Jump to content

Застрашујуће поруке мржње бискупа, генерала и стожераша


Препоручена порука

Ako pogledas istoriju, u raazlicitim drustvima "vecina normalnih ljudi" je smatrala za ispravnim nesto sto se danas smatra neispravnim. Naprimer LAPOT, vid eutanazije, kada stavis starom i bolesnom coveku pogacu na glavu, i onda ga preko te pogace lupis cekicem da ga ubijes i kazes - nisam te ja ubio leba te ubio.

 

Itd.... imas gomilu drustva i tu su ljudi smatrali da "vecina normalnih ljudi" smatra nesto ispravnim. 

 

Dakle to sta je za tebe moral (imas pravo na sopstveno tumacnje) ali to nije objektivno. 

 

 

 

Po meni ovo nije nista drugo do pokusaja opravdanja da ti tvoj moral mozes da nametnes nekom drugom i time dokazujes da je moral nista drugo do - drustveni fenomen.

 

Ti si rodjen u Srbiji i verujes u jedno, da si rodjen u  srednjovekovnoj spaniji - sta misli da li bi isto mislio kao sada i tome sta je ispravno a sta nije? 

Naravno da ne bi, to ces sam priznati - ako si iskren.

moj brate moral se ne nameće,ti uporno pišeš da se moral nameće,propisuje,nameću se zakoni ne moral,moral je moral,ja ne znam drugu rječ,daj mi onda odgovarajuću riječ za to,ako si ti u pravu da je moral društvena a ne ljudska norma,daj mi ime za ljudsku normu,ono što čini ljudskost

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moral je ono sa čime braniš druge od svog sopstvenog zla,to ti je moral,a ne ono što neki advokati propišu svojim receptom...

moral se ne mjenja,neko drustvo moze biti vise ili manje moralno,a ne moze imati razlicite vrste morala,ja moral vidim kao konstantu,nikako kao varijablu,jer ako je varijabla onda je obesmišljen skroz,u zadnjih par vjekova se mnogo radilo na ubijanju morala u drustvu a sad vidim vas u skoli uce kako je to promjenjiva stvar,cim je nesto prommjenjivo znaci i da je nepouzdano,a kome to odgovara,kome odgovara obesmisljavanje morala ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moj brate moral se ne nameće,ti uporno pišeš da se moral nameće,propisuje,nameću se zakoni ne moral,moral je moral,ja ne znam drugu rječ,daj mi onda odgovarajuću riječ za to,ako si ti u pravu da je moral društvena a ne ljudska norma,daj mi ime za ljudsku normu,ono što čini ljudskost

 

 

 

Namece se. To je cinjenica, to moze da vidis po tome sto razlciita drustva imaju razlicit moral. Ne znam sto to porices konstantno, kada imas milion drustva sa milion moralnih vrednosti.

 

1. Ili si toliki egoista da mislis da si ti najnormalniji i najipsravniji.

2. Ili jednostavno nisi uzoe u obzir tu cinjenicu.

 

,daj mi ime za ljudsku normu,ono što čini ljudskost

 

 

Ljudska norma. :D Nemam pojma, ja ne verujem u postojanje ljudskih normi. Sve je onako kako ti odlucis. Hristos je nama dao nacin  i put za odlucivanje kao hriscani, ti to zoves hriscanski moral ja hriscanski etos. Ja ne volim da ga zovem moral jer nam HRistos nije ostavio set normni vec put i nacin, principe da odredimo sta je dobro a sta lose. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moral je ono sa čime braniš druge od svog sopstvenog zla,to ti je moral,a ne ono što neki advokati propišu svojim receptom...

moral se ne mjenja,neko drustvo moze biti vise ili manje moralno,a ne moze imati razlicite vrste morala,ja moral vidim kao konstantu,nikako kao varijablu,jer ako je varijabla onda je obesmišljen skroz,u zadnjih par vjekova se mnogo radilo na ubijanju morala u drustvu a sad vidim vas u skoli uce kako je to promjenjiva stvar,cim je nesto prommjenjivo znaci i da je nepouzdano,a kome to odgovara,kome odgovara obesmisljavanje morala ?

 

U srednjem vijeku je bilo u Evropi moralno da ti zbog par krompirića ukradenih s feudalove njive ili par prepelica ulovljenih u njegovom lovištu, fazaneriji ili čemu to, useknu ruku ili obe a zbog krišom "na crno" ulovljenog jelena te nataknu na kotač i polome ti sve kosti pa umreš tamo na njemu poslije par dana ili dan od šoka, sepse, gladi i žeđi, danas tako nešto za iste stvari tj. iste takve kazne za krompiriće, prepelice i jelena bi bile vrlo nemoralne i teško branjive, apolgizirane. A tada se pri tom još vjerovalo da su to Božiji zakoni takvi i da Bog to hoće da se tako ljudi kažnjavaju, tada je i Crkva držala da su te takve sudske kazne pravedne i potrebne, i katolička i pravoslavna pa kasnije i protestantska. Ruska Pravoslavna Crkva je također bila na sasvim tom istom kao i Katolička, feudalac je imao Božije pravo kažnjavati tako podane pa bio to car Svetog Rimskog Carstva ili Ruski Car, Imperator. Dakle, moral je ipak varijabla. I dobro je da se mjenja, šta misliš da ti sinu sutra ili tebi lično useknu ruku jer je neko od vas recimo ukrao nekakvu takvu besmislicu, par krompira ili jaja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, a za obljubu tuđe žene ili na islamskom istoku, orijentu ulazak u tuđi harem se kastriralo. Ih što bi ih danas uškopljenih mladenaca po svijetu trčkaralo, to bi ih bilo u rojevima. Onda su barem mogli pjevat u crkvenim horovima kastrata pa bar neku korist od toga imali, i Crkva i oni, šta bi sad? Naravno da se i to tada smatralo normalnom, moralnom, primjerenom i zasluženom kaznom za takav gnusni i otporni zločin obljube tuđe žene i to po pravu ljudskom i Božanskom i po pravdi sudskoj, državnoj, građanskoj, crkvenoj, kraljevskoj i zakonskoj. Po svim mjerilima i kriterijima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U srednjem vijeku je bilo u Evropi moralno da ti zbog par krompirića ukradenih s feudalove njive ili par prepelica ulovljenih u njegovom lovištu, fazaneriji ili čemu to, useknu ruku ili obe a zbog krišom "na crno" ulovljenog jelena te nataknu na kotač i polome ti sve kosti pa umreš tamo na njemu poslije par dana ili dan od šoka, sepse, gladi i žeđi, danas tako nešto za iste stvari tj. iste takve kazne za krompiriće, prepelice i jelena bi bile vrlo nemoralne i teško branjive, apolgizirane. A tada se pri tom još vjerovalo da su to Božiji zakoni takvi i da Bog to hoće da se tako ljudi kažnjavaju, tada je i Crkva držala da su te takve sudske kazne pravedne i potrebne, i katolička i pravoslavna pa kasnije i protestantska. Ruska Pravoslavna Crkva je također bila na sasvim tom istom kao i Katolička, feudalac je imao Božije pravo kažnjavati tako podane pa bio to car Svetog Rimskog Carstva ili Ruski Car, Imperator. Dakle, moral je ipak varijabla. I dobro je da se mjenja, šta misliš da ti sinu sutra ili tebi lično useknu ruku jer je neko od vas recimo ukrao nekakvu takvu besmislicu, par krompira ili jaja?

То није био морал у смислу како га је Кордун представио. Да не би због различитих назива једне те исте ствари лутали без потебе: Када сам био мало дете плакао сам и затварао уши за време свињокоља зато што ми је било жао свиње. Нико мени није објашњавао да то тако треба, то је једноставно што човек има усађено у себе од самог Бога и што се код деце најбоље види док су мали и чисти. Наравно да сам после постао као и други одрасли па је да простите "гузица" победила сажаљење живог створа када га кољу па макар се радило и о свињи. Кордун чини ми се прича о том моралу, том унутрашњем осећању човека да је нешто добро или зло. То што су много пута делови човечанства прихватили норме које немају везе са моралом још не значи да се морал променио. И после мене и тебе родиће се још много деце која ће док су чиста жалити и мрава и птичицу и свињу а камо ли човека. И многи ће одрасли, макар били и принуђени да трпе тиранију над урођеним моралом, ипак у одсудном моменту стати на страну морала и неће бити џелати него ће радије постати жртва. Болести постоје али се ипак здравље истиче као највећа вредност.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U srednjem vijeku je bilo u Evropi moralno da ti zbog par krompirića ukradenih s feudalove njive ili par prepelica ulovljenih u njegovom lovištu, fazaneriji ili čemu to, useknu ruku ili obe a zbog krišom "na crno" ulovljenog jelena te nataknu na kotač i polome ti sve kosti pa umreš tamo na njemu poslije par dana ili dan od šoka, sepse, gladi i žeđi, danas tako nešto za iste stvari tj. iste takve kazne za krompiriće, prepelice i jelena bi bile vrlo nemoralne i teško branjive, apolgizirane. A tada se pri tom još vjerovalo da su to Božiji zakoni takvi i da Bog to hoće da se tako ljudi kažnjavaju, tada je i Crkva držala da su te takve sudske kazne pravedne i potrebne, i katolička i pravoslavna pa kasnije i protestantska. Ruska Pravoslavna Crkva je također bila na sasvim tom istom kao i Katolička, feudalac je imao Božije pravo kažnjavati tako podane pa bio to car Svetog Rimskog Carstva ili Ruski Car, Imperator. Dakle, moral je ipak varijabla. I dobro je da se mjenja, šta misliš da ti sinu sutra ili tebi lično useknu ruku jer je neko od vas recimo ukrao nekakvu takvu besmislicu, par krompira ili jaja?

 

 

Ovo je "pravo", "zakon" a ne moral.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То није био морал у смислу како га је Кордун представио. Да не би због различитих назива једне те исте ствари лутали без потебе: Када сам био мало дете плакао сам и затварао уши за време свињокоља зато што ми је било жао свиње. Нико мени није објашњавао да то тако треба, то је једноставно што човек има усађено у себе од самог Бога и што се код деце најбоље види док су мали и чисти. Наравно да сам после постао као и други одрасли па је да простите "гузица" победила сажаљење живог створа када га кољу па макар се радило и о свињи. Кордун чини ми се прича о том моралу, том унутрашњем осећању човека да је нешто добро или зло. То што су много пута делови човечанства прихватили норме које немају везе са моралом још не значи да се морал променио. И после мене и тебе родиће се још много деце која ће док су чиста жалити и мрава и птичицу и свињу а камо ли човека. И многи ће одрасли, макар били и принуђени да трпе тиранију над урођеним моралом, ипак у одсудном моменту стати на страну морала и неће бити џелати него ће радије постати жртва. Болести постоје али се ипак здравље истиче као највећа вредност.

 

to što ti popisuješ je rvoja subjektivna percepcija morala a objektivne promjene i razvoj morala je tačno ono što ja opisujem, ti na kraju krajeva uopšte ni ne govoriš o moralu već o osjećaju sažaljenja a ja o tome kakve su SUDSKE KAZNE bile normalne u srednjem vijeku a i da danas zakve te iste ne samo da više nisu tako i toliko isto moralne kao onda  već bi bile čak i sasvim nemoralne. To je tačno da pričamo o različitim stvarima pri čemu si ti baš taj koji o moralu ne priča. To o čemu ti pričaš su prehrambene navike koje su z izuzetkom kanibalstva prema moralu sve indiferentne, klanja svinja itd. Nemože se reći da je konzumacija kokoši o pilića manje ili više nmoralna od konzumacije svinja ili govedine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je "pravo", "zakon" a ne moral.

 

ne, ovo je o moralnosti zakona, zakoni također imaju svoj rok trajanja jer su dijelom cjeline koju sačinjava i moral toga vremena, tada su takvi zakoni bili u skladu s tadašnjim moralom, danas ti isti zakoni bi bili nemoralni jer ne bi bili u skladu sa sadašnjim, ovim danas aktualnim moralom - to kad bi nekom palo na pamet prenijeti ih mehanički u ovo doba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne, ovo je o moralnosti zakona, zakoni također imaju svoj rok trajanja jer su dijelom cjeline koju sačinjava i moral toga vremena, tada su takvi zakoni bili u skladu s tadašnjim moralom, danas ti isti zakoni bi bili nemoralni jer ne bi bili u skladu sa sadašnjim, ovim danas aktualnim moralom.

 

pa mozda ... ali nemoralno je krasti krompir i danas i onaj kome se ukrade ima pravo da trazi kaznu za krivca...Tako da se sa moralne tacke tu nista nije promenilo, promenila se samo kazna za kradju krompira ... a nemoralno je i danas kao i u srednjem veku...

 

Isto kao i kazna. Ni u srednjem veku ne verujem da su ljudi gledali blagonaklono i opravdavali sa moralne tacke odsecanje ruku za to na primer.

 

tako da se ovde radi o promeni zakona, prilagodjavanju zakona moralu koji je isti i danas kao i onda.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa mozda ... ali nemoralno je krasti krompir i danas i onaj kome se ukrade ima pravo da trazi kaznu za krivca...Tako da se sa moralne tacke tu nista nije promenilo, promenila se samo kazna za kradju krompira ... a nemoralno je i danas kao i u srednjem veku...

 

Ovdje je bila riječ o moralnosti izricanih kazni a ne o tome da li je kradljivca uopšte moralno osuditi ili ne. Naravno da ih je i danas moralno suditi, moguće i treba ih suditi ali ne nekakvim drakonskim kaznama, odsijecanjem udova, obogaljivanjima i sl. kao prije. No i o tom što je moralno i potrebno uopšte osuditi postoji neki razvoj i promjena. Prije je bilo sasvim normalno i moralno a valjda i potrebno homoseksualce suditi i osuđivati samo zbog toga jer su se međusobno sexali. Koji to danas sud poziva na suđenje gayove zbog toga da ih osudi na kaznu zatvora jer su nađeni u nekakvom hotelu da se sexaju? Prije ih je bilo normalno i moralno i optužiti i suditi zbog toga a danas to normalno a ni moralno više nije, ne smatra se to potrebnim.  Znači moral i shvatanje morala se mjenja, podložni su promjenama oba: i on sam dakle moral i to njegovo shvatanje i poimanje što je skoro ista stvar. Predstave morala u raznim zemljama ili u istoj zemlji ali raznim vremenima su različite i mogu se mjenjati, podložne su promjenama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne, ovo je o moralnosti zakona, zakoni također imaju svoj rok trajanja jer su dijelom cjeline koju sačinjava i moral toga vremena, tada su takvi zakoni bili u skladu s tadašnjim moralom, danas ti isti zakoni bi bili nemoralni jer ne bi bili u skladu sa sadašnjim, ovim danas aktualnim moralom.

Да, а за морал треба ићи у школу да ти ако је могуће што компликованије објасне а за виши морал правац на факултет па тако до једно 30. године. Е онда се промени школство, уведе се Болоњска декларација па трк на доучавање морала. Е моји "књижевници" ала ви фантазирате, закукуљујете и замумуљујете оно што прост и поштен човек поуздано осећа и о томе и не размишља него иде за тим и тако живи. Знам ја о чему ви говорите, о каквом моралу и за какав "морализам" друге оптужујете али верујте ми сами себи суд изричете јер управо ви празном филозофијом објашњавате оно што не може да се научи то може само да се добије на дар или наследи.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje je bila riječ o moralnosti izricanih kazni a ne o tome da li je kradljivca moralno osuditi ili ne. Naravno da ih je i danas moralno suditi ali ne nekakvim drakonskim kaznama, odsijecanjem udova, obogaljivanjima i sl. No i o tom što je moralno uopšte osuditi postoji neki razvoj i promjena. Prije je bilo sasvim normalno i moralno homoseksualce suditi i osuđivati samo zbog toga jer su se međusobno sexali. Koji to danas sud poziva na suđenje gayove zbog toga da ih osudi na kaznu zatvora jer su nađeni u nekakvom hotelu da se sexaju? Prije ih je bilo normalno i moralno tužiti i suditi zbog zoga a danas to normalno a ni moralno više nije. znači moral se mjenja, podložan je promjenama.

 

 

To sto se ne kaznjava je jedna stvar ali sam siguran da je i dalje za ogromnu vecinu ljudi to prilicno nenormalno a sto se moralnosti tice mislim da je nemoralno zagledati sta rade ljudi u postelji i danas kako i pre nekoliko vekova. opet se promenila samo kazna, tj. prilagodila moralu.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zao mi je sto ranije nisam dosao na ovu diskusiju. Ja sam ziveo 3 godine u Zagrebu, 3 godine u Varazdinu, 4 godina u Hercegovini i to onoj Herceg Bosni  i dosta sam dobro upoznao Hrvatski narod. Nevolim generalizovanja i govor tipa svi Hrvati su zli i ustase. Kao i svuda na svetu tako ce se i medju njima naci sve i svasta. I dobrih i zlih. Pristupati coveku sa predrasudom nije hriscanski a o Pravoslavlju da i ne govorimo. Ono sto politicari i mediji  znaju da zakuvaju  to je strasno. Ja se secam 90 tih godina u Srbiji i nekih tadasnjih desavanja. Nemislim da je tada bilo lepo biti Hrvat u Srbiji.

Ono sto se sada desava u Hrvatskoj oko cirilice je buka ekstremista koji mogu da zapale veliku vatru ali i nemoraju. Sve zavisi od obicnog naroda kome je sada jako tesko ako ne i teze nego ovde u Srbiji. Ljudi su nezadovoljni zivotom koji zive i onda traze luft u bilo cemu. Trenutno im ekstremisti nude problem cirilice. Da li ce uspeti to cemo videti. 

meni je problematicno ono sto pricaju njihovi Biskupi ali ako to usporedim sa nasim Vladikama onda me nista ne cudi jer i jedni i drugi rade istu stvar samo sa razlicitih pozicija. To nevodi nicemu dobrom!

Znam da ima onih koji se nece sloziti samnom ali bih takve podsetio na onu Hristovu pricu:

 

И гле, законик неки устаде и кушајући га рече: Учитељу, шта ми треба чинити да наслиједим живот вјечни?

А он му рече: (та је написано у Закону? Како читаш?

А он одговарајући рече: Љуби Господа Бога својега свим срцем својим, и свом душом својом, и свом снагом својом, и свим умом својим; и ближњега свога као самога себе.

А он му рече: Право си одговорио; то чини и живјећеш.

А он, желећи себе да оправда, рече Исусу: А ко је ближњи мој?

А Исус одговарајући рече: Човјек неки силажаше из Јерусалима у Јерихон, и западе међу разбојнике, и ови га свукоше и ране му зададоше, па одоше, а њега полумртва оставише.

Случајно пак силажаше оним путем неки свештеник и видјевши га, прође.

А тако и левит, кад је био на оном мјесту, приступивши, погледа га и прође.

А Самарјанин неки путујући дође до њега, па кад га видје сажали му се;

И приступивши зави му ране и зали уљем и вином; и посадивши га на своје кљусе, доведе га у гостионицу, и постара се око њега.

И сутрадан полазећи извади два динара те даде гостионичару, и рече му: Побрини се за њега, а што више потрошиш ја ћу ти платити кад се вратим.

(та мислиш, дакле, који је од оне тројице био ближњи ономе што бјеше запао међу разбојнике?

А он рече: Онај који му милост учини. А Исус му рече: Иди, па и ти чини тако.

 

Ovde bih voleo da se umesto reci Samarjanin stavi rec Hrvat. Tako cemo se valjda nauciti nesto. Samo jedna mala napomena. U to vreme su se Jrvreji i Samarjanin mrzeli vise nego Srbi i Hrvati.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zao mi je sto ranije nisam dosao na ovu diskusiju. Ja sam ziveo 3 godine u Zagrebu, 3 godine u Varazdinu, 4 godina u Hercegovini i to onoj Herceg Bosni  i dosta sam dobro upoznao Hrvatski narod. Nevolim generalizovanja i govor tipa svi Hrvati su zli i ustase. Kao i svuda na svetu tako ce se i medju njima naci sve i svasta. I dobrih i zlih. Pristupati coveku sa predrasudom nije hriscanski a o Pravoslavlju da i ne govorimo. Ono sto politicari i mediji  znaju da zakuvaju  to je strasno. Ja se secam 90 tih godina u Srbiji i nekih tadasnjih desavanja. Nemislim da je tada bilo lepo biti Hrvat u Srbiji.

Ono sto se sada desava u Hrvatskoj oko cirilice je buka ekstremista koji mogu da zapale veliku vatru ali i nemoraju. Sve zavisi od obicnog naroda kome je sada jako tesko ako ne i teze nego ovde u Srbiji. Ljudi su nezadovoljni zivotom koji zive i onda traze luft u bilo cemu. Trenutno im ekstremisti nude problem cirilice. Da li ce uspeti to cemo videti. 

meni je problematicno ono sto pricaju njihovi Biskupi ali ako to usporedim sa nasim Vladikama onda me nista ne cudi jer i jedni i drugi rade istu stvar samo sa razlicitih pozicija. To nevodi nicemu dobrom!

Znam da ima onih koji se nece sloziti samnom ali bih takve podsetio na onu Hristovu pricu:

 

И гле, законик неки устаде и кушајући га рече: Учитељу, шта ми треба чинити да наслиједим живот вјечни?

А он му рече: (та је написано у Закону? Како читаш?

А он одговарајући рече: Љуби Господа Бога својега свим срцем својим, и свом душом својом, и свом снагом својом, и свим умом својим; и ближњега свога као самога себе.

А он му рече: Право си одговорио; то чини и живјећеш.

А он, желећи себе да оправда, рече Исусу: А ко је ближњи мој?

А Исус одговарајући рече: Човјек неки силажаше из Јерусалима у Јерихон, и западе међу разбојнике, и ови га свукоше и ране му зададоше, па одоше, а њега полумртва оставише.

Случајно пак силажаше оним путем неки свештеник и видјевши га, прође.

А тако и левит, кад је био на оном мјесту, приступивши, погледа га и прође.

А Самарјанин неки путујући дође до њега, па кад га видје сажали му се;

И приступивши зави му ране и зали уљем и вином; и посадивши га на своје кљусе, доведе га у гостионицу, и постара се око њега.

И сутрадан полазећи извади два динара те даде гостионичару, и рече му: Побрини се за њега, а што више потрошиш ја ћу ти платити кад се вратим.

(та мислиш, дакле, који је од оне тројице био ближњи ономе што бјеше запао међу разбојнике?

А он рече: Онај који му милост учини. А Исус му рече: Иди, па и ти чини тако.

 

Ovde bih voleo da se umesto reci Samarjanin stavi rec Hrvat. Tako cemo se valjda nauciti nesto. Samo jedna mala napomena. U to vreme su se Jrvreji i Samarjanin mrzeli vise nego Srbi i Hrvati.

Да али у Писму стоји и то да син трба да се покаје за грехе оца свога да му неби "трнули зуби" због "киселог грожђа које оци једоше." Ипак су Хрвати извршили геноцид над Србима а не Срби над Хрватима. Тако да би прича о Самарјанину требала да буде више поука њима него нама. Прихватићу ја њихову милост оберучке и два пута ћу узвратити. Који православни епископ или свештеник позива на забрану латинице? Када прича о њиховој "голотињи" то није његова срамота већ срамота оних који су голи а не желе да се обуку.

  • Волим 1

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...