погађам?

Измена: Ево скидам преостало, ово а верујем.орг сте поставили...Не знам како ми је промакло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...