Jump to content

Врбас: Плаћају грејање иако га немају "јер их греје комшијски зид"


Препоручена порука

Ovde vecina polazi od toga da toplane jako dobro greju (24 sata kako kaze PIP) a ostali , koji nisu na cg , se slepaju i kradu. Ja polazim od slucaja koji znam -da se radijatori cg zagrevaju 2 puta na dan (slucaj kod nas u gradu) ujutro i predvece i da je preskupo. Ovde tesko da vaze zakoni termodinamike u korist komunalnog preduzeca :)  .Za trosoban stan grejanje kosta koliko i za kucu od 150 m2 bukvalno! Tako da iskustva su razlicita pa iako postoje ljudi koji kradu i slepaju se - komunalna preduzeca to rade na veliko.

Па нико није ракао да није скупо или како кажеш прескупо грејање за наша бедна примања али то је тема за себе. Ја само кажем да не може бити праведно да се појединци у згради искључе са грејања. То што су неки искључени је проблем из прошлости колико сам упућен. Сада више и не постоји таква опција (бар код мене у граду). Али шта да се ради то је наслеђе са којим сада треба некако да се изађе на крај. На жалост има из тог доба доста пропуста као рецимо оних који су "купили" пензије и примају их већ 20 година а још су способни за рад. Ето такве финансирам плаћајући пензијско осигурање у радњи коју држим (радња је на жену) а сам нисам пријављен нити ми иде стаж јер не могу све да исфинансирам. Има таквих и сличних проблема још доста и морамо да будемо свесни да у неким стварима не можемо гледати само своје интересе иначе оде нам колектив у три...

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao sto neko pre napisa- ako su dozvolili da se u zgradi bira hoce li se neko grejati na centralno ili nece onda ne moze da se naplacuje "indirektno grejanje" jer taj koji se ne greje na centralno greje se na ta peci recimo i  greje svoje zidove a ne greju mu komsije. Ovo naplacivanje indirektnog grejanja je uvedeno zato sto im se moze jer nece niko ici da se tuzi iako po mom uverenju nisu u pravu. 

 

 

Mogli bi i da pitaju ko hoce svetlo u hodniku a ko nece pa oni sto nece da ne placaju struju i sijalice ...Samo kako da obezbedis da ovi idu po mraku? Mozda neke senzore da postave pa cim se ukljuci svetlo oni koji ne placaju, a zateknu se na hodniku, da budu sprzeni munjom?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Станови се греју 24 часа (бар код мене)

 

Kod mene bogami ne. Grejanje počinje u 5 ujutru i završava se oko 9 uveče. Jedino kada greju 24h su Nova godina i Božić.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo jos nesto da vam kazem ... kada god pricam sa oratcima iz Srbije preko Skypa, svi oni sede ispred compa u majcama sa kratkim rukavima a ja u duksu i to debljem ... Toliko o grejanju u Srbiji i ovde ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo jos nesto da vam kazem ... kada god pricam sa oratcima iz Srbije preko Skypa, svi oni sede ispred compa u majcama sa kratkim rukavima a ja u duksu i to debljem ... Toliko o grejanju u Srbiji i ovde ...

Јесте у већини случајева као што кажеш Бароне, али ипак је то друга тема. Ова тема говори о појединачном искључењу са система грејања у зградама.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:trtmilo:

Нека онда топлана (држава) изфинансира уградњу калориметра. После добијеш рачун, платиш и мирна Морава.

Људи на селу су до скоро морали, буквално, све да финансирају. Од увођења струје када су морали да плаћају бандере и уградњу истих, па преко плаћања телефона и централе за исти и финансирања још моного чега а на крају они само наплаћују...

На западу ти доведу сваки прикључак па те онда "смуде" 

:dedica:  :dedica:  :dedica:

 

Odkupio si stan za 5 marke, ne zelis da ulazes nista u taj stan i sada jos drzava treba da ti ugradjuje neke skalamerije?

Ne, vas je sve od reda taj socijalizam ubio u pojam. Zasto ne bi to vlasnik stana sam platio? i merac za vodu i merac za grejanje.

Pa ne kosta to silno bigatstvo, kosta po stanu 200-300 evra. I ako su ljudi na selu morali sve samo da finasiraju

po cemu su ljudi kojima su poklonjeni stanovi privilegovani da im drzava sve placa?

 

Zasto covek koji ima kucu mora vec u julu da ima 800 evra da bi kupovao drva i ugalj, a vas bas briga.

Mnogo vam je 35 evra mesecno za centralno grejanje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogli bi i da pitaju ko hoce svetlo u hodniku a ko nece pa oni sto nece da ne placaju struju i sijalice ...Samo kako da obezbedis da ovi idu po mraku? Mozda neke senzore da postave pa cim se ukljuci svetlo oni koji ne placaju, a zateknu se na hodniku, da budu sprzeni munjom?

Nema smisla ovako banalizovati diskusiju. Tacka.

Светост не може да сапостоји заједно са еластичном савешћу која трпи компромисе тамо где њима места нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogli bi i da pitaju ko hoce svetlo u hodniku a ko nece pa oni sto nece da ne placaju struju i sijalice ...Samo kako da obezbedis da ovi idu po mraku? Mozda neke senzore da postave pa cim se ukljuci svetlo oni koji ne placaju, a zateknu se na hodniku, da budu sprzeni munjom?

 

Ma ljudi ne shvataju da je to sada njihovo vlasnistvo, nema vise Tite i partije, a vlasnik mora da brine sam o svojoj imovini.

Nepoznato je u Srbiji da svakog meseca moras da uplacujes i 50- 70 evra mesecno za neke velike radove na zgradi

jer na svakih 20 godina mora da se pravi novi krov, da se saniraju balkoni, podzemne garaze, pri cemu ni ovo sto

uplacujes nije dovoljno nego ti odjednom kazu da moras u roku od dva meseca da uplatis 6-7000 evra, a ako nemas,

uzmes kredit, a ako ne mozes da uzmes kredit, onda prodajes stan.

 

Ja licno placam taj infostan ( tu je i grejanje, voda, djubre, bastovan, hausmajstor) 450 evra mesecno.

Tu nije struja, telefon, internet. Pristojno, mozda malo i luksuzno stanovanje je privilegija, ali svaki luksuz kosta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema smisla ovako banalizovati diskusiju. Tacka.

 

 

Pa koja je razlika u koriscenju osvetljena za koje se ne placa i grejanja za koje se ne placa? Razlika je samo u tome sto je grejanje puno skuplje ...

 

Sedne baja , iskljuci grejanje i ne placa ga ali ga greju komsije ... I naravno placaju ...Odvajaju od usta  svoje dece a baja ne odvaja nista od svoje ... ne moze biti postenije ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa koja je razlika u koriscenju osvetljena za koje se ne placa i grejanja za koje se ne placa? Razlika je samo u tome sto je grejanje puno skuplje ...

 

Sedne baja , iskljuci grejanje i ne placa ga ali ga greju komsije ... I naravno placaju ...Odvajaju od usta  svoje dece a baja ne odvaja nista od svoje ... ne moze biti postenije ...

 

Ma to ti je srpska, domacinska solidarnost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ljudi ne shvataju da je to sada njihovo vlasnistvo, nema vise Tite i partije, a vlasnik mora da brine sam o svojoj imovini.

Nepoznato je u Srbiji da svakog meseca moras da uplacujes i 50- 70 evra mesecno za neke velike radove na zgradi

jer na svakih 20 godina mora da se pravi novi krov, da se saniraju balkoni, podzemne garaze, pri cemu ni ovo sto

uplacujes nije dovoljno nego ti odjednom kazu da moras u roku od dva meseca da uplatis 6-7000 evra, a ako nemas,

uzmes kredit, a ako ne mozes da uzmes kredit, onda prodajes stan.

 

Ja licno placam taj infostan ( tu je i grejanje, voda, djubre, bastovan, hausmajstor) 450 evra mesecno.

Tu nije struja, telefon, internet. Pristojno, mozda malo i luksuzno stanovanje je privilegija, ali svaki luksuz kosta.

 

 

Toliko kosta i mene. Struja, telefon itd ide obaska ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A placam i za smece naravno a pored toga smece se moze odlagati samo u komunalnim kesama koje se posebno kupuju u komuni i kostaju oko 1-2 evra komad , u zavisnosti od velicine ... I samo u njima smes da odlazes smece, druge kese ne kupe djubretari ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A placam i za smece naravno a pored toga smece se moze odlagati samo u komunalnim kesama koje se posebno kupuju u komuni i kostaju oko 1-2 evra komad , u zavisnosti od velicine ... I samo u njima smes da odlazes smece, druge kese ne kupe djubretari ...

 

E, ali je zato u Nemackoj, Francuskoj, Italiji sve lepo, cisto, uredno, svaki normalan covek zna da sve to kosta,

naravno da su te cene uvek preterane, ali sta da se radi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, ali je zato u Nemackoj, Francuskoj, Italiji sve lepo, cisto, uredno, svaki normalan covek zna da sve to kosta,

naravno da su te cene uvek preterane, ali sta da se radi.

 

 

Tu si u pravu. Kod nas ljudi misle da red, cistoca, dobri putevi, ciste ulice padaju sa neba. Da to sredjuju nocu patuljci i to gratis ..

 

Sada bi neki, eto mrtvi ladni iskljucili grejanje i sta ih briga, nista ne placaju a u stanu toplo ... I ne pada im na pamet da to "toplo" u njihovom stanu neko treba da plati iz svog dzepa ... da to ne pada sa neba ...

 

I kada drzava resi da tu uvede neki red onda ona pljacka, otima od naroda itd ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...