Jump to content

Хорови на Литургијама - да или не?


Да ли сте за то да на Литургији пева хор или добра певница?  

138 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте за то да на Литургији пева хор или добра певница?

    • Хор
      34
    • Добра певница
      107


Препоручена порука

Meni bi divno veceras u crkvi a za pjevnicom 2 covjeka koji tako lijepo pjevaju... Narvno zajedno sa narodom...

Predivno, slava Gospodu.

klapklap :cmizdrenje: bendoff

A na kraju jos vladika Jefrem i miropomazenje...  dada

          ????????, ????; ???????????? ?? ??? ???? ?? ?????? ?????? ? ?? ? ?????? ????? ????? ???????. ????, ????,... ??? ??? ??? ????? ???????... ? ????? ????... ?? ??? ?? ????? ??????? ??? ??? ???...

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni bi divno veceras u crkvi a za pjevnicom 2 covjeka koji tako lijepo pjevaju... Narvno zajedno sa narodom...

Predivno, slava Gospodu.

bendoff dada klapklap

A na kraju jos vladika Jefrem i miropomazenje...  0442_feel

           ????????, ????; ???????????? ?? ??? ???? ?? ?????? ?????? ? ?? ? ?????? ????? ????? ???????. ????, ????,... ??? ??? ??? ????? ???????... ? ????? ????... ?? ??? ?? ????? ??????? ??? ??? ???...

Hvala brate Mladjo na ispravci!  crvenilo  klapklap

Ispravicu da ne stoji pogresno...

Mislim da znam i koju su svestenici bili ako si zapamtio da dobro vicu!  :cmizdrenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ????? ??????? ? ?? ????? ????? ???? ?? ????? ??????? ?? ???????????.

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bio sam u jednom manastiru gde su mosnasi pevali za pevnicom.

Vizantisko pojanje. I to galsno i jasno!

Ni jedan od njih nema sluha ni malo, ali vidi se da vole da pevaju i da

ne pevaju ni narodu ni sebi ve? - Bogu!

Šta da kažem, pošto nisam mogao da uživam u njihovom pojanju, sve vreme sam

razmišljao o re?ima koje sam (neizbežno!) slušao i mogu iskreno re?i - našao sam

na?in da i u takvim okolnostima - uživam!

??????!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш и не волим хорове на св. Литургији, нарочито ми смета кад почну неке своје оперске тренутке... некад ми се чини дођох у оперу... и још ми смета кад се чује да диригент или ко већ распјевава их тј. даје им почетни тон... за мене је пјевница оно што волим

"И кад стојите на молитви, праштајте ако шта имате против кога; да и Отац ваш који је на небесима опрости вама сагрешења ваша. Ако ли пак ви не опраштате, ни Отац ваш који је на небесима неће опростити вама сагрешења ваша." (Марко 11, 25-26)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Гласам за пјевницу, наравно  0110_hahaha

По могућности византијско појање  :)

Некако се љепше осјећам кад слушам људе за пјевницом, него неке хорове. Скроз имам другачији доживљај.

Уопште не могу да пјевам на Литургији кад хоре поје.

Али,хвала Богу пјевам(о) сваке недјеље у својој парохији за пјевницом и немам потребе нигдје друго ићи   dada

"Slusaj, dete moje! Kad Bog dopusta da se dogodi nesto lose, na kraju se iz toga radja nesto dobro. Upamti to."

Iz Ja-grada u Ti-grad

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гласам за пјевницу, наравно  bighugbighug

По могућности византијско појање  0442_feel

Некако се љепше осјећам кад слушам људе за пјевницом, него неке хорове. Скроз имам другачији доживљај.

Уопште не могу да пјевам на Литургији кад хоре поје.

Али,хвала Богу пјевам(о) сваке недјеље у својој парохији за пјевницом и немам потребе нигдје друго ићи  8084.gif

Скажем се.

Јесте, заиста је лијепо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Певница  bighugbighug

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=qFNX63PPxJQ

Ово редовно слушам, одлично је.

Јел си ти неки од ових ?

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Певница  0442_feel

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=qFNX63PPxJQ

Ово редовно слушам, одлично је.

Јел си ти неки од ових ?

Хвала!

Вођа леве певнице  bighugbighug

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ranije nisam kontao horove, zvucali su mi koncertno, dok nisam cuo npr. becejski hor. Nekako je osecajan i pojacava ni utisak. U zadnje vreme mi je ok i hor saborne Crkve u N.S.-u. Dok mi je hor almaskog hrama takodje u N.S.-u nekako cudan, cak pevaju Simvol vere, koji je jedini individualni momenat na liturgiji gde ispovedamo veru.

Koviljci su mi najvisi nivo, sta reci...

www.facebook.com/home.php?#!/pages/Novi-Sad-Serbia/Mirici/115386398553?ref=ts iliti

http://slobodanmiric.blog.rs/blog/slobodanmiric

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Предлажем да чујете мишљење Архимандрита Пајсија на тему појања,много лијепо излагање,али врло кратко.Много ми се допада онај тренутак када прича о пјевници до 10 вијека,и ко је могао тада да се нађе за пјевницом...

http://rapidshare.com/files/341443327/01-AudioTrack_01_Arhimandrit_Pajsije_-_Otac_koji_te_voli.mp3.html

Има ли ово неко, па да поново постави?

Плиз треп треп :-)

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...