Jump to content

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена


Препоручена порука

Додај ово на оно што сам претходно написао. Две групе православних прота благосиљају две војске које се међусобно убијају. Тотално лудило...

Све ја тебе негде схватам... Са том разликом, што су `99-те они дошли да убијају нас... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

šta hoap cupa po vukovaru, vukovar je bio legitiman vojni cilj, grad vojna tvrđava, potpuni strateški promašaj JNA ali legitimni vojni cilj baš ko i sarajevo

 

...... вас легитимни војни циљеви.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко секташтво. Зваћемо их "Путинови Сведоци"... :)

 

Етикетирајте ви људе како хоћете усоро ће се разјаснити неке ствари у Србском ткиву.

 

Добри Лекар одстраниће злоћудни тумор из тела Србског.

NATO STEP BACK NO PLACE FOR YOU IN SERBIA!!!

EU YOU WILL NOT CONQUER LAND OF THE SERBS!!!

СРБИНЕ БРАТЕ ЗАР ИМ ВЕРУЈЕШ? ЖЕЛЕ НАМ ЗЛО ЛИЦЕМЕРИ ЗАПАДА, НЕ ДАЈ СЕ ПРЕВАРИТИ!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О Вуковару можемо да причамо, за Сарајево се не бих сложио са говорником одозго, и уопште мислио сам на учешће војника данашње Војске Србије, од којих ниједан након маја 1992. године и повлачења исте са територије БиХ, није учествовао у борбеним операцијама вн граница тадашње СРЈ....

mislim pogledaj strukturu tzv armije BiH u sarajevu pa ćeš da vidiš da je to bilo daleko najveće ratište na balkanu i evropi još od drugog svijetskog rata, uz to i srbi su se branili u sarajevu, ne samo muslimani , znači ako mislis na samu urbanu sredinu onda je sarajevo i muslimanska i srpksa priča, drugo ako misliš na opsadu kao nelegitimnu vojnu metodu onda ćeš morati da popljuješ sve armije svijeata jer ni jedna nije čista  od toga, tako da te brate ne razumijem ni malo ti si vojnik profesionalac bio pa te još manje razumijem ,ajde da ti to nije profesija pa da razumijem da su ti  medijske propagande formirale misljenje a ovako ne znam....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно је опсада Кордун... Друго је "шенлучење" и пуцање по граду са положаја одозго... А није да није било тога... Уосталом Сарајево није тема него: Могућност враћања редовне војне обавезе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево већ 16-ту страну причамо о томе, а већ на трећој сам (могао је и било ко други-ако га је интересовало) навео "тумачење" из МО, тако да ова братија која се "боје" служења војног рока и чињенице да ће можда тиме "изгубити" један део свог живота-немају зашта да брину...

 

a demanti za ovo:

 

,,...Војна вежба са лицима из резервног састава планирана је да се изведе позивањем лица из:

- Центара МО Вождовац и Савски Венац 05.03.2014. године..."

http://www.mod.gov.r...d_sadrzaja=4911

 

,,...Nedavno sam dobio poziv za vojne vezbe u Nisu..." 27.10.2013.

http://www.mycity-mi...ojne-vezbe.html

 

https://www.pouke.org...ну-вежбу/page-3

 

?

 

Šta je s tim? Prema njihovom sajtu, oni konstantno zovu ljude na nekakve vežbe

 

Mislim da bi ustav trebao da garantuje slobodu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево примера... Када је било бомбардовање 1999. године. готово сви које сам знао и знам на а. Батајница ( а познајем готове све са аеродрома), били су и против СМ и против његових суманутих одлука. Али када се десило то што се десило, морала се земља бранити и нико, као и што сам документарни филм о том периоду каже, "није рекао нећу". Ни међу професионалцима (читај војницима по уговору, подофицирима, официрима), нити међу младићима који су били на редовном одслужењу војног рока... Е сад, ако неки од вас сматрају, да је било исправно, да неки иду у рат, док неки треба да се "извуку" и кажи-шта ме брига, то није "мој рат"... Па у реду. Нећу никоме да намећем мишљење... Није био ни мој

 

sam si sebi odgovorio - svi su svojevoljno bili rešeni da brane, i ja bih kada bih morao, kada ne bi bilo druge, ali to je lična odluka, a ne robija

 

a sad zamisli kada nekoga protiv njegove volje pošalješ na ratište, kako iko može očekivati ratovanje od demotivisanog čoveka

pa pričaju ljudi, na ratištu su samo sedeli zaklonjeni i pucali po koji u fazduh dok im nije isteklo ta ~3 meseca i odoše kući, i to je pametno ako mene pitaš

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izrael sam naveo kao primer jedne realno male drzave koja se vrlo ozbiljno odnosi prema pitanju vojske i sluzenju vojnog roka... Ne smatram da bismo mi trebali biti takvi, ali mislim da bismo mogli da izvucemo najbolje iz svih primera oko sebe, a ne samo ono najgore, i to uporno!

 

a da se mi ipak više ugledamo na Švajcarsku

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a da se mi ipak više ugledamo na Švajcarsku

 

 

 

У Швици, колико знам, сваки становник дужи по један комад војног наоружања...држи га код себе кући и обучен је за употребу...неко има пушку, неко има минобацач, неко има ракетни бацач...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви добију аутоматску пушку и обуку да са њом рукују. Иначе много воле оружје и пуцање, имају редовно такмичења итд.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...