Jump to content

Пастирско писмо Митрополита Амфилохија организаторима параде бестидности у Подгорици

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Не заборави да су одговорни прво модификовали појам здравља, па је тек онда наступило "оздрављење" хомосексуалаца.

Citao sam ona tvoj text, ali tamo nisi naveo da je definicija promenjena vec da su poceli da je drugacije tumace. Imas li nesto o tome?

 

Какогод, бесмислено је хомосексуалност поредити са хетеросексуланошћу. То је само подмуклост једне идеологије.

I ideja da se ne mogu porediti je takodje potekla iz neke druge ideologije. To je sve pitanje toga sta neko smatra bitnim i znacajnim a sta ne...

  • Волим 1

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 182
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

To kaze covek koji se sam zalaze, kao i vecina Srba i Crnogoraca, za zabranu najobicnije setnje, a onda u nastavku tu istu najobicniju setnju koja bi se pod normalnim okolnostima obavila za sat vremena i izazvala gotovo nikakav uticaj na zivote svih drugih, naziva totalitarizmom. No comment.

 

a zašto da šetaju ?

meni samo to nije jasno

šta dobijaju šetnjom - paradom ?

 

p.s. inače slažem se sa tvojim mišljenjem samo mi ovo nije jasno :)

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a zašto da šetaju ?

 Oni misle da ce na taj nacin postati vidljiviji u drustvu i da im je to neki vid protesta protiv onoga kako ih drustvo tretira. Sad, da li je to zaista tako i da li ce im pomoci je drugo pitanje i o tome mozemo raspravljati. 

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Oni misle da ce na taj nacin postati vidljiviji u drustvu i da im je to neki vid protesta protiv onoga kako ih drustvo tretira. Sad, da li je to zaista tako i da li ce im pomoci je drugo pitanje i o tome mozemo raspravljati. 

 

meni se sve čini da oni ne misle :D

 

i da se vratim na temu

 

 

pismo mi se jako sviđa ,jer ne osuđuje pojedinca nego ukazuje na greh

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos kad bi tu hriscansku antropologiju odvojio od zakona, ja ne bih imao nijednu zamerku.  

 

Ако је закон за људе а не за марву, онда је логично да се пише за те људе на које ће се односити. Ако су ти људи традиционално, културолошки, и верски опредељени као Хришћани што би се из закона изузимала та димензија?

Ако се пак законом треба већина ставити у положај мањине, онда то јесте тоталитаризам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је закон за људе а не за марву, онда је логично да се пише за те људе на које ће се односити. Ако су ти људи традиционално, културолошки, и верски опредељени као Хришћани што би се из закона изузимала та димензија?

Zato sto postoje ljudi koji nisu tradicionalno, kulturoloski i verski opredeljie kao hriscani, sto bi u tom slucaju bilo nametanje jednog pogleda na svet.

 

Ако се пак законом треба већина ставити у положај мањине, онда то јесте тоталитаризам.

A kako je to vecina stavljena u polozaj manjine jednom obicnom setnjom? Je l' ti je zabranjeno da se molis/postis? Nije. Je l' ti neko brani da ides nedeljom na liturgiju, pricescujes se i radis sve ostale obrede? Ne. Je l' neko brani da se organizuje pravoslavna litija? Ne. Je l' imas pravo da izrazavas svoje versko opredeljenje na ove i mnoge druge nacine? Imas. 

Pa gde je onda problem i to stavljanje "vecine u polozaj manjine"? 

Jedino sto je ovde ugrozeno jeste "pravo" da odredjujes kako ce neko drugi da zivi. I pre nego sto neko spomene da niko nema nista protiv da "to" sto rade, rade u cetiri zida - da li ces imati pravo na mirno okupljanje ili ne je takodje deo zivota. Zivot nije samo ono sto radimo kad smo kod kuce. 

  • Волим 1

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poredis babe i zabe. Monogamija/poligamija zavise od kulture i slicnog a ne od gena, i da li ce neko ziveti na jedan ili drugi nacin je stvar izbora. Sa druge strane, homoseksualnost, bez obzira na to kako nastaje (geni, sredina, sta god) nije stvar izbora. Jedino sto homoseksualna/biseksualna osoba moze da izabere jeste da li ce taj potencijal da stupa u odnose sa osobama istog pola upotrebiti ili ne. 

 

Dakle, jedno je praksa a ovo drugo osobina koja ne zavisi od volje. 

 

Утицај средине и ствар избора нису иста ствар. Али утицај средине говори о томе да се не ради о урођеним стањима, само сам о томе говорио. Та прича о урођеном стању апсолутно није доказана, док је утицај средине чак и експериментално проверен, само што се о томе из неког мени непознатог разлога уопште не прича. Такође, врло често је хомосексуалност ствар избора, тако да је и та прича празна.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako je to vecina stavljena u polozaj manjine jednom obicnom setnjom? Je l' ti je zabranjeno da se molis/postis? Nije. Je l' ti neko brani da ides nedeljom na liturgiju, pricescujes se i radis sve ostale obrede? Ne. Je l' neko brani da se organizuje pravoslavna litija? Ne. Je l' imas pravo da izrazavas svoje versko opredeljenje na ove i mnoge druge nacine? Imas. Pa gde je onda problem i to stavljanje "vecine u polozaj manjine"? Jedino sto je ovde ugrozeno jeste "pravo" da odredjujes kako ce neko drugi da zivi. I pre nego sto neko spomene da niko nema nista protiv da "to" sto rade, rade u cetiri zida - da li ces imati pravo na mirno okupljanje ili ne je takodje deo zivota. Zivot nije samo ono sto radimo kad smo kod kuce.

 

 

kao što nama niko ne brani da idemo na liturgiju ,da postimo , itd , tako ni njima niko ne brani da budu to što jesu

ali ako ZNAŠ da tvoje okupljanje može nekog da sablazni ( i da probudi najgore u nekom ) zašto to radiš ?

šta dokazuju tim okupljanjem ?

imam dosta prijatelja gey populacije ,volim ih ,  i niko ne ide na paradu od njih

i onda dolazimo do pitanja

ko pravi te parade i zašto ?

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Та прича о урођеном стању апсолутно није доказана, док је утицај средине чак и експериментално проверен, само што се о томе из неког мени непознатог разлога уопште не прича.

Kad je dokazano da se pod uticajem sredine postaje peder?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao što nama niko ne brani da idemo na liturgiju ,da postimo , itd , tako ni njima niko ne brani da budu to što jesu

 

 

Pravoslavci mogu da organizuju svoje mirno okupljanje (=litiju). Pederi ne mogu. Tako da poredjenje nije na mestu.
ali ako ZNAŠ da tvoje okupljanje može nekog da sablazni ( i da probudi najgore u nekom ) zašto to radiš ?
 

 

 

Bas zato da bi ti koji se sablaznjavaju naucili da moraju da prihvate postojanje drugih ljudi. Ne moraju da se slazu sa njima, ali to moraju da prihvate. A kad bi se stalno popustalo po izgovorom da ce biti "nereda" isl, nikakav napredak ne bi bio postignut. Na kraju krajeva, za sprecavanje nereda je zaduzena policija. 

 

 

ko pravi te parade i zašto ?

 

 

 

Jedna grupa pedera koji misle da ce na taj nacin nesto promeniti, ili vole da teraju inat itd. Sumnjam da su svi tamo iz istih motiva, kao i kad se radi o bilo kojoj manifestaciji...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citao sam ona tvoj text, ali tamo nisi naveo da je definicija promenjena vec da su poceli da je drugacije tumace. Imas li nesto o tome?

 

Што сам имао рекао сам у том тексту. Накнадно сам дознао да је и сама дефиниција здравља ревидирана, тако да тој проблематици нисам поклонио пажњу у свом тексту.

 

I ideja da se ne mogu porediti je takodje potekla iz neke druge ideologije. To je sve pitanje toga sta neko smatra bitnim i znacajnim a sta ne...
 

 

Свакако. Али, онда се немојте позивати на науку када желите да судите о нормалном и ненормалном. То је и поента оног мог текста који си читао. Појединци злоупотребљавају науку у наметању једне идеологије или једног вредносног погледа на свет, желећи да сви то обавезно прихвате као објективну стварност и истину. Не, никако. медицинска дефиниција здравља/болести одавно излази из епистемолошког и методолошког ограничање фундирајућих природних наука (физика и хемија). И ту је проблем. По плаштом природословља (које треба да буде потпуно хладно и неутрално за било какве вредности), протура нам се идеологија, поглед на свет, као тобожња неупитна природнонаучна истина. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a zašto da šetaju ? meni samo to nije jasno šta dobijaju šetnjom - paradom ?

 

Ту је већ у питању права и "званична" болест - егзибиционизам (званично, још увек на листи психијатријских оболења). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni misle da ce na taj nacin postati vidljiviji u drustvu i da im je to neki vid protesta protiv onoga kako ih drustvo tretira. Sad, da li je to zaista tako i da li ce im pomoci je drugo pitanje i o tome mozemo raspravljati. 

 

Лаж. У питању је, како рекох, егзибиционизам. Да је тако, потврђују "параде" у земљама где су хомосексуалци остварили сва могућа права и где су од друштва поптуно прихваћени. 

  • Волим 2
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...