Jump to content

Logika I Bog?

Оцени ову тему


Препоручена порука

meni palo nešto sada na pemet,kolika je mogućnost da optička veličina sunca i mjeseca gledajući sa površine zemlje bude ista,kakve su šanse za to ? zasto nije sunce veći disk na nebu od mjeseca ili obrnuto,od svih tim mogućih varijacija,oni  baš iste veličine,malo je čudno jel da...

samo to zalazi u kreacionizam koji ima neke druge mane...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

meni palo nešto sada na pemet,kolika je mogućnost da optička veličina sunca i mjeseca gledajući sa površine zemlje bude ista,kakve su šanse za to ? zasto nije sunce veći disk na nebu od mjeseca ili obrnuto,od svih tim mogućih varijacija,oni  baš iste veličine,malo je čudno jel da...

 

Да,да, па змаисли неби било по златном пресеку, створио би се утисак да нешто није у реду и да нешто фали 1324_womens

 

Разум је најчистији део ума, ум је најчистији део душе :.mislise.

VARE, LEGIONES REDDE!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih se ovde slozio u potpunosti sa tobom.U sustini ja mogu da razumem ljude razlicitih veroispovesti i opste sagledavanja tih "stvari" ali ubedjene ateiste bas ne mogu da razumem,bez uvrede. :)

Neka se vredja onaj ko mi je bez pitanja prilepio etiketu, to je mutljag neregulisan pravilnikom foruma. Da sam trazio etiketu, molio bih da mi stoji neki od pezorativnih naziva za one koji nisu deo "tima", tipa:  zlorigajuci, kaurin, varvarin i tome slicno. Ali nisam molio jer me prpadnost timovima ili navijackim grupama ne zanima, slobodno opleti po kojem god hoces coporu.

Ono sa cime moras da se slozis je da nema protoka informacija. Sve ostalo je idimidodjimi.

 

meni palo nešto sada na pemet,kolika je mogućnost da optička veličina sunca i mjeseca gledajući sa površine zemlje bude ista,kakve su šanse za to ? zasto nije sunce veći disk na nebu od mjeseca ili obrnuto,od svih tim mogućih varijacija,oni  baš iste veličine,malo je čudno jel da...

samo to zalazi u kreacionizam koji ima neke druge mane...

Tema: Verovatnoca I Logika I Bog

 

"I vide Bog da je Mesec veci od Sunca gledano iz maslinjaka i bi nezadovoljan te ga oguli do mere rasta velicine Sunceve. Te rece ljudima gromkim glasom govoreci iz oblaka: "Ovo ucinismo da glave svoje ne biste zamarali nepotrebnim matematikama i da bi svakome kome dadosmo ocinji vid uzmogao diviti se cistim srcem gledajuci."

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

"I vide Bog da je Mesec veci od Sunca gledano iz maslinjaka i bi nezadovoljan te ga oguli do mere rasta velicine Sunceve. Te rece ljudima gromkim glasom govoreci iz oblaka: "Ovo ucinismo da glave svoje ne biste zamarali nepotrebnim matematikama i da bi svakome kome dadosmo ocinji vid uzmogao diviti se cistim srcem gledajuci."

Што си докинсонадахнут  :))

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Cesto me muce neka logacka pitanja o veri...npr zasto bi Bog stvorio svet? zasto bi izabrao jevrejski narod...? zasto sina, a ne cerku...??? zasto se Bogu govori Otac, a on nema pola? Zasto se Sotona pobunio protiv Boga..? Malo mi ta prica bio je jako gord, nema smisla...Zasto je potreban Bog kad on logicki nije potreban za funkcioisanje svemira i sveta..?? Da li imate problem sa ovakim pitanjima...? Znam da cete mi reci da ne treba da idem logikom nego verom...ali kad mozak stalno postavlja ova pitanja....

 

Odgovore na sva tvoja pitanja u vezi vere, kao i druga koja imas a ovde nisi postavio, mozes naci u Svetom Pismu. Sto vise budes citao, sve ce ti biti jasnije.

 

Bog je Svedrzitelj i ni jedna dlaka sa glave ne moze da padne bez Bozije volje.

 

Pozdrav!

Христос је основао Једну Цркву (а не цркве), коју ни врата пакла неће надвладати. Само је Православна Црква Jеднa, Света, Саборна и Апостолска. Друге, које себе називају црквама, нису цркве, већ ђавољи кукољ међу пшеницом и зборишта ђавола.

Преподобни Лаврентије Черниговски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesu li lepi dinosauri..? :D koji su ziveli milionima i milionima godina pre coveka...i opet izumrli...covek se nije pitao za njih....

 

Zemlja i univerzum su stari oko 7500 godina. Sve ideje i "dokazi" o milionima i milijardama godina, kao i velikom prasku su masonska i djavolja tvorevina ciji je jedini smisao da nas odvedu na stranputicu i da se ne posvetimo sopstvenom spasenju.

Христос је основао Једну Цркву (а не цркве), коју ни врата пакла неће надвладати. Само је Православна Црква Jеднa, Света, Саборна и Апостолска. Друге, које себе називају црквама, нису цркве, већ ђавољи кукољ међу пшеницом и зборишта ђавола.

Преподобни Лаврентије Черниговски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, nece mi biti jasnijie brate...:) Cak sta vise, vise ce me zbuniti...sveto pismo je jako neugodno za citanje pogotovo Stari zavet, jedino da iskljucis mozak i ne postavljas logicka pitanja, ko je to napisao, zasto, ovo nema smisla, ovo je netacno i drugo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti kreacionisticki argumenti su 100 puta ubedljiviji sa naucnog aspekta medjutim sa filosofskog stvari su jako lose xD..jer implicira jako brutalne posledice ukoliko bukvalno shvatimo bibliju. Implicira postojanje zakona, sudije i kazne. Kad se tako postave stvari jasno mi je sto je Miroljub onoliko lud :/

 

Zasto mislis da ne postoji Zakon, Sudija i kazna?

Христос је основао Једну Цркву (а не цркве), коју ни врата пакла неће надвладати. Само је Православна Црква Jеднa, Света, Саборна и Апостолска. Друге, које себе називају црквама, нису цркве, већ ђавољи кукољ међу пшеницом и зборишта ђавола.

Преподобни Лаврентије Черниговски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sprdaš se drvce,ali moraš priznati da je čudno, te slučajnosti vode računa o estetici,posebno o simetriji...

Tvrdio bih cak da su sve slucajnosti simetricne, estetski prijemcive i totalno cudesne. Zamisli samo kolika je ljubav Eru Illuvatra kad nam je celi svemir prostro pred nama samo za nas i jos fino udesio udaljenosti nebeskih tela od nas sa njihovim precnicima.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...