Jump to content

Божић у нашој Светој Цркви - све вести на једном месту

Оцени ову тему


Препоручена порука

Христос се роди, ваистину се роди, свако добро драги моји. Живели! :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Тропар, глас 4.


Твојим рођењем Христе Боже,

засија свету светлост Богопознања,

јер се у тој светлости звездом учаху они који звездама служе, да се клањају Теби,

Сунцу Правде, и да познају Тебе са висине Истока,

Господе, слава Ти!

 



Кондак, глас 3.


Дјева данас Натприродног рађа,

а Земља пећину приноси Неприступном.

Анђели с пастирима прослављају у песмама, а мудраци са звездом путују,

јер се ради нас роди Дете мало,

Превечни Бог.

 

 

https://www.pouke.org...page/index.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
МИР БОЖЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!

7. Јануар 2014 - 17:27

img_6715.jpg

 

Божићним литургијском сабрањем у београдској Сабoрној цркви началствовао Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј

 

 

Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј началствовао је јутрос, на радосни празник Рођења Господњег, светом архијерејском Литургијом у Саборној цркви Светог архангела Михаила у Београду. Поред многобројног верног народа, светој Литургији су присуствовали председник Владе Србије г. Ивица Дачић, престолонаследник Александар Карађорђевић и принцеза Катарина, представници републичке и градске власти, апостолски нунције г. Орландо Антонини, надбискуп Станислав Хочевар, као и представници Исламске заједнице Србије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...