Jump to content

Језуити

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 198
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zayron,jel si ti jezuita ?

 

čitaj cijelu temu id početka, već sam na to odgovarao,

neću sad 100 puta na isto pitanje, uostalom kakve to veze ima šta sam ja i šta si ti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako vidim vi imate vječito iste i nerješive probleme s logikom i s logičkim razmišljanjem. Naravno da taj neće biti pravoslavac pošto je to ustvari samo katolička zabludjela šizmatička ovčica koju treba samo vratit svom izvornom katoličanstvo. kad smo mi to tvrdili da mi pokatoličijemo nekakve pravoslavce, takvo nešto NE POSTOJII jer nikakvi ni pravoslavci ne postoje, pravovjerni hrišćani ili pravoslavci smo jedino mi katolici, postoje samo dobri i odpadli, zabludjeli katolici. Mi dakle samo vraćamo samo te svoje nekad davno zabludjele katolilčke ovčice u svoj tor. Radimo sasvim isto što i vi sami mislite i tvrdite da radite, ne treba vama nekakav opravoslavljeni katolik kad oni prema vama i jesu samo pravoslavne jeretičke ovčice zabludjele i otpale od svog izvornog pravoslavlja. Nikakvi katolici osim vas ni ne postoje ni postojati ne mogu, je li sad to tako ili nije? No, to je danas prevaziđena i odbačena terminologija i način ponašanja i uvažavanja jer danas ni mi o vama više ne govorimo kao o šizmaticima i jereticima od katoličanstva kao što ni vi o nama kao o šizmaticima i jererticima od pravoslavlja na tom nivou koji je najvažniji tj. na oficijalnom nivou. A na tom neoficijalnom je moguće svašta ali nas to mnogo ni ne zanima, šta mene briga kako se časte i kojim sve to krasnim nazivima međusobno (jeretik, šizmatik, Antihrist) nekakav ziloter pravoslavni iz Ljuljaka i nekakav ziloter sedevakantističko-lefebvreovski i katolički iz FSSPX  ili iz Bizantskog katoličkog patrijarhata, za mene su mjerodavni postupci i način ponašanja oficijalne katoličke i pravoslavna saopštenja i odnosi arhijereja i visokih predstavnika jedne i druge strane.

Ко је шизматик и јеретик у принципу није у надлежности ни једне црквене администрације. И када бих хтео да озбиљно размислим о томе (а немам намеру) како да верујем било коме од вас који сте након скоро 1000 година међусобног осуђивања схватили да сте у заблуди. Одједном пуј пике не важи. Без да се ишта суштински променило са једне или друге стране. Па ко још верује некоме да је у праву а сам признаје да је 1000 година био у криву?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta vi mislite kako se to danas oslovljavaju pravoslavni patrijarsi

i arhijereji i katolički kardinali i nadbiskupi pri tim svojim susretima:

 

Mili moj šizmatičko-jeretički brate u Hristu otpali od Crkve i zabludjeli 1054. u herezu rimsku ili jeres grčku?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ima veze meni ima,ajd čitam od početka

 

kakve to veze ima, baš me zanima?

kakva sad razlika kad bih rekao da jesam

a šta se desilo kad bih rekao da nisam?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa mi bismo se zbog te takve istorije kakva je bila

imali samo respektovat i hvalit jedni druge, ništa drugo.

 

Kad si mi mislimo da smo u pravu vi nam možete samo skinut šešir i reći, stvarno ovi su sve učinili u skladu s tim kako i što vjeruju da sprovedu to u djelo a tako to jedino i treba kad već smatraju da su oni samo u pravu a svi ostali u krivu i u zabludi i za to imaju još i dokaza nekakvih. Isto tako mi možemo samo da obdivujemo vašu čvrstinu vjere jer ako si vi mislite da ste u svemu što vjerujete u pravu onda ta vaša istrajnost u tom što vjerujete može zaslužiti samo naš duboki respekt. Dakle radi svega toga bismo se trebali samo još više respektovat i uvažavat uzajamno i međusobno a ne vrijeđat i napadat, zar nije to tako? Ali istorija je istorija a kako vidite, niko se ne ponaša danas više kao nekad u srednjem vijeku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kakve to veze ima, baš me zanima?

kakva sad razlika kad bih rekao da jesam

a šta se desilo kad bih rekao da nisam?

evo pročitom sam da si  vanredni nisi u nikakvom redu...

ima veze jer volim da se ljudi predstave jasno,samo utoliko,a šta si ti mislio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta vi mislite kako se to danas oslovljavaju pravoslavni patrijarsi

i arhijereji i katolički kardinali i nadbiskupi pri tim svojim susretima:

 

Mili moj šizmatičko-jeretički brate u Hristu otpali od Crkve i zabludjeli 1054. u herezu rimsku ili jeres grčku?

Нис ти мени одговорио како да верујеш ономе ко сам за себе каже да је био 1000 година у заблуди?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

za mene su mjerodavni postupci i način ponašanja oficijalne katoličke i pravoslavna saopštenja i odnosi arhijereja i visokih predstavnika jedne i druge strane.

 

A bas tu i gresis. U zabludi si ako smatras da nekakva `` oficijelna saopstenja`` doneta od par Arhijereja, predstavljaju stavove pravoslavne Crkve. Crkva je Saborna. Odluke su Saborne a to sto ce neko dati ``oficijelno saopstenje``, to je njegovo licno misljenje i nema nikakvu jacinu.

 

Postavio sam ti link gde se govori o ubistvu jednog i postavljanju drugog ``odgovarajuceg`` Vaseljenskog Patrijarha. Ko zna sta je sve on kasnije radio i kakve je sve ustupke pravio prepodobnim Jezuitima.  

  • Волим 1

ЂАВО ЈЕ РАШИРИО ТРИ ПИПКА ДА УХВАТИ ЦЕЛИ СВЕТ. БОГАТЕ ДА УХВАТИ МАСОНЕРИЈОМ, СИРОМАШНЕ КОМУНИЗМОМ А ВЕРНИКЕ ЕКУМЕНИЗМОМ. - СВ. СТАРАЦ ПАЈСИЈЕ СВЕТОГОРСКИ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A bas tu i gresis. U zabludi si ako smatras da nekakva `` oficijelna saopstenja`` doneta od par Arhijereja, predstavljaju stavove pravoslavne Crkve. Crkva je Saborna. Odluke su Saborne a to sto ce neko dati ``oficijelno saopstenje``, to je njegovo licno misljenje i nema nikakvu jacinu.

 

Postavio sam ti link gde se govori o ubistvu jednog i postavljanju drugog ``odgovarajuceg`` Vaseljenskog Patrijarha. Ko zna sta je sve on kasnije radio i kakve je sve ustupke pravio prepodobnim Jezuitima.  

kod njih ima veze.mi pravoslavci smo veći katolici od njih katolika,ako uzmemo značenje tog pojma

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo pročitom sam da si  vanredni nisi u nikakvom redu...

ima veze jer volim da se ljudi predstave jasno,samo utoliko,a šta si ti mislio

 

ih koliko sam se ja puta tu ispredstavljivao, svi oni koji su zavrijedili da znaju ko sam to već odavno znaju, koliko vidim prije si ti taj koji se nije nešto mnogo ovdje oupromovisao i ispredstabljavao a ni izbliza kao što sam ja, ahahahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види  Zayronе,

 

Ако сте ви у праву а ми у криву, нећемо с вама зато што смо у криву.

Ако сте ви у криву а ми у праву, онда нећемо са вама зато што смо у праву.

Ако смо обоје у праву, е онда нећемо са вама зато што сте у праву као и ми.

Ако смо обоје у криву, е онда опет нећемо са вама зато што сте у криву.

 

Видиш како је то једноставно а ти никако да схватиш! :)

 

Јеси ти чуо за Српску реч инат?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е да, да додам: У случају да ви хоћете са нама и ми хоћемо са вама, е онда нећемо из Ината!

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ih koliko sam se ja puta tu ispredstavljivao, svi oni koji su zavrijedili da znaju ko sam to već odavno znaju, koliko vidim prije si ti taj koji se nije nešto mnogo ovdje oupromovisao i ispredstabljavao a ni izbliza kao što sam ja, ahahahaha

pa lijepo sam te pitao,želim da znam ko si,meni to ima veze....

ja bi se predstavio ali n mogu,jer još ne postoji takva sekta,želio bi da mi pravoslavci imamo sektu poput amiša,brada,šubara sa kokardom,šuma majka,ja divljak sa balkana nisam baš za rimsku civilizaciju,jes da papa ima ključeve od carstva nebeskog al mi ide na živce

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...