Jump to content

Нико као ја - Емир Кустурица

Оцени ову тему


Таша

Препоручена порука

Ја то сматрам Србијом...

А везано за Емира...сваки диктатор има свога градитеља...па тако и Вучић и Додо

 

 

Vezano za diktatore .... ne znas ti znacenje tog termina ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vezano za diktatore .... ne znas ti znacenje tog termina ....

Знам, немам слободу кретања, немам правну заштиту и могућност заштите од политичког прогањања, немам могућност на неприкосновеност имовине, и слобода говора.

 

То је одлика свих ек ДБ земаља не само РСа..

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам, немам слободу кретања, немам правну заштиту и могућност заштите од политичког прогањања, немам могућност на неприкосновеност имовине, и слобода говора.

 

 

 

Tisi zreo da zatrazis politicki azil u Svedskoj ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта тебе брига, о Зелени Зубе, (још си зелен, ко паприка зелена) ко је коме и шта поклањао!? (и узвичник и упитник) :)

 

Помно пратиш,

шта ради Куста,

и зелена уста,

би ти без њега,

била пуста...

Добро, па тим редоследом "и узвичник и упитник" се да и закључити како је интензивнији усклик, тј. афектирани став, од овог тешког философског "А шта тебе брига" питања. Бар кад је о интерпункцији реч, а о садржају ме боле бриге. Имаш овде и једну тему посвећену хаику поезији, што би се 'но казло, раскошну.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Kusta tuzi carevine koje  vec skoro pa i 100 godina ne postoje :D

 

 

Kusturica: Tražiti poništenje procesa Principu
Tanjug | 07. februar 2014. 16:18 |

Direktor Andrićevog instituta u Višegradu Emir Kusturica kaže kako ova institucija raspolaže podacima na osnovu kojih će biti traženo poništenje procesa Gavrilu Principu

 
emir_620x0.jpg

Emir Kusturica

 
  •  

"Sud je bio nelegalan i vodio je proces koji nije bio legalan", rekao je Kusturica u Ministarstvu prosvete.

Ugovor o saradnji podrazumeva finansiranje naučnih i istraživačkih projekata.

Institut, kako je navedeno, radi tri meseca i ima odseke za književnost i istoriju, a Srbija je današnjom uplatom ispunila svoj deo obaveza nastalih zajedničkim osnivanjem Instituta od Vlade Republike Srpske i Srbije, pre dve godie.

Ovo je, kako je rečeno, prvi međudržavni ugovor iz oblasti obazovanja, prvi projekat, koji, kako je Kusturica rekao, nema megalomanske dimenzije.

Novac je podrška istraživačima i ozbiljnim projektima, među kojima je i projekat obležavanja Vidovdanskog ustanka, 100 godina atentata na Franca Ferdinanda, 28. juna u Andrićgradu, a postoji mogućnost da se deo programa odvija i u Beogradu.

Kako je rečeno, u planu je i projekat "Zasaditi milion hektara", a ministar je Jovanović je još ranije imao ideju da se kod Prokuplja napravi Šljivengrad.

"Ja sam shvatio da sve srpske granice treba da budu u voćkama", rekao je Kusturica i naveo da je ovaj projekat ipak suviše utopijski da bi bi bio brzo i lako realizovan.

Istraživači Instituta su iz inostranstva, Srbije i Republike Srpske. Predsednik Upravnog odbora Instituta je (književnik) Matija Bećković, članovi Miroslav Perišić (direktor Arhiva Srbije), Novak Đoković (teniser) i o još dva člana se tek odlučuje.

Republika Srpska je uplatila trećinu od ugovorenih 170.000 evra, a ministar Jovanović je nakon potpisivanja ugovora ukazao da Institut postaje deo obrazovanja Srbije.

"Moja nastojanja su da našim najmlađim predstavimo pozitivne primere. Nema pozitivnijeg ni uglednijeg primera od prof. Emira Kusturice", rekao je Jovanović, ukazujući na želju za proširivanjem saradnje na dobrobit naroda.

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Kusta tuzi carevine koje  vec skoro pa i 100 godina ne postoje :D

 

 

 

 

Kao ovi sto optuzuju Milosevica a covek umro odavno ... ili Tita .... ili Staljina ... Bas nema nikakvog smisla ...

 

Cula si za rehabilitaciju? Sudsku.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao ovi sto optuzuju Milosevica a covek umro odavno ... ili Tita .... ili Staljina ... Bas nema nikakvog smisla ...

 

Cula si za rehabilitaciju? Sudsku.

 

Cula sam, ali ne znam ko bi Principa rehabilitovao. Koji sud? Cije drzave?

Ta drzava ne postoji od 1918 godine, a ciji je on gradjanin bio.

Ovde je tema sta se to sve tice Kuste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Куста не тужи покојне царевине, него хоће да историјске грешке изађу на видело, али ће му тешко поћи за руком, јер су овдашњи царева много бруталнији и покваренији од ондашњих...

 

Као што је и својим филмовима (сјајан пример је ''Отац на службеном путу'') изнео на видело бруталност и покварењаштво цара ЈосиФа Броза Тита! и његове логоре на Голом отоку...

 

П.С. Ууупс, али наша врла Титина пиЈонирка Јустина просто обожава друга Тита, па јој се ова голубја порука неће допасти... па ће опет, изнова и понова, да татрља о томе како она није била на Голом отоку, и како је у Брозоморно доба њој баш било лепо и угодно...  да, али шта њу брига за невине људе који су страдали на Голом отоку, да не набрајамо многа друга Брозоморна стратишта, широм Србије ... од како је био аустроугарски каплар, па и у чину маршала...

 

Зато се и сви никоговићи питају шта то све треба Емиру-Немањи Кустурици, кад би могао удобно да живи, станчић, кућица, редовно плата, здравствено осигурање и сигурна пеМзијица... 

прс' у уво и из свег гласа: - друже Тито, љубичице бела, тебе воли омладина цела... али, види јада, баш та Титина омладина кад је порасла, узела је пушке у руке и удри један на другога...

 

Стога, свака част Кусти, што историјске лажи и неправде ИЗНОСИ на видело (данашњег) дана... па ко има очи нека види, и ко има уши нека чује...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... je još ranije imao ideju da se kod Prokuplja napravi Šljivengrad.

Ова фарса (manje pozorišno delo vulgarne i grube komike, šala, lakrdija, burleska) баш озбиљно прети да нам постане свакодневица. Вид' и Air Novak "član Upravnog odbora Instituta".

 

 

Стога, свака част Кусти, што историјске лажи и неправде ИЗНОСИ на видело (данашњег) дана... па ко има очи нека види, и ко има уши нека чује...

"Стога, свака част Кусти" и што тако "ИЗНОСИ на видело (данашњег) дана" где му је деда ратово. У којој војсци?! Па ком обојци Тom&Јerry, и ко задњи магарац...

 

 

Republika Srpska je uplatila trećinu od ugovorenih 170.000 evra...

Ал' је зато врло&веома забринут за "историјске лажи и неправде" учињене Србима, што би се 'но казло шестоцифрено.

П.С.

Бјаж Gohlube.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Куста не тужи покојне царевине, него хоће да историјске грешке изађу на видело, али ће му тешко поћи за руком, јер су овдашњи царева много бруталнији и покваренији од ондашњих...

 

Као што је и својим филмовима (сјајан пример је ''Отац на службеном путу'') изнео на видело бруталност и покварењаштво цара ЈосиФа Броза Тита! и његове логоре на Голом отоку...

 

П.С. Ууупс, али наша врла Титина пиЈонирка Јустина просто обожава друга Тита, па јој се ова голубја порука неће допасти... па ће опет, изнова и понова, да татрља о томе како она није била на Голом отоку, и како је у Брозоморно доба њој баш било лепо и угодно...  да, али шта њу брига за невине људе који су страдали на Голом отоку, да не набрајамо многа друга Брозоморна стратишта, широм Србије ... од како је био аустроугарски каплар, па и у чину маршала...

 

Зато се и сви никоговићи питају шта то све треба Емиру-Немањи Кустурици, кад би могао удобно да живи, станчић, кућица, редовно плата, здравствено осигурање и сигурна пеМзијица... 

прс' у уво и из свег гласа: - друже Тито, љубичице бела, тебе воли омладина цела... али, види јада, баш та Титина омладина кад је порасла, узела је пушке у руке и удри један на другога...

 

Стога, свака част Кусти, што историјске лажи и неправде ИЗНОСИ на видело (данашњег) дана... па ко има очи нека види, и ко има уши нека чује...

 

Scenario za taj zaista najbolji njegov film pisao je njegov Zemo, deo njegove raje, A. Sidran.

Juce je u celoj Bosni ( barem u ovom delu njegove Bosne, Sarajevo, njegov rodni grad ,incl,)

gorelo, njega je boleo da ne kazem ko i sta, nista pametnije nije znao da radi nego da se srece u Beogradu

sa ministrom kulture i da maznjava od srpske dece pare za svoje faraonske besmislice.

Neka da svoje pare, neka Dodik proda malo svoje nekretnine pa neka finansiraju projekte po Bosni.

zasto da se srpskoj deci otima nesto sto je njihovo?

Uvedeni su porezi na prihode vise od 60.000 dinara i ko je tu pogodjen?

Bas ljudfi koji treba da lece i da uce srpsku decu, ali taj porez odlazi u zemlju nedodjiju Bosnu jer

Kusta tako zeli.

 

Usput, mene bi bilo stvarno sramota da juce, pregovaram ladno o nekoj silnoj lovi, a u to vreme ljudi

u mom rodnom gradu pale, zare, bivaju povredjeni, grad moje mladosti gori.

Taj nedostatak empatije kod njega govori mnogo o njemu kao coveku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Стога, свака част Кусти" и што тако "ИЗНОСИ на видело (данашњег) дана" где му је деда ратово. У којој војсци?!

 

Већ сам ти једаред, о зеленизубе!, рекао да си зелен и незнавен ко зелена трава... заборава... :)

 

И мој деда је био мобилисан од аустроугарске солдатеске и са босанским фесом на глави је у чамцима ''форсирао'' Дрину... иако се чамац није пуно тресао мој прадеда је дрмао главом не би ли му спао фес са главе... у тој накани је и УСПЕО, и причао је да никада није био срећнији у животу него када је гледао како плаховита Дрина односи фес неповратно, низводно...

и чим је уграбио прву прилику пребегао је у СРПСКУ војску...

 

Док наша врла поЈинорка Јустина недостатном емпатије о страдалним голооточанима, мачванским Србима које је Броз још ономад најблаже речено терорисао, у чину аусторугарског каплара, а да не причамо о безбројним Брозоморним злоделима у чину маршала... но, Јустини је било лепо и угодно, баш њу брига шта је Србима радио Броз! недостатак емаптије!

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам ти једаред, о зеленизубе!, рекао да си зелен и незнавен ко зелена трава... заборава... :)

 

И мој деда је био мобилисан од аустроугарске солдатеске и са босанским фесом на глави је у чамцима ''форсирао'' Дрину... иако се чамац није пуно тресао мој прадеда је дрмао главом не би ли му спао фес са главе... у тој накани је и УСПЕО, и причао је да никада није био срећнији у животу него када је гледао како плаховита Дрина односи фес неповратно, низводно...

и чим је уграбио прву прилику пребегао је у СРПСКУ војску...

 

Док наша врла поЈинорка Јустина недостатном емпатије о страдалним голооточанима, мачванским Србима које је Броз још ономад најблаже речено терорисао, у чину аусторугарског каплара, а да не причамо о безбројним Брозоморним злоделима у чину маршала... но, Јустини је било лепо и угодно, баш њу брига шта је Србима радио Броз! недостатак емаптије!

 

 

Ja nemam problem ni sa svojim dedovima, pradedovima, jer su nama neprijatelji bili Bugari, WWI i K+K monarhija

pa nije bilo ni fesova ni moranja da se ide u vojsku nego se znalo za cast i otadzbinu.

 

Kusta je mnogi vise od mene i Titov pionir i omladinac i proizvod Marsalovog drustva jer ja za razliku od njega

nisam dobijala stipendije za skolovanje po belom svetu, ali ja nemam problem sa svojim identitetom,

sa svojim Srbima i Srbijom znam kakvi su, znaju i oni kakva sam ja i mirna Backa.

Htela sam samo da kazem da je ruzno sto Kusta nas iz Srbije ovako bedno iskoriscava i soli nam pamet,

pvai nas budalama. Ali, eto, ima vas koji uzivate u tome. :D

I da Milosevic mu je takodje finasirao film, a eto covek posle postao Srbin. Znaci da je profitirao i od komunista i od socijalista, mafijasa, od koga je god stigao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

biplane-tennis.jpg
http://www.resumofotografico.com/2012/06/jogando-tenis-nas-asas-de-um-aviao.html

 

Већ сам ти једаред, о зеленизубе!, рекао да си зелен и незнавен ко зелена трава... заборава... :)


Брате Gohlube, ко ће знати как'е све ти филмове "форсираш".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад ти, драга моја српкињо, Јустина схватиш да је аустроугарски каплар Броз тај који је српским будалама добрано пресолио памет, и да је захваљујући тим брозоподобним Србима напросто уништио Србију, тада ћеш  нешто и укапирати... не кажем да и Куста и многи други, некад, нису били у заблуди, али боље је доћи памети, кад-тад...

 

Наравно, теби нико не брани да наставиш у стилу брозоПОДОБНИХ Срба... можда добро и трчите, али трчите поред пута...

 

Иначе, што се тиче Срба, мислим да не постоји ниједан, чак ни неки незнавени домородачки народ, који би непријатељског војника три пута проглашавао за ''народног хероја'' ... кад јадни Срби спадну да им Јелко Кацин кроји капу, да не кажем каци(н)гу ... то само значи да јадни и незнавени Срби понављају трагичну историју...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...