Jump to content

Ванредни парламентарни избори 2014. године

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne znam otkud ti te informacije. Ja sam bila na trudnickom 1g i to radim za stranu kompaniju. Pre par meseci sam se vratila sa trudnickog bez ikakvih problema. U medjuvremenu mi je poslodavac isplacivao plate a drzava mu je sve to refundirala, doduse sa malim zakasnjenjem ali je ipak refundirala tako da ne vidim u cemu je problem. Ako vredis kao radnik poslodavcu, on ce se uvek truditi da te zadrzi isto kao sto ces se ti kao radnik truditi da budes odgovorna da bi te poslodavac koji je ok zadrzao. Simple as that!

Моја комшиница је добила отказ исти дан кад је саопштила послодавцу да је трудна. Посао је такав да лако може да се обучи нови радник и послодавац мења раднице као на траци.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могуће је да ниси упознат са чињеницом да труднице добијају отказе чим затраже трудничко боловање и да се потписују споразуми којима се прихватају откази у случају трудноће код младих девојака које успеју да се запосле.

Зато сам ти и напоменуо да је разлика да ли гледамо шта би требало и шта јесте. Ако Двери кажу да неће смети да се отпусти трудница због трудноће а већ постоји закон који то регулише, сасвим је јасно да се ради о томе да Двери причају о реализацији и поштовању тог закона а то је сређивање судства и инспекцијских органа.

 

Ne... nije jasno... budući da nisi tako napisao a sređivanje sudstva i inspekcijskih organa je priča za sebe (i takođe bez konkretnih predloženih mera predstavlja praznu priču)... ja sam komentarisao ono što si napisao.

 

Unapred potpisani sporazumni raskidi radnog odnosa su potencijalni problem za sve zaposlene a ne samo za trudnice... iako ta pojava nije baš toliko rasprostranjena... taj ko to radi će to raditi svim zaposlenima... a taj problem se rešava na način koji nema skoro nikakve veze sa trudnicama...

 

Inače, sad vidim ovde da Dveri predlažu:

"строго кажњавање послодаваца за условљаваље младих жена бланко отказима у случају трудноће"

što je opet glupo jer fora sa blanko raskidima radnog odnosa je upravo u tome da ne može da se dokaže da su dati unapred i kao uslov za zaposlenje. Ako zaposleni dokaže da je sporazum potpisao pri zapošljavanju a ne onda kada je datiran, sporazum će biti oglašen ništavim i poslodavac će izgubiti spor.

 

Cela ta situacija se zapravo rešava tako što u zakou propišeš da u sporazumnom raskidu radnog odnosa zaposleni mora svojeručno slovima da upiše datum raskida i problem je rešen.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Cela ta situacija se zapravo rešava tako što u zakou propišeš da u sporazumnom raskidu radnog odnosa zaposleni mora svojeručno slovima da upiše datum raskida i problem je rešen.

 

A ne bi bilo lose i  uvesti krivicnu odgovornost pa slati malo i na robiju ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ne bi bilo lose i  uvesti krivicnu odgovornost pa slati malo i na robiju ...

Ma najbolje da sve preduzetnike posaljemo na robiju, a svi zaposleni da lepo zalegnu na drzavne jasle! Arapi ionako poklanjaju pozajmice, kako objasnjava ministar Krstic "Da nije bilo ove pozajmice od Arapa, morali bi se zaduzivati" i lepota jedna od prosperiteta i napretka! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dragas je sklepao ekonomski pokret i izlazi na izbore, a sa dverima je zavrsio saradnju jos odavno, odma posle onih nekoliko javnih tribina.

 

Ali dve stvari su koje nas sprecavaju da napredujemo, to su strah i zaglupljenost. Tako da se izgleda jos necemo mrdnuti, nego kad situacija postane uberkatastrofalna i kad nestane leba e onda... a kako stvari stoje izgleda da cemo docekati da se politicari medjusobno istrebe...

 

Pa dobro, bar se distancirao od Dveri, s obzirom za sta se zalazu, i to je neki napredak. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Завршен велики опозициони свенародни протест Двери

 

Покрет Двери тражи оставку главног и одговорног уредника информативног програма РТС-а Ненада Љ.Стефановића, због кршења Закона о избору народних посланика и општеобавезујућег упутства РРА – то је пред неколико хиљада окупљених поручио Бошко Обрадовић.

naslovna-slika.jpg

Покрет Двери је на великом народном опозиционом протесту испред РРА тражио од РРА да хитно омогући равноправан третман свих изборних учесника на великим медијима у преосталих пет дана изборне кампање. ово се посебно односи на велике телевизијске дебате из којих су избачени представници Покрета Двери: Упитник и Реч на реч на РТС-у, Одлука и Утисак недеље на Б 92, Блиц дебата и Став Србије на ТВ Првој, Тешка реч и Добро јутро на ТВ Пинк.

Покрет Двери изнова наглашава да је Скупштина Србије распуштена и да не постоје парламентарне странке - тако да је кршење закона позивање у јаве дебате искључиво досадапњих тзв парламентарсних странака! Сви изборни учесници морају имати равноправан третман на медијима.

Tan2014-3-9_171817819_11.jpg

Испред РРА, присутнима су се обратили члан Старешинства Покрета Двери Бранимир Нешић, носилац београдске листе Двери Владан Глишић, противкандидат Двери у лажној трци за градоначелника Марко Јанковић, проф др Мила Алечковић, новинар Милан Миленковић, предсеник Владе РС у прогонству Ратко Личина и председник Скупштине АП КиМ Славко Стевановић.

Испред РИК-а, пред више хиљада окупљених су се обратили академик Коста Чавошки и члан Старешинства Двери Срђан Ного који су указали на изборну крађу 2012.године и да нова изборна крађа неће проћи.

На завршетку протестне шетње испред РТС-а, носилац републичке изборне листе Двери, Бошко Обрадовић, рекао је да Двери никада неће бити део обојених НАТО револуција и украјинског сценарија иза кога стоје снајперисти и интереси западних земаља. Србија већ 14 година живи украјински сценарио, јер државом владају интереси странаца. Покрет Двери је државотворни покрет породичних људи који позива све грађане Србије да 16.марта гласамо за ослобођење Србије од медијског мрака, изборне крађе, страначке пљачке и стране окупације.

Данашња протестна шетња је била шетња слободних људи који се не плаше владајућег режима Александра Вучића и Ивице Дачића и који су показали да слобода долази од 16. марта и уласка Двери у Скупштину Србије.

Информативна служба покрета Двери

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma najbolje da sve preduzetnike posaljemo na robiju, a svi zaposleni da lepo zalegnu na drzavne jasle! Arapi ionako poklanjaju pozajmice, kako objasnjava ministar Krstic "Da nije bilo ove pozajmice od Arapa, morali bi se zaduzivati" i lepota jedna od prosperiteta i napretka! 

 

 

Ne to nego ako falsifikuju potpis i datum onda da robijaju ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro, bar se distancirao od Dveri, s obzirom za sta se zalazu, i to je neki napredak. :)

Kakav napredak? On je to sto jeste, uopste nije politicki uslovljen niti ima veze sa tim, tako da nema tu sta da se napreduje ne napreduje, on je bio snjima u smislu vatanja za slamku, treba da se shvati da minorna lica ne igraju ulogu. Ako imas viziju i cilj, lako se u hodu da sve resiti...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav napredak? On je to sto jeste, uopste nije politicki uslovljen niti ima veze sa tim, tako da nema tu sta da se napreduje ne napreduje, on je bio snjima u smislu vatanja za slamku, treba da se shvati da minorna lica ne igraju ulogu. Ako imas viziju i cilj, lako se u hodu da sve resiti...

 

Razumem, ali ipak mislim da mu je partnerstvo sa Dverima donelo vise stete nego koristi. U tom smislu smatram da je napredak sto se distancirao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema stete, cak naprotiv, iz svake "stete" moze da se izvuce nesto korisno :)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema stete, cak naprotiv, iz svake "stete" moze da se izvuce nesto korisno :)

 

Moze, moze. Tako su i komunisti npr. troskove radne snage racunali kao  prihod, a Vucic stedi povecavajuci dug. Sve se da relativizovati, ali istina je ipak istina. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je sad spinovanje, to nije lepo :)

 

Zavisi kako se posmatra, nekome je casa poluprazna, a nekome polupuna.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1781996_713050548745866_896355644_n.jpg

Ма ходи да те цмоким коалициони брате мој...

 

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1781996_713050548745866_896355644_n.jpg

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ljubav" banditska nema granica :))

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.postar.rs/?p=9217

 

 

Čedomir Jovanović: Nisam obrezan ali hoćemo graditi najveću džamiju u Beogradu
 

pol-ceda_620x0-620x360.jpg

 
Čedomir Jovanović lider LDP je ogorčen zbog toga što su njegovi politički protivnici pustili glasinu kako je on  zbog koalicije sa bošnjačkom strankom muftije Moamera Zukorlića pristao da postane musliman i obreže se.
 
To je gnusna laž koja dolazi iz Dačićeve kuhinje koga su Čedomir i LDP prozivali za veze sa narkobosom Šarićem i za korupciju- tvrdi LPD.
Ja sam pristojan i porodičan čovek, pa me to sprečava da vam pokažem i dokažem na licu mesta da li sam obrezan ili ne. Što se tiče ideje koju mi je predložio muftija Zukorlić da se u centru Beograda gradi najveća islamska bogomolja – ja sam je podržao, kao što je muftija podržao naše stavove o pravima LGBT populacije. O realizaciji projekta izgradnje velike džamije što će biti značajna strana investicija ćemo više govoriti posle izbora ako LDP bude deo koalicije koja će upravljati Beogradom – objašnjava Jovanović.
Ekipa Poštara
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...