Jump to content

Istina o Siriji - The final countdown-uživo s terena

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nadam se , Bog vam (odnosno Sirij) pomogao ! 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Biskupi iz Damaska u posjeti solidarnosti u džamiji Omayyadi, poslije jučerašnjeg terorističkog napada minobacačima koji su uzrokovali 4 mrtva i 28 ranjenih vjernika. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=J3vrX7UR3ao

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teroristi uništavaju grobnice u Allepu. Da ne povjeruješ

 

http://www.youtube.com/watch?v=A99O1VTOhCg

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Nema Mirijam da nam prenosi vesti iz Sirije. Malo sam opet juce citao i nikako da skontam ko se protiv koga tamo bori. Znam samo da bih voleo da ovaj covek i zvanicna vojska Sirije izdrze, da im je Bog na pomoci

 

https://www.youtube.com/watch?v=JGw-G1q0l5I

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
Џихадисти сравнили са земљом старохришћански манастир у Сирији

 

656199_monastery-of-mar-elian-in-qaryata

 

Џихадисти Исламске државе потпуно су уништили један древни манастир стар више од 15 векова, у централној сиријској провинцији Хомс, саопштили су данас активисти и један локални свештеник.

 

Исламска држава је на друштвеним мрежама поставила фотографије на којима се види како булдожери сравњују са земљом 1.500 година стар манастир Мар Елијан у близини града Карјатаин, који су џихадисти заузели почетком августа.

 

Један хришћански свештеник је потврдио да су џихадисти унутар манастирског комплекса такодје уништили цркву која потиче из првих векова нове ере. Свештеник, који је желео да остане анониман рекао је да се ради о асирској цркви.

 

Уништење манастира од стране ИД је потврдила и Сиријска опсерваторија за људска права, која из Лондона прати стање у Сирији. Директор Опсерваторије Рами Абдел Рахман је рекао да су милитанти уништили тај католички манастир „уз објашњење да су се верници у манастиру клањали некоме другоме, а не Богу“.

 

Извор: Блиц

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema Mirijam da nam prenosi vesti iz Sirije. Malo sam opet juce citao i nikako da skontam ko se protiv koga tamo bori. Znam samo da bih voleo da ovaj covek i zvanicna vojska Sirije izdrze, da im je Bog na pomoci

 

 

Ukratko bi otprilike ovo bio rezime:

 

Sirija je decenijama bila pod vlašću Asada (a pre toga njegovog oca), znači de facto diktatura. Asad, kao i većina vojnih i političkih rukovodilaca su iz šiitske manjine, dok su većina stanovnika Sirije suniti. Kad je počelo arapsko proleće 2011, došlo je do okupljanja ljudi i zahteva prvo za reformama, a potom i za izborima i njegovom ostavkom. Asad se onda žestoko zahebao* i pošao đonom odmah protiv demonstranata, koristeći vojsku i pucajući u ljude. Onda je došlo do podele u armiji: jedan deo armije se pobunio i započeo borbu protiv Asadovog režima. Tako je u stvari počeo građanski rat.

 

Čim je započeo rat, SAD i većinski sunitske zemlje zaliva su stale na stranu pobunjenika sunita i počele da im šalju oružje i pomoć. S druge strane, Iran kao većinski šiitska zemlja je odmah stao na stranu Asada i počeo direktno vojno i logistički da ga pomaže. Ovo je zato jer je Sirija jedna od retkih zemalja koje su bile uz Iran tokom iransko-iračkog rata '80-ih. Iran ne želi da bude potpuno opkoljen većinski sunitskim zemljama i zato mu je nacionalni interes da spreči Asadov poraz (što i nije za čuđenje, jer nema gore mržnje izgleda na svetu od one između sunita i šiita). Iran je takođe najžešći neprijatelj ISILA u Iraku, upravo iz razloga jer je ISIL sunitski.Takođe su se uključile i Rusija i Kina u sukob, dajući podršku Asadu. Tako je ovo od građanskog postao klasičan proxy war, gde se jaki i moćni biju preko tuđih leđa.

 

E, onda su tu polako počele da se ubacuju i Al Kaida, ISIL i slični ludaci sa svojim ciljevima, često ratujući i jedni protiv drugih. Tako da je to danas totalna ludnica. I to je razlog zašto ta tragedija još uvek traje, jer je to odavno prestao da bude običan građanski rat sa samo dve strane...

 

 

* ovo nije moje mišljenje, to kažu i sami iranski komandosi koji se bore u Siriji za njega, baš sam skoro gledao dokumentarac o njima na youtube-u.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, onda su tu polako počele da se ubacuju i Al Kaida, ISIL i slični ludaci sa svojim ciljevima, često ratujući i jedni protiv drugih. Tako da je to danas totalna ludnica. I to je razlog zašto ta tragedija još uvek traje, jer je to odavno prestao da bude običan građanski rat sa samo dve strane...

Meni je nejasno zasto se ISIS bori protiv Dzabat al Nusra, kad su i jedni i drugi protiv Asada i suniti su. I ima raznih grupa koji su protiv Asada a bore se medjusobno, sto je dobra stvara, ali totalno konfuzno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...